• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 00:57

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Гупите ми умират

Започната от pupi, 27.08.2008 13:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pupi

Здравейте искам да Ви попитам защо ми умират гупите. Преди време си направих аквариум и си купих - чифт гупи, чифт хелери, чифт молинезий и чифт плати. След известно време един ден гупите ги нямаше - явно са ги изяли другите. Но си купих пак чифт гупи и днес като станах женската ми беше умряла. Някой може ли да ми помогне?Благодаря Ви предварително!

acho

Преди колко време си стартирал аквариума ти?

Violeta

И колко е голям? Има ли растения? С какво храниш рибите?... Има форма, която е подготвена за попълване, за да се разбере какъв е проблемът - ето я http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,5455.0.html
Колкото повече, толкова повече.     Мечо Пух

pupi

От 1 месец ми е аквариума. Живи растения нямам имам изкуствени, 25 литра е аквариума. Храня ги с чернодробна, и някаква витаминозна не и знам името

nina

Много ме съмнява да са ги изяли другите риби. Провери си хубаво из декорацията, защото много е възможно да са се пъхнали на най-невероятното място и да са умрели там. Нито е добре да остават във водата, нито пък останалите да се хранят с тях.

pupi

Няма ги във водата преди 2 дни я сменявах и го чистих

acho

Тези изкуствени растения ме самняват.Замени ги със някои бързорастящи.Има вероятност да си ги взела болни и при смяната на средата да са умряли.Направи ли тестове на водата.Ако не си...........погрижи се да направиш.Може да има някакво натравяне.

ico

Притеснява ме "сменяването" и чистенето. Звучи като цялостно миене на съда и после нова вода. Ако е така липсват елементарни условия и там е основния проблем, а не къде са се дянали предишните гупи.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

nina

Не че нещо, обаче съм гледала гупи в 30 литров аквариум и съм ровила из целия аквариум, за да търся "изчезнала" гупа, но едва след като извадих всичко от него я намерих, напъхана, превита от две, в дупката на един камък. Не знам какви са условията в аквариума и как се поддържа, но каквито и да са, 2 мъртви гупи, оставени във водата, със сигурност няма да ги подобрят.  *privet*

ico

 *offtopic Най-вероятно са изскочили, ако не вече са измити.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

streetspluntep

Чернодробната едва ли става за основна храна....
Ако попълниш формата която Violeta ти даде ще е много по-лесно.Може дори и снимки да пуснеш.

П.С.- и на мен ми умря една и то предпоследната

pupi

Умря ми и последната гупа  :kreshtja:

Stupid_boy

според мен:
1. пуснал(а) си ги прекалено рано. аквариума не е бил готов за животинки.
2. взимаш болни/слаби риби.
3. само изкуствени растения.
4.
Цитат на: pupi - 27.08.2008 14:45
преди 2 дни я сменявах и го чистих
не каза това какво означава

мисля че е съвкупност от 4-те точки са довели до тези резултати.

magutta

На мен също ми изчезнаха 2 гупи - големи, едната бременна... Имам още 4 големи и около 60 бебета. Бяха за 6 дни без храна. Имам само дребен чакъл и едно мангрово коренче в 40-литровия аквариум (+ доста растения, в които нищо не остава скрито).
Няма къде да се крият.
Вие как мислите?


acho

Дръги рибки при гупите има ли,или са само те във аквата?

Similar topics (5)

2174

Публикации: 7
Прегледи: 6252

28239

Публикации: 25
Прегледи: 10890

57038

Публикации: 21
Прегледи: 9105

21106

Публикации: 9
Прегледи: 5053

53314

Публикации: 12
Прегледи: 5473