• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 20:40

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Черна Молинезия и Обикновен Неон

Започната от alek_dm, 25.12.2009 17:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

alek_dm

Здравейте.
Преди 2 седмици ми подариха аквариум и реших да започна да се занимавам с риби. Купих си 2 черни молинезии и 2 обикновени неона, като за начало. В продължение на 5 дни неоните не се хранеха, докато единия от тях умря. Преди да умре се движеше бавно и близо до повърхността. Така и не разбрах от какво е умрял.
   Днес следобяд забелязах, че едната Черна Молинезия е с подут корем и бели точки (мехурчета) в предната част на корема. Движи си непрекъснато хрилете и отделя дълги, нишковидни екскременти. След половин час от ануса и започна да се подава нещо розово и дебело. Това със сигурност ли значи, че е болна и трябва да я изхвърля? Също така възможно ли е магазинът от който съм ги взел да не е надежден?

Обем на аквариума:...20л........

Височина:...22см........

Грунд
Дебелина на дъното:...2,5см........
Размер на камъчетата:...1-3см........

Осветление:....не.......

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба):...........
Аераторна помпа (с гъба):...да........
Вътршен филтър л/ч:...Не знам........
Външен филтър л/ч:...........
Система за СО2: ...не........

Филтрите работят(непрекъснато)
Дата на стартиране на аквариума:...13.12.09........

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
...старт........

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:...sera bio nitrivec - течна биологична филтърна среда с пречистващи бактерии........

Вода
Сменям по 25 процента на всеки 7 дни.
При смяната: Водата е престояла. Водата е с температура ..15..градуса.
Температурата на водата в аквариума е .23...градуса.

Храна
Видове храна:.Tetra Variety..........
Колко често храните рибките си:..1 път дневно.........
За колко време рибките изяждат порциите си:.1-2мин..........

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:...0........
Колко % от дъното са бързо растящи:..0.......
Колко плуващи:...0.......

Риби:
Полово зрели(видове, брой):...би трябвало да са 3.........
Млади риби(видове, брой):............
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):...2 черни молинезии - 1мъжка и 1 женска, 2 обикновени неона(вече 1)........

ico

Редовните грешки на начинаещите. Малък съд, избързване с риби и други...
Изчакай, нека се стабилизират нещата. Като цяло аквариума е прекалено малък и в петнайсетина литра вода е доста трудно за начинаещ, да направи нещо неразочароващо го. Храни по-оскъдно, темперирай новата вода преди, да я налееш в аквариума. Не слагай лекарства и други препоръчани в магазин "магии". Ако имаш възможност си вземи поне стотина литров съд с нужната му техника, стартирай по правилата и ще имаш доста по-лесен за обслужване аквариум, който само ще те радва в замяна на 20 минути грижи седмично.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Александър Попов

Сега по темата:
Искам да кажа че собственика на рибките ги е хранел неколкократно с солети "Хрус Хрус" на прах,което впоследствие е предизвикало смъртта на една от тях.

valnata


Александър Попов


alper4o

здравейте и аз имам същия проблем с женската си черна молинезия корема и е подут и има бели точко отдолу чудя се дали е бремменна или е болна  *SORRY* моя акваруим е 120л. и си има пълно оборудване  :-) моля отговорете ми ако е бременна да знам да я отделя в родилката и да си гледам малките  :-P ако ли не да си готвя кепа за път към канализацията  :-( *SORRY* *SORRY*  *HELP* *HELP* *HELP* *HELP* *HELP* *HELP*

Similar topics (5)

8890

Публикации: 1
Прегледи: 3012

35072

Публикации: 2
Прегледи: 3152

10022

Публикации: 9
Прегледи: 5946

20636

Започната от uuki73


Публикации: 5
Прегледи: 3611

52551

Публикации: 13
Прегледи: 6263