• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 16:42

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Дали е болна златната ми рибка?

Започната от scorpida, 24.10.2008 08:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

scorpida

Здравейте, от около месец имам 2 златни рибки от най-обикновените-Carassius auratus в 30л.аквариум. Едната е оранжева а другата жълта с доста голяма черна линия (петно) на средата на главата. От няколко дни забелязвам, че това петно избледнява. Иначе цветовете и на двете рибки не са се променили изобщо, нямат и промяна в поведението си-пъргави са, гладни като златни прасенца ;-) .В аквариума имам 2 малки ехинодоруса и 2 криптокорини. Грундът е камъчета средна големина. Нагревател на около 24 градуса и помпичка с въздух. Дали това избледняване на петното е признак на някаква болест? Моля за помощ! *HELP*

CityYID

нов въм във форума и дори не знам още как да си пусна нова тема  :buff: за това ще пиша тук и се извинявам за което. Подариха ми 2 златни рибки в колба ... аз по най-бързият начин ги преместих в 80л. аквариум с награветел на 23 градуса и филтер вътрешен с гъбичка и активен въглен. рибките вече са 20 дни в голямият аквариум, но .... на едната опашката долна лява се подви навътре и избледня (само едната) другите са си наред. има ли и нещо? И 2-рото което ме повече притеснява след смяната на водата, тя СТАНА мътна (не много) и не се избистри.  сложих PREVENT, AQUA SAFE, също така МАЛКО хлебна сода и англиска сол. но вече си имам по-голям проблем. на 2рата рибка на опашката само на една от 4-те перки има нещо бяло .... като рана, (не е на върха, нито в края) по средата и не знам какво е .... какво да права ?? моля помагаите и пишете подробно .... няма да е лошо. нищо не разбирам а много се зарибих. чета доста тук, но за такъв проблем не намерих никаква информация (може да има). Благодаря предварително.

Similar topics (5)

15573

Започната от AGENTO


Публикации: 9
Прегледи: 5999

41793

Публикации: 3
Прегледи: 2941

7685

Започната от DareDevil


Публикации: 2
Прегледи: 2633

6782

Публикации: 12
Прегледи: 6476

29450

Публикации: 2
Прегледи: 2806