• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 08:00

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Имам болен хелер

Започната от veesso, 21.05.2011 13:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

veesso

хелерите се разболяха бяха 4 останаха 2. единия има бяло петно и го топя в подсолена вода от аквариума 1сл на 1 л  стои във водата за 30 мин  и после го връщам при другите. Имали опасност и другите да се заразят и как да го предотвратя? от както му правя солени бани на хелера е по добре (другите 2 не издържаха) . Не съм слагал сол в аквариума заради сомчетата

За пояснение не съм гледал рибки до преди месец и половина :)

Обем на аквариума 30л
Височина:...........

Грунд
Дебелина на дъното2 см
Размер на камъчетата 1 слой 2-3 мм 2слой 7-10 мм

Осветление луминисцентно 1 лампа 8 W
Филтрация
Аераторна помпа (без гъба):...........
Аераторна помпа (с гъба):...........
Вътршен филтър л/ч   260
Външен филтър л/ч:...........
Система за СО2: ...........

Филтрите работят(непрекъснато)

Дата на стартиране на аквариума 28-03-2011
Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
...........

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:...........

Вода
Сменям по 5- 6 литра (процента) на всеки 7 - 8 дни.
При смяната: Водата е (престояла - преврена ). Водата е с температура 27- 28 градуса.
Температурата на водата в аквариума е 27 - 28 градуса.

Храна
Видове храна сера универсал и някаква без марка
Колко често храните рибките си 1 - 2 пъти на ден и един ден от седмицата не ядат 
За колко време рибките изяждат порциите си до 3 - 4 мин.
Растения: 3 още са малки
Колко % от дъното е засадено с растения:...........
Колко % от дъното са бързо растящи:.........
Колко плуващи  0
Риби:
Полово зрели(видове, брой): хелери 2, гупи 2, молинезии 4, сомче 1, анцистус 1, неон 2
Млади риби(видове, брой):............
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой): неон 2

ico

Проблема е от новия аквариум - натъпкан с доста риби, недостатъчни редки смени на вода, високата температура, неподходяща храна и прекаляване с нея (3-4 минути хранене е прекалено за тия риби, който и за 20 секунди ще излапат повече от достатъчната им храна).
Прочети статиите от изскачащото в ляво меню, намали температурата с 3-4 градуса, слагай много по-малко храна, сменяй поне 30% вода по-често. Махни хелерите, молинезиите и сомчето ако е от едър вид. Те стават големи, ядът и цапат много, аквариума е прекалено малък за тях.
Това с осоляването е садистично, сложи му бърз край или го хвърли през прозореца. Така или иначе няма да ги бъде в двайсетина литра вода.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

kiril ivanov

Да от рибите е но можеш да го излекуваш с трипафлавин

NAM89

хора моля за помощ. Току що видях че хелера и е целия на бели петна, веднага го отделих. Аз съм нов в тая сферта (с гледането на рибки). гледам ги от 2 седмици, аквариума ми е 70-75 литра, имам 2 хелера големи оранжеви, 2 гупи и 1 малка гупа (новородена), 2 молинезий, 2 неона, 2 декоративни сомчета от най малките, ползвам голяма гъба и помпа непрекъснато, осветлението е 13w  пура която я спирам само нощно време когато спя. Вчера им смених само 10 литра вода със чешмяна престояла 2-3 дена в палстмасова туба. за сега не съм им слагал никакви лекарства. НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА КАЖЕ КАКВО МУ ИМА НА ХЕЛЕРА И КАК  МОГА ДА ГО ИЗЛЕКУВАМ?

Slavov

Ихтио, с Punktol на JBL някой четох че го беше лекувал, или просто забавил процеса, иди утре в някой магазин и ще ти дадът лекарство.

Similar topics (5)

53998

Публикации: 1
Прегледи: 1574

23163

Публикации: 15
Прегледи: 7222

39890

Публикации: 4
Прегледи: 4384

18898

Започната от hajigeo


Публикации: 4
Прегледи: 4069

41745

Публикации: 0
Прегледи: 2128