• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:09

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Болна златна рибка

Започната от joyboy, 10.06.2006 20:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

joyboy

Златната рибка 5см ми е болна все на дъното седи а днес цял ден се е скрила зад гъбата от която излиза въздуха и седи там,аз бръкнах с ръка и като разместих гъбата тя се размърда,но след това пак се пъхна зад нея иначе всяка вечер като им давам да ядът/1 път на ден/  и тея отива и яде ,сега като им дадох храна тя дори не помрадна пак размърдах гъбата и тя излезе,но вече дори не се храни всички рибки се хранят около нея а Тя не яде,Какво може да и е?


п.с.Преди около 1 седмица по-голямата златна рибка и беше изяла опашката и сега е без опашка ,по-точно само основата на опашката и е останала без перките.Сега не я закача по никакъв начин

Кажете имали ли сте такаъв проблем и ако някой знае какво и е да каже?Или какво трябва да направя ,за да се оправи!?

joyboy

Рибката мина зад гъбата пак и седи вертикално с главата надолу забита в пясъка и немърда.диша хрилете и все още мърдат

п.с.това ли е краят и  :cry:

Малаваеца

Цитат на: "joyboy"Рибката мина зад гъбата пак и седи вертикално с главата надолу забита в пясъка и немърда.диша хрилете и все още мърдат

п.с.това ли е краят и  :cry:
Много е млада , бързо ми кажи с какво я гледаш , храниш , температура , колко често сменяш водата и колко ти е голям аквариума!!!

Малаваеца

Първо е добре да я отделиш в един по така голям съд, храни я по-често u да знаеш, че сега се нуждае от повече въздух!Щетите по опашката са сериозни , а аз се чудя защо не си я махнал по-рано!За първи път чувам златна да напада друга златна!При моите не е така. Като я отделиш просто трябва да чакаш и нали ти казвам - храни я по често! НАЙ - ВЕРОЯТНО НЕ ПЛУВА , ЗАЩОТО С ПО-КЪСА ОПАШКА Е ПО-ТРУДНО , НО СЪС СИГУРНОСТ БОЛКАТА Е ГОЛЯМА И ТЯ ДАВА МНОГО ЕНЕРНГИЯ ЗА ДА МРЪДНЕ!
Не забрявяй , за трети път казвам , храни я по-често и повече!От тук нататък природата си знае работата. I hope!I know that the GOD is near!

От модератора: НЕ пиши 2 поста един след друг! Редактирай си го и го направи на един, моля  :!:  :evil:

cihlidi_fan

Малаваеца
Не мисял, че даваш съвсем компетентен отговор!  :roll:
Първо това е абсурдно рибката да се храни повече и по-често!  :evil:  
...както и да е не ми се обяснява, нека помогнем на човека.
Така:
Това, че опашката липсва е много лошо! Нищо чудно при лоша хигиена, да са я "барнали" някакви гъбички, паразити и т.н.
Погледни дали по остатъка от опашката няма някакви мъхчета, бели петна, или въобще нещо което не е обичайно и не е на място  :roll:
Каква е температурата на водата? Колко литра е аквариума? Колко и какви рибки гледаш?
Рибката според мен се крие зад филтъра, защото вече може и да си "отива"  :cry:  Или пък да я "кълват" другите рибки...
Ако например рибката се измъкне от гъбичката, виж дали може да плува...ако се е "вдървила" вече, мисля че няма вече надежда за нея...ако не може и да има шансове. Пиши ни , дано да успеем да й помогнем  :!:
220л. Танганайка
17 Tropheus sp."Red" Chimba, 10 Cyprichromis leptosoma "Utinta"
3 Telmatochromis vitattus, 3 lamprologus ocellatus

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg151.imageshack.us%2Fimg151%2F8813%2Flogocopy&hash=b4ea5442a8466f141a31ed7c3c139d77bd107786

Малаваеца

Гледам от дълго тези рибки и съвета е правилен!Има го в някой книжки даже.

joyboy

Аквариумът е 20литра,гледам тези рибки от 15 януари тази година,имам попмичка двутактова делфин ,нагревател 25W,търмотетър,лампа самоделна с 15W крушка,2см пясък 1 камък 4 миди. Обитателите са :3сомчета коридорас,и 2 златни рибки 5 см и 7см /са златните рибки/

Подържам температура 24-25 градуса,сменям водата на 4 дни защото аквариума е малък ,давам им само Сера Голд 1 път дневно,1 път в седмицата им пускам половинка Sera O Nip само без SERA, и 1 път седмично не им давам храна.

