• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:21

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

хелерите ми побеляват и умират

Започната от iuli, 18.07.2009 23:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

iuli

Преди седмица си взех 30 хелера от Подуене. Два имаха побелели участъци още тогава, но ми казаха, че проблемът е в ниското пе-ха и твърдост. Даденият ми отговор ми се стори убедителен. В момента обаче съм с десет хелера отдолу. Обикновено започват да побеляват откъм опашката или устата. След това умират за два дена максимум. Температурата е 30 градуса. Пе-ха-то над 7.5. Сложих известно количество морска сол и магнезиев сулфат.
Другите ми риби за сега нямат проблеми - дискуси, харацинови и коридораси.

Tinko

Странно защо ли и мойте са от там... Датата е 11.07 Купени са от една жена в края на пазара.... Дадени са за 30 броя, а вътре бяха 23 и 6 от тях болни.... Още на другия ден два женски бяха обърнали коремите с прекрасно побеляла глава.... до сега още 4....... :|

iuli

Точно на 11. 07. От една жена, която се намираше две или три сергии след входа от ляво. С нея имаше и един мъж. В плика бяха двадесет и девет но ми ги продадоха за тридесет. Вероятно веднага изчистват умрелите и затова остават по-малко.

Tinko

Да от същите хора и аз взех... Явно мойте са по- зле, в събота май ще има... :karamse:

Модераторите може да заключат темата!  *lock
Болестта е "Колумнарис / Columnaris"
В момента и двамата се борим с рибите си...
За повече инфо посетете тази тема!
http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,19132.0.html

sliven

Юли,извинявай!Нещо," не си в Час"! =-O Защо не ги пусна в карантинен,дори да нямат бели петна,дори да си купил 35 за 30 бр.И да ги пуснеш при Дискуси,защото ти казали....!?Не правете така! :karamse:Вади ги веднага.Ако изкарат до събота,на пазара,публичен скандал??Ако не са гастрольори?Винаги разпитвайте ,каква Н2О,храна,темп.и т.н.Още повече на място,сте видели(?)петната,вината остава във Вас със Тинко. :karamse: =-O
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

Tinko

Цитат на: sliven - 21.07.2009 19:38
Юли,извинявай!Нещо," не си в Час"! =-O Защо не ги пусна в карантинен,дори да нямат бели петна,дори да си купил 35 за 30 бр.И да ги пуснеш при Дискуси,защото ти казали....!?Не правете така! :karamse:Вади ги веднага.Ако изкарат до събота,на пазара,публичен скандал??Ако не са гастрольори?Винаги разпитвайте ,каква Н2О,храна,темп.и т.н.Още повече на място,сте видели(?)петната,вината остава във Вас със Тинко. :karamse: =-O

Аз не ги видях на място а в колата... И си мислех че е обикновенна гъба и ще мине... Стартирах нов 75 литров аквариум, ако рибите не бяха болни сега щяха да са ок. Но те хем болни и в новата среда/вода спокойно се развива само гадната бактерия.... Макар и частична вода от другите ми перфектни аквариуми не помогна....
Просто е трябвало да ги извади веднага! Ако дискусчетата са имунно стабилни без нарушение на кожата едвали ще ги удари....

Хелерите бяха красиви, рядко се срещат толкова красиви и за това ми привлекоха вниманието... Аз не искам да се карам с хората! Но ще ида да си поговоря с тях, може ли така за някви 15 лв..... Уфф.. На мен вече ми стъпиха на 50...  :duvar:

discus

Тинко не става въпрос какво ще удари дискусите, а параметрите които изискват едните и другите.

sliven

Тинко,ти нещо ни будалкаш!В друга тема пишеш,че са ти подарени 30бр.хелери на 12.07??Или се изразяваш по-разказвателно,по различни поводи.Да не е патологичен проблем?? :duvar: :karamse:
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

Tinko

Цитат на: sliven - 21.07.2009 21:25
Тинко,ти нещо ни будалкаш!В друга тема пишеш,че са ти подарени 30бр.хелери на 12.07??Или се изразяваш по-разказвателно,по различни поводи.Да не е патологичен проблем?? :duvar: :karamse:

Ами да приятел ми ги купи на 11 аз бях с него? Е защо трябва да влизам в подробности?

Цитат на: discus - 21.07.2009 20:59
Тинко не става въпрос какво ще удари дискусите, а параметрите които изискват едните и другите.

