• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 10:48

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Ипъкнали очи и подут корем.?

Започната от bay_milee, 20.05.2008 22:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bay_milee

20.05.2008 22:13 Last Edit: 20.05.2008 23:48 by bay_milee
Здравейте пребирам се сега и какво да видя едната ми скалария с подути очи и корем.Сутринта беше добре а сега е в това състояние.Въпросът ми имали възможност да е болна от: Изпъкнали очи (екзофталмус).
      - отравяне с нитрити;
      - Ichthyоcsporidium;
      - Mycobacterium
      - Diplostomum (метацеркарии);
      - инфекциозен асцит;
      - Acanthocephala.
Или е нещо друго и ако е нещо друго какво е и как се лекува.Преди 5 дена си купих 2 САЕ-та за алгите.Та едното ту е с подут корем ту не можели да е то носителя на тази болест отбелязвам че не винаги му е така предполагам че е храни стабилно тъй като имам доста алги а откакто са пуснати си вършат добре работата.И накрая пак се връщам на скаларията коя е болеста,? Симптоми изпъкнали очи подут корем учестено дишане.Дая отделям ли от другите риби?
Благодаря за помоща предватително нека се изкажат компетентни хора зада не спамим излишно БЛАГОДАРЯ.

nk12

Сложи една снимка ако имаш възможност, на мен симптомите ми се струват доста общи - подобни са при воднянката, но тогава и самите люспи са изпъкнали, заедно с споменатите "изпъкнали очи подут корем учестено дишане". Но подобни са и при др., както сам си изброил. Покажи я - някой, при който е било подобно, ще я разпознае ..

Иначе как е общото състояние: храни ли се, общува ли с другите, плаши ли се лесно, нещо др., различно от обичайното и поведение ?

bay_milee

Ами храни се стои на едно място с прибрани перки иначе като чукна стъклото и се активизира.Снимка немога да пусна защото нямам в момента с какво да снимам.Поне да я отделям ли или дирекно към WC да я пращам. *dontknow*

bay_milee

Никой ли няма представа от какво е болна рибката?

pitar92

Пич аз имах такъв случай с барбус много изпъкнали очи и седе6е на ено място и умря след 1-2 дена.
Ако искаш пробвай да го спасиш ама не вярвам.... магахаи го или го отделяии ама да не седи в аквариума при другите

bay_milee


Similar topics (5)

3311

Публикации: 20
Прегледи: 11512

30064

Публикации: 14
Прегледи: 10553

8597

Публикации: 0
Прегледи: 2270