• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 09:39

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

много грешки, късно ли е?

Започната от фландър, 26.02.2012 13:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

фландър

Ицо, отново Ви благодаря за включването. Да, засега ще трябва Фландър да се примири с тази си къща, ще се опитам да му помогна да оцелее въпреки мен....Когато се получат нещата( надявам се силно да се получат) ще променим и къщата му...Откровено - не съм сигурна дали отново ще искам рибка, ако го изгубя :'(.Засега е това - ще се опитам да поправя белите и ще се моля да оживее въпреки проявеното невежество от моя страна. Ще пиша периодично при проблеми, как ще ме посъветвате - само в тази тема ли да задавам въпросите си - мисля, че така е най-добре за да не претрупвам с проблемите си форума. Молбата ми е да наглеждате и все така да се отзовавате на хора с проблеми *thanks

zambo

Тестове не си вземай . Ще се объркаш още повече . Сменяй редовно вода и спри да храниш за седмица .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

фландър

Днес, 27.02.2012:
смяна на 8 л. вода- 30%
гладна риба
Резултат: не се обръща по корем, но не е толкова енергичен;
Молба към Ицо и всички останали: флейта - за която говорите - представям си го като удължен накрайник към помпата с отвори по дължината му. Да? Или много бъркам?
П.П. Отказах се от тестерите по ваш съвет.
Сheatah, може би това е една от причините за обръщането по корем, ще я кисна храната, за да не плува отгоре и да не поема въздух при храненето, но това като започна да храня.

ico

Да, с отвори настрани за да се разбива струята. Самите отвори може да се насочат нагоре, или под някакъв ъгъл, но струите да са към повърхността на водата.
Може да се направи много лесно за 2 минути от някакъв пвц маркуч с точния размер. Изрязват се отвори, единия край на изхода на филтъра, другия затворен по някакъв начин и...Не е много естетично, но пък върши работа, ако няма друго под ръка.
И една картинка направих, за да не се разминаваме в представите. Без много смях!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi43.tinypic.com%2F2hn24wx.jpg&hash=3fc8b17df31906cb2cf6c539ae7993fbc205856e
Също може би ще решиш проблема до някъде, ако закрепиш филтъра хоризонтално на дъното в някой ъгъл и струята е насочена нагоре. Но зависи от дебита на филтъра и водния стълб. Ако струята е силна и аквариума е пълен повече, може да почне да прелива над филтъра.
Аз си слагам така вътрешните филтри.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

фландър

Продължавам все така...
промяна засега няма...
имам чувството, че става апатичен, може би е от глада...
Днес се е обръщал пак, но сега лежи на дъното.
Ицо, благодаря, точно така си го представях.
Имам подходящ маркуч - пвц. Утре ще я направя джаджата.
Не ми е до естетика в момента. Ако спре да прави тези сложни финтове и да обръща корема, ще помисля за друг аквариум и за други неща - растения и т.н.
Засега ще се борим да оцелеем, а аз- да създам нормален свят за него.
То и истинските тигани не се мият, само ги забърсват хората, ама...питай някоя жена на какво мнение е по тоя въпрос ;-). Лека нощ! и още веднъж - благодарности! *thanks

фландър

29.02  - -Няма промяна.
50% смяна, струята я отведох нагоре с рвс -тръбичка, както е показал Ицо.
До 16,30 ч. всичко беше ОК, сякаш никога проблем не е имало, разтворени перки, игрив, чисти очи...
От 16,30 до сега - плува по гръб, обръща се по свое желание или като ме види на стъклото,слиза без проблем на дъното.
През последните два часа доста стои по гръб, в смисъл с корема нагоре *dontknow*.
Не знам какво му е....носи се като планктон в продължение на минута, после пак се обръща и се гмурка.
Това е, ако някой има идеи или предположения, предложения - да пише...
На всички - ЧЕСТИТА БАБА МАРТА! Бъдете живи и здрави!

nikolay0876

Аз лично не виждам проблем, мойте златни са си 3 години така, нагоре, надолу, по гръб , по корем, плуват си.

фландър

Каквото и да правя, ефекта е един и същ - периодично Фландър се обръща по гръб. Явно глада му идва в повече, защото намали чувствително двигателната си активност. Може ли малко помощ относно захранването - както споменах - на две години е почти, тялото е с дължина 5 см., още толкоз и молко повече са и опашните перки.Сега е на глад от 6 дни, смятам да го нахраня довечера. Храната му е на Сера - голди колор - на гранулки, имам и суров замразен грах. Та въпроса ми е какво и най-вече - колко да му дам довечера и по каква схема да продължа храненето?

beta61

Дай му малко храна и ако започне да се храни го храни 2или 3 пъти на ден по-малко за да не преяде.

ico

Чак пък схема на хранене и захранване... Пусни малко храна (2-3 гранулки) и следващите дни така. По-добре е да храниш малко, отколкото повече от нужното. Имаше някаква мисъл "здравите риби са гладни риби". Пък това, че няколко дни без храна се отразяват зле на двигателните функции на прехранвана риба, е несериозно. Ако каракудата е гладна, то трябва активно да се движи в търсене на храна и да се набира яко като има движение около аквариума.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

фландър

ОК, благодаря за включванията!
Ще накисна 3-4 гранулки и ще му ги дам довечера, от утре продължавам така, той ги излапва за секунди. Колко е нормалното количество за хранене на този рибок, без да преяжда, разбира се?
"Колкото може да изяде за две минути" -  ми, според мен това е мно-о-о-го... *dontknow*

ico

Това с минутното хранене е глупост. Повечето риби излапват за десетина секунди страхотно количество храна.
А колко бройки... нито знаем колко е голяма каракудата, нито големината на гранулките. Но и десетина на ден да даваш, няма да умре от глад. Разнообразявай храните, вземи някакви гранули или люспи растителна храна. Нека има 1-2 гладни дни седмично. При възможност храни няколко пъти на ден, за да не се получава един голям прием на храна, а да е на възможно  по-малки порции.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Similar topics (5)