• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 16:52

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

измиране на скаларии те ми

Започната от maiorazzz, 26.05.2012 19:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

maiorazzz

колеги имам сериозен проблем със скаларии те ми.Имах общо 11 броя!В момента ми останаха 2,другите измряха по един и същи начин.Започва с учестено дишане,загуба на активност,спирап да се хранят,в края на заболяването стоят в ъглите и им почервенява носа и устата.Болеста продължава  от 2 до 5 дни и винаги завършва със смърт   *dontknow*.Сутринта забелязах че на единият се появяват същите симптоми,след около 3 часа и другия започ да се"разболява.Моля ако някой може да помогне да разбера какво става да пише *dontknow*                                                                                                                                                       
Обем на аквариума:120 л

Височина:50см





Аераторна помпа (без гъба):...........

Вътршен филтър л/ч:500

Филтрите работят(непрекъснато)

Дата на стартиране на аквариума:01.03.2012




Вода
Сменям по 30литра (процента) на всеки7дни.

Храна
Видове храна:замразена и суха
Колко често храните рибките си:2-3 пъти дневно
За колко време рибките изяждат порциите си:за около 1-2минути

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:...........
Колко % са бързо растящи:.........
Колко плуващи:..........


Млади риби
.

rakim

120л са много малко за 11 скаларии,може да е отравяне.Другия вариант е бактериална инфекция,бях чел някъде за зачервяване на носа и основите на перките.Пробвай сера бактопур.
540л Южна Америка

tetra

Доколкото разбрах аквариума е стартиран преди не цели два месеци, а кога са поставени рибите в него? Всички са поставени наведнъж?Има ли въобще водни растения в аквариума и кога са засадени?Как изглежда водата в аквариума?Ако е възможно и някоя снимка на аквариума.Каква е водата доливана в аквариума, престояла (колко дни),или направо от чешмата?Коква е температурата на водата в аквариума и тази която се долива?
Всички тези подробности може би ще помогнат на колегите за да се помъчим с всеобщи усилия да достигнем до някоя правдоподобна диагноза.  :-(

maiorazzz

ето малко снимки                                                                                                                                                                  http://maiorazz.snimka.bg/animals/ddd.679834                                                                                                                                               аквата е заредена с рибоци преди горе долу 3 месеца,почти всички риби са от пазара на подуене.Водата която доливам е от чешма която е планинска,но се съмнявам да е от нея защото имам 4 аквариума и на всичките доливам от тази вода.Имам съмнения че е от храната,някаква замразена и нея купих от пазара,но не си спомням как се казваше 7 лв. за 500гр,но интересното е че само скаларии те боледуват

FHM

Няма какво да се чудите 11 скаларии в 120 литра и резултата е ясен . Пренаселване последвано от натравяне което не ги убива но отслабва имунната им система  и накрая получаване на инфекция която е и фатална . При толкова скаларии в толкова малко пространство за тях смените на водата са трябвало да бъдат през 2 дни .

maiorazzz

Цитат на: FHM - 27.05.2012 20:10
Няма какво да се чудите 11 скаларии в 120 литра и резултата е ясен . Пренаселване последвано от натравяне което не ги убива но отслабва имунната им система  и накрая получаване на инфекция която е и фатална . При толкова скаларии в толкова малко пространство за тях смените на водата са трябвало да бъдат през 2 дни .
СЪМНЯВАМ СЕ ТОВА ДА Е ПРИЧИНАТА,ЗАЩОТО ОТ ОКОЛО МЕСЕЦ СА ОСТАНАЛИ САМО ДВА КОИТО СА МАЛКИ ОКОЛО 5-6 СМ. БЕЗ ПЕРКИТЕ

Marinela

11 скаларии са много за 120 литров аквариум 5-6 ще са добре но 11 как ги гледаш в тоя малък аквариум не че е малък просто скалариите са големи риби и трябва 11 скаларии да се гледат в по голям
:-)

BEYA

И аз гледам 8 скаларии в 100л. и нямам проблем.Но аквариума ми е стартиран преди 2 години.Също така имам и 20 молинезии+ 5 хелера+2 фосилиса.Но е пилен и с 5-6 вида растения.Препоръчвам на колегат да не бърза ,може да ги увеличи поетапно!Наблягай и на растения и то не какви да е а с твърди листа защото дтугите си ги хапват.Скаларията е всеяаден южно американски цихлид.Аз избягвам да използвам хими в аквата но си слагам профилактично метиленово синъо.Успех.колега.Не се отказвай.

Marinela

ехее много си трупате аквариума най-добре е по по-малко рибки на мен ми е гадно да ги измъчвам така аз си ги гледам по по-малко рибки за да имат повече място в аквариума за плуване не искам да ги стресирам
:-)

trupai

Рибите са много, а филтрацията е малко.Като гледам снимките виждам, че аквариума е многоооо пренаселен.Само вътрешен филтър 500л./ч е недостатъчна филтрация при тези риби! Със сигурност е отравяне!
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

Similar topics (5)

53261

Публикации: 34
Прегледи: 11286

22001

Публикации: 4
Прегледи: 3968

24529

Публикации: 15
Прегледи: 8828

24621

Публикации: 11
Прегледи: 7504

46626

Публикации: 7
Прегледи: 3339