Ами така е ама трябва да са отделени.....  А кофтито е, че бактерията седи на повърхността на водата и рибата може да я погълне докато се храни и тнт. После какво следва едната не търпи едно, другата друго в крайна сметка и двете ще трябва да изтърпят едно и също....

dok70

Я ги покажете бе тия прословути хелери!
Тинко, не изпадай в подробности, ще се объркаш!
Скоро ни поучаваше как да си лекуваме рибите на едно др. място.
Ако искаш да ти се помогне, задавай конкретни въпроси вместо да даваш съвети!
Не спазвате основни неща, ръгате безразборно химии без да сте наясно откъде идва проблема.
Елементарно е да се постне една снимка и тогава да се очаква помощ.
Много ми е интересно какъв ще е тоя ценен хелер, дето ще го купя от непознати и ще го ръгна при дискусите?!? И на двамата май ви се ще да се поизхвърлите за старт. С тоя подход към колегите може и да ви помогне някой, ама на 32-ри! :buff:
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

Tinko

Цитат на: dok70 - 21.07.2009 22:32
Я ги покажете бе тия прословути хелери!
Тинко, не изпадай в подробности, ще се объркаш!
Скоро ни поучаваше как да си лекуваме рибите на едно др. място.
Ако искаш да ти се помогне, задавай конкретни въпроси вместо да даваш съвети!
Не спазвате основни неща, ръгате безразборно химии без да сте наясно откъде идва проблема.
Елементарно е да се постне една снимка и тогава да се очаква помощ.
Много ми е интересно какъв ще е тоя ценен хелер, дето ще го купя от непознати и ще го ръгна при дискусите?!? И на двамата май ви се ще да се поизхвърлите за старт. С тоя подход към колегите може и да ви помогне някой, ама на 32-ри! :buff:

Какъв старт бре пич ти и тука ли дойде да хвърляш боб?
Я се разрови малко из бг сайтовете и виж колко човека са имали броблеми с тази болест......
НЕ съм младши акварист ако това искаш да разбереш!
Лично ще ти пратя лс на друго място със снимки от 400-те барбуса дето се явиха по тия дни....
Просто за първи път се зблъсквам с таква болест и реших да развия дискусия в този форум и да се реши проблема с нея....
Вече знам какво е най-важното нещо за да се оправи навреме.... За препаратите само ще кажа че нищо не става от тях....!!!
Нека да ги оправя и ще направя тема специално за тази болест... Просто не ти пожелавам да се зблъскаш с нея..!!!

dok70

Цитат на: Tinko - 21.07.2009 22:52
Какъв старт бре пич ти и тука ли дойде да хвърляш боб?
Я се разрови малко из бг сайтовете и виж колко човека са имали тази болест......
НЕ съм младши акварист ако това искаш да разбереш!
Лично ще ти пратя лс на друго място със снимки от 400-те барбуса дето се явиха по тия дни....
Просто за първи път се зблъсквам с таква болест и реших да я развия дискусия в този форум и да се реши проблема с нея....
Вече знам какво е най-важното нещо за да се оправи навреме.... За препаратите само ще кажа че нищо не става от тях....!!!
Нека да ги оправя и ще направя тема специално за тази болест... Просто не ти пожелавам да се зблъскаш с нея..!!!
Тоя филм съм го гледал... *CRAZY*
Интересуваха ме рибите, твоята особа не ми представлява интерес и нямам намерение да се хабя!
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

Tinko

Цитат на: dok70 - 21.07.2009 23:16
Тоя филм съм го гледал... *CRAZY*
Интересуваха ме рибите, твоята особа не ми представлява интерес и нямам намерение да се хабя!
Ти сам си противоречиш бре пич... Като не се интересуваш от моята особа защо я обсъждаш?
Като нямаш намерение недей пиши изобщо... Като те интересуваха толкова рибите защо не отвори да прочетеш линка, който съм дал ами ме питаш какво им е на рибите.. Ти дори не си си направил труда да разбереш какво става та помощ от теб ли да чакам? Аз знам какво им е търся лечение и накрая стигнах пак до мой начини... Ако рибите ми оздравеят ще бъде описан начина, който ще помогне и на другите...
Ти до тук си само във вреда! Прекалено голям песимист си... Постояно говориш как това и онова не било правилно... Как само си тровя рибите с химикали и си правя чорба от тях.... Вземи се спри малко прекалено много енергия влагаш на вятъра.... :karamse:

NO CARRIER

Вие искате ли да се разберете с лични съобщения, на скайп или по друг начин, за да не получите заслужена почивка?!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Tinko

Аз категорично не искам! Извинявам се за спама! Ще те помоля ако може да почистиш темата до втория ми пост.?
От години чета форума, именно заради подобни песимистични философи не съм се регистрирал.
Дано да не съжаля, че съм го направил...
Извини ме още веднъж!

Similar topics (5)

42149

Публикации: 1
Прегледи: 1822

4966

Публикации: 15
Прегледи: 7474

1660

Публикации: 8
Прегледи: 7329

35586

Започната от eli_86


Публикации: 10
Прегледи: 5747

28239

Публикации: 25
Прегледи: 10805