• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 12:29

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Черно в края на опашката

Започната от joyboy, 14.06.2006 22:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

joyboy

Това е продължение на темата : "Болна златна рибка"
значи рибката която я преместих в 10 литровата туба е още жива и здрава почна да плува и да се храни,мисля дори че опашката и започна да расте/ако е възможно,или само си втълпявам/нали беше изядена,имате ли представа това черното в края на опашката какво е?
Ако да кажете ...

Vanina

Здравей. Аз също имам подобен проблем. "Съвета" който ще ти дам в същност е съвета , който на мен ми дадоха, а именно:

ВЕЛИНСКИ
Нахитрял

Регистриран на: 04 Ное 2004
Мнения: 244
Местожителство: SF
Пуснато на: Съб Юни 03, 2006 12:08 am    Заглавие:    

--------------------------------------------------------------------------------

Сега ти прочетох темата - това са петна от зарастващи ранички, не са окраска. Можеш да бъдеш спокойна.

Добави по 4 супени лъжици морска сол на 100 литра за да ускориш процеса на зарастване.

Освен това е добре да добавяш по малко морска сол при всяка смяна на водата - подобрява осмотичните процеси на рибите и действа антипаразитно като цяло.

Добавяй и Aquatan при смяна на водата.

Но остава проблемът на какво се дължат тези ранички - изгаряне с амоняк (много вероятно - особено по нежните опашки), лош състав на водата (добавяй Aquatan) или поради някаква бактериална или паразитна атака (разбери кой е източника и използвай съответния медикамент).
_________________
Гледам златни рибки  

Това е съвет на човек,който гледа само златни рибки и който ми е помагал не веднъж. Доста често наблюдавам че пускаш теми във форума. Нещо бъркаш някаде при гледането. Просто трябва да разбереш къде. Имай в предвид,че златните риби се гледат добре само със златни. Наличието на други риби особенно тези,които обитават дъното ги стресира, което пък води до различни болести.
Предполагам че това е разковничето на твоя проблем. Успех!

comar

Относно зарастването на опашката е възможно. На мойте златни опашките им също бяха нацепени в един момент и положението изглеждаше непоправино, но след по-малко от седмица опашлите им започнаха да се възтановяват и в момента всичко е тип-топ. За черните петна по върховете на перките се дължи на лош фактор във водата - амоняк и т.н. (както е оказано в горният пост). А колкото до наличието на дънни обитатели - златните ми съжителстват изключително добре с коридораси и анциструси. Имах малък проблем с един сом фосилис, но след забелязването (на проблема) сомът беше моментално преместен в отделен аквариум.

joyboy

Благодаря приятели ,
и аз мисля че всичко ще е ок гледам опашката си расте
лека вечер на всички ...

Similar topics (5)

4055

Публикации: 3
Прегледи: 4096

36849

Публикации: 4
Прегледи: 3485

8821

Публикации: 9
Прегледи: 5988

20753

Публикации: 10
Прегледи: 7183