• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:06

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Болни златни риби

Започната от rosenradev@gmail.com, 08.08.2009 13:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

rosenradev@gmail.com

08.08.2009 13:04 Last Edit: 08.08.2009 15:57 by Живко
Здравейте!

Имам проблем с моите златни рибки. Опадаха им люспите.
Първо се започна с някакви червени петънца по опашките на едната и смяна на цвета на черната стана пъстра :(.    
После започнаха да падат люспите и на трите златни рибки. последва една две седмици с "генерал тоник" на Терра за бактериини гъбични инфекции. Това с перките сякаш спря няма такива червени петна по тях, но каточе малко се разпаднаха.... Сега обаче започна люспопад не знам от какжо мойе да се получава това. четох много форуми но нисхто не мойах да намеря което да ми е от полза.

от как мога да ги излекувам и от какжо се е получило това?

Предварително ви благодаря!

Caxapa

08.08.2009 13:35 #1 Last Edit: 08.08.2009 13:43 by Caxapa
Имам проблем с моите златни рибки. Опадаха им люспите.
Първо се започна с някакви червени петънца по опашките на едната и смяна на цвета на черната стана пъстра .   
После започнаха да падат люспите и на трите златни рибки. последва една две седмици с "генерал тоник" на Терра за бактериини гъбични инфекции. Това с перките сякаш спря няма такива червени петна по тях, но каточе малко се разпаднаха.... Сега обаче започна люспопад не знам от какжо мойе да се получава това. четох много форуми но нисхто не мойах да намеря което да ми е от полза.

от как мога да ги излекувам и от какжо се е получило това?

Без снимки най-много да хвърляме боб или да гледаме на кафе. Уточни , систематезирай последователноста на събитията , че нещо става разминаване.
: 08.08.2009г 13:01ч
Ето къде си писал само преди 24 часа http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,19372.msg211745.html#msg211745

Катя

 :-) не се тревожи за падналите люспи, и моите им падат люспите, но са си добре, това е нормално за златна рибка :wink: :wink:

valentino87

виждам,че темата е стара,но да питам и аз-трябва ли да се притеснявам ако на орандата ми и падат люспи?Забелязвам и че не се въдстановяват...а иначе рибката си е жизнена и с голям апетит:)

Similar topics (5)

46269

Започната от melissa


Публикации: 6
Прегледи: 2783

13069

Публикации: 6
Прегледи: 6528

1321

Публикации: 41
Прегледи: 15471

9903

Започната от omanna


Публикации: 2
Прегледи: 2511

40899

Публикации: 4
Прегледи: 5828