• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 15:11

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Отново смъртни случаи

Започната от manolito, 07.12.2006 21:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

manolito

Здравейте! Не бях купувал рибки почти два месеца , и нямах никакви проблеми с аквариума. Преди седмица си купих 4-Разбори хетероморфа , 2-тетри , една змиорка и един скат (имената на последните две така ми ги каза магазинера). На другеят ден беше умряла едната Разбора , след още един ден умря втора Разбора. И като се почна... , след още един ден ми умря  :cry:  черният нож , след още един голям анциструс , и сега като гледам змиорката се мята като заклан петел и едва ли ще усъмне! :(  Всички умрели рибки нямаха абсолютно никакви външни изменения , освен подуване. Анциструса умря в големи мъки , стоеше постоянно до повърхноста на водата и беше страшно подут! Той със сигурност си беше похапнал от първата умряла Разбора. Половината беше изядена. Още след първите смъртни случаи сложих профилактично Костапур , но нещо няма ефект. Помагайте моля!


Обем на аквариума:
-150л.
Височина:
-50см.

Грунд
Дебелина на дъното:2-3см.
Размер на камъчетата:4-8мм.

Осветление:4х18W
-

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба)-не
Аераторна помпа (с гъба);-не
Вътршен филтър л/ч:-не
Външен филтър л/ч: SERA900
Система за СО2:-не

Дата на стартиране на аквариума:
- декември 2005г.

Използвани препарати през последните 45 дни:
- НЕ


Храна
Видове храна: - Mini Bits , Extra Bits - TOTTO ; Една на люспи на SERA
Колко често храните рибките си:- Веднъж - вечер
За колко време рибките изяждат порциите си:- до 10мин.


Растения:-Анубиас , Лимонче , Криптокорина и някакъв папрат
Колко % от дъното е засадено с растения:
Колко % от дъното са бързо растящи:
Колко плуващи-няма


Риби:-Бисерни трихогастри-2бр, неони-7бр. ,анциструс-1бр. ,боция клоун-1бр. ,калихтис-1бр. ,пангас-2рб. хелер-1бр. , терненция-2бр.
Полово зрели:-всички стари без калихтиса
Млади риби:
Нови риби през последните 20 дни:Тетри-2бр. ,скат-1бр. ,змиорка-1бр. , разбори-2бр.

Bass_Maker

Това ми звучи като масов вътрешен паразит... Ама толкова бързо ли да се разпространява тая гад?
You cannot kill what you did not create...

chaykov

ии няма да проумеете СЛАГАЙТЕ НОВИТЕ РИБИ В ОТДЕЛЕН АКВАРИУМ ПОНЕ СЕДМИЦА ДВЕ КАРАНТИНА ! ! !

просто... ако рибите са внос на 100% си докарвате мизерии в аквариума при мене случая беше "ихти"...


айде със здраве !!!
Англиски форум : питаш нещо и ти отговарят. Руски форум : питаш нещо и в замяна също те питат нещо.
Български форум : питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп!



https://s1.postimg.org/43tluyw8fj/aqua.jpg[/url]

Ilianidis

Твойта болежка си иска антибиотик,обикновените лекарства няма да ти помогнат   виж тази тема,мисля случая ти е същия
http://aquariumbg.com/forum/viewtopic.php?t=4050&highlight=%E2%EE%E4%ED%FF%ED%EA%E0+%E8%EB%E8+%E7%E0%EF%E5%EA

cihlidi_fan

А, ако не е тайна какъв е този скат?!  :shock:
220л. Танганайка
17 Tropheus sp."Red" Chimba, 10 Cyprichromis leptosoma "Utinta"
3 Telmatochromis vitattus, 3 lamprologus ocellatus

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg151.imageshack.us%2Fimg151%2F8813%2Flogocopy&hash=b4ea5442a8466f141a31ed7c3c139d77bd107786

manolito

Като снимам Ската , ще кача снимка. Не знам какво друго име има. В аквариума засега няма болни , с изключение на Змиорката. Мята се по дъното дезорентирана, като че има проблем с главният мозък :shock: . Не знам , може ли да е захапана от друга риба \щото прилича на червей\ , или е някакъв вътрешен паразит? Какво да я правя? :(  Къде мога да кача клипче как се мята?

penchod

Манолито, виж са. Ако се не лъжа, точно твои са снимките на най расовата брада отгледана по нашите земи, виждана някога от мен. Говоря за снимките от темата "Брада ли е това?". За да се постигне това качество на тази растителност се изискава много лошо, почти критично състояние на водата в аквариума. Гледам, че си с външен филтър, добре е да го чистиш поне веднъж на 2 месеца, започни спешни ежедневни смени на вода, по 20-30%(в твоя случай, аз бих презапуснал директно). Твърде е вероятно добитъка да мре поради лоша хигиена, антибиотиците няма да помогнат в тоя случай...

manolito

Благодаря за критиката , но не мисля че съм изоставил хигиената в аквариума :oops:  . Канистъра го почиствам най-много на месец!? Брадата е на по-вече от 2 месеца , и не съм правил никакви опити да я премахна. Явно ще трябва да рестартирам , но не знам как да дезинфикцирам всичко? Грунда и камъка например ще ги изваря , но как да се оттърва от брадата по растенията?

manolito

Ето и снимки на така нареченият "Скат"  :shock:
http://snimka.bg/album.php?album_id=68399&photo=4

botan

май се сещам за какво ми говориш!!!!!!!!доста често се трият у растителността и подводните предмети,нали?????и наистина колекцията ти от черна брада е внушителна!!!!

manolito

Брадата може да е внушителна , ама за триенето по растенията и предметите не позна колега разбирател... :lol:  :lol:  :lol: .Може да дадеш друга идея!? :shock:

Similar topics (5)

7986

Започната от pechoto


Публикации: 6
Прегледи: 3702

25720

Публикации: 9
Прегледи: 5067

54430

Публикации: 22
Прегледи: 7535

11226

Започната от FHM


Публикации: 1
Прегледи: 2437

35400

Публикации: 5
Прегледи: 3684