• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 01:46

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с гупи

Започната от ioan1111, 21.12.2012 20:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ioan1111

21.12.2012 20:45 Last Edit: 04.04.2013 17:41 by Desmoria
Обем на аквариума:........... 29 литра

Височина:...........30-35 см

Грунд
Дебелина на дъното:...........2-3 см
Размер на камъчетата:...........от пясъ до 5 мм

Осветление:...........10W

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба):...........не
Аераторна помпа (с гъба):...........не
Вътршен филтър л/ч:...........350 л/час
Външен филтър л/ч:...........не
Система за СО2: ...........не

Филтрите работят(непрекъснато) или (изключвам ги за .... часа). непрекъснато работи

Дата на стартиране на аквариума:...........август 2008г

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
...........не

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:...........не

Вода
Сменям по 10....литра на всеки.... 7   дни.
При смяната: Водата е престояла. Водата е с температура  стайна
Температурата на водата в аквариума е .26 .

Храна
Видове храна:........... , ТERA,
Колко често храните рибките си:........... 1 път на ден
За колко време рибките изяждат порциите си:...........2 минута

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:...........60
Колко % са бързо растящи:.........всички
Колко плуващи:..........

Риби:
Полово зрели(видове, брой):......... 20 гупи
Млади риби(видове, брой):............Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):...........не


Преди 3  дена видях ,че гупите са със свити опашки и плуват странно. И отидох до зоомагазина в Монтана и те ми продадоха метиленово синьо и ми казаха 1 капка на 10л.  Да сменям всеки ден 1/3 от  водата. Аз го направих, но 2дена няма промяна. И днес видях че имат бяло по гърба.
Извинявам се но нямам възможност за снимки.

kiril_m

Бялото като точки ли е или като памук? Рибите стоят ли на дъното или на повърхността?

В другата тема вече казахме, че имаш проблем с азотния цикъл. Намали броя на рибите. Посочил си стартиране през 2008 г., гледам преди си гледал молинезии и пак е имало проблеми. Красиви са рибите, ама намали броя. Храни по-рядко и по малко.


ioan1111

Цитат на: kiril_m - 21.12.2012 21:23
Бялото като точки ли е или като памук? Рибите стоят ли на дъното или на повърхността?

В другата тема вече казахме, че имаш проблем с азотния цикъл. Намали броя на рибите. Посочил си стартиране през 2008 г., гледам преди си гледал молинезии и пак е имало проблеми. Красиви са рибите, ама намали броя. Храни по-рядко и по малко.


Бялото е на точки . Това сас молинезите беше в другия аквариума.Преди 1 година бр.им беше 40 и не е имало такива нешта а сега нз.кво става.Стоят на повархността
: 21.12.2012г 23:11ч
С какво да ги лекувам  *dontknow*


: 21.12.2012г 23:11ч
В ЗООМАГАЗИНИТЕ в Монтана ми продадоха метиленово синьо и ми казаха да капя 1 капка на 10л. .И да сменям 1/3 от водата всеки ден . Правилно ли е

kiril_m

Вероятно не им достига кислород, натравяне с амоняк/нитрити. Смени 50% от водата с престояла, като продължаваш да сменяш по 10% всеки ден.* Все пак ще трябва да стабилизираш някак цикъла, което е свързано с ограничаване на храната и намаляване на броя на рибите. Както е тръгнало, скоро броят им сам ще се редуцира, колкото и зле да звучи.

Разгледай тази статия http://aquariumbg.com/forum/bolesti/chesto-sreshtani-bolesti-pri-_akvariumnite-ribki_/. Ако е ихтио, трудно се лекува.

* Този съвет може да доведе до обратен ефект, предвид стреса от рязката промяна на факторите.

Здравков

Проблема ти идва от там че рибите са повече от водата... ако са болни от ихтио, тази тема ще ти е полезна. http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=50

Heartwork

А ако колегата е начинаещ няма да се справи....
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

ioan1111

Цитат на: Heartwork - 22.12.2012 13:06
А ако колегата е начинаещ няма да се справи....
Начинаещ съм и няма да мога да се справя може ли по просто обяснение

Desmoria

В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Similar topics (5)

4

Започната от aquabg


Публикации: 46
Прегледи: 24527

14056

Започната от todordenov


Публикации: 5
Прегледи: 3859

47564

Публикации: 1
Прегледи: 2094