Сайтът и форумът ще са недостъпни няколко дни поради профилактика и преинсталация на софтуера!

Акваскейпинг конкурс
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Ексима
  • Killiman Ltd

Автор Тема: хелерите ми умират  (Прочетена 3034 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Paco_91

• Пoтребител
  • Публикации: 2
хелерите ми умират
« -: 09.04.2012г 14:02ч »
здравейте може ли да ми помогнете да разбера от какво ми умират хелерите значи аз предполагам от какво може да е  но искам да ми помогнете значи както нищо им нямаше всичко беше тип топ и ми дадоха един сом един познат обаче сома беше целия изяден отгоре един мършав такъв как да го кажа свити перки опашката му изядена и преди този познат да ми го даде другия му сом е бил умрял във аквариума му .
И имах 3 бременни хелера и 2 дена след като взех сома хелерите ми започнаха да умират един по един първо започнаха най младите имах 15 хелера във момента останах само със 4 това във рамките на 2 дена и махнах сома смених водата на ново но хелерите мисля че са болни със свити перки и опашки възможно ли е сома да ги е заразил със нещо моля ви помогнете благодаря ви предварително  :-(

Неактивен BULLTERRIER

• Потребител
  • Публикации: 48
Re: хелерите ми умират
« Отговор #1 -: 09.04.2012г 14:02ч »
Явно си вкарал някаква зараза с тоя сом,и рибите са се заразили и дори да рестартираш аквариума те ще са болни пак..във всеки зоомагазин се продават капки за дезинфекция,вземи от тях и сложи в аквариума на 1 литър вода се слага 1 капка..

Неактивен Paco_91

• Пoтребител
  • Публикации: 2
« Отговор #2 -: 09.04.2012г 15:03ч »
да аз имам като смених водата им сложих но като гледам няма файда вече още един хелер ми умря преди 10-тина минути
 :-( и гледам че и другите май ще го последват :#:#:#:#

Неактивен wanko_007

• Пoтребител
  • Публикации: 5
« Отговор #3 -: 09.04.2012г 20:08ч »
Аз в момента също си лекувам рибите преди това не съм се сблъсквал с никакви болести и доста изчетох тези дни.Хубаво е че си рестартнал аквариума,но за да подейства лекарството трябва да оставиш рибите на тъмно покрии аквариума с нещо на ден им трябва светлина 4-5 часа.Хубаво е и по време на лечението до ограничиш храненето.А превари ли нещата преди да ги върнеш в аквариума?

Неактивен zu4elo

• Пoтребител
  • Публикации: 4
« Отговор #4 -: 11.04.2012г 23:11ч »
Аз в момента също си лекувам рибите преди това не съм се сблъсквал с никакви болести и доста изчетох тези дни.Хубаво е че си рестартнал аквариума,но за да подейства лекарството трябва да оставиш рибите на тъмно покрии аквариума с нещо на ден им трябва светлина 4-5 часа.Хубаво е и по време на лечението до ограничиш храненето.А превари ли нещата преди да ги върнеш в аквариума?
иди в някой зоомагазин и кажи да ти дадът "Синка" това е 1 течност в пакетче която убива вредните микроби ще ти помогне ако имаш роголистник го извади нему влияе добре ще се излекуват и аз ги бях заразил моите рибоци