Знам че аквариума е малък ,но беше подарък
Надявам се да не е в мен вината

Вече преместих златната рибка в 10 литрова туба от минерална вода/с аквариумна вода/ и и дадох малко половината на половината хап Sera O Nip

п.с. по краищата на опашката има бели точки
плува трудно ,но плува не се е вдървила опитва се да яде но клъвва хапчето веднъж и отива на другата страна не го е изяла още

niki_s

Значи щом има бели неща по перката значи е както каза cichlidi_fan,има паразити. И щом до такава степен вече се е вдървила значи може и вече да няма надежда, при мена така стана и умря за два дни горката (но нямаше наранене перка и паразити) :cry:

cihlidi_fan

Ами не знам... можеш да я хвърлиш в тоалетната да не я мъчиш повече  :cry:
Но може и да се Опиташ да я спасиш. Купи си таблетките на сера- sera Bactopur Direct. Мисля че една таблетка се води за 50л вода, отчупи си малко по-малко парченце и я сложи в 10л бутилки (което не ама хич добро място за "спешно отделение" , и аз съм мъчил много пъти рибки в такива шишета, но повярвай ми не помагат, ами само вредят  :!:  :?  ) Ако имаш място можеш да си вземеш да кажем един 10 л аквариум в който да ги лекуваш рибките.
Спри я тази храна О-нип или поне давай по-малко, много цапа! А и с тази филтрация и тези рибки! Помисли за един вътрешен филтър, или направо за един поне 50-60л аквариум  :roll:  Дано да успееш да я излекуваш!
П.С: Забравих да кажа, следвай инструкциите за лечението  :idea:
220л. Танганайка
17 Tropheus sp."Red" Chimba, 10 Cyprichromis leptosoma "Utinta"
3 Telmatochromis vitattus, 3 lamprologus ocellatus

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg151.imageshack.us%2Fimg151%2F8813%2Flogocopy&hash=b4ea5442a8466f141a31ed7c3c139d77bd107786

Малаваеца

ЦитатВече преместих златната рибка в 10 литрова туба от минерална вода/с аквариумна вода/ и и дадох малко половината на половината хап Sera O Nip
Благодаря , че ме послуша - сега я храни два пъти дневно и я наблюдавай!Всяка сутрин й запарвай марулка или саладка по едно малко листо , а вечер от стандартната! Повече витамини! Това поне можеш да направиш. Изтърпи ли седмица - ще живее , иначе  rip Добре е да изрежеш тубата отгоре ако нямаш друго аквариумче.

cihlidi_fan

Цитат на: "Малаваеца"
ЦитатВече преместих златната рибка в 10 литрова туба от минерална вода/с аквариумна вода/ и и дадох малко половината на половината хап Sera O Nip
Благодаря , че ме послуша - сега я храни два пъти дневно и я наблюдавай!Всяка сутрин й запарвай марулка или саладка по едно малко листо , а вечер от стандартната! Повече витамини! Това поне можеш да направиш. Изтърпи ли седмица - ще живее , иначе  rip Добре е да изрежеш тубата отгоре ако нямаш друго аквариумче.

А ве човек, обесни ми ти като си болен имаш ли апетити  :?:  :!:  Защо си мислиш, че рибките са много по-различни в това отношение...хранта само ще си потъва и никой няма да яде, защото е болна и не се чувства добре!
Мисля че няма какво да обеснявам повече!
220л. Танганайка
17 Tropheus sp."Red" Chimba, 10 Cyprichromis leptosoma "Utinta"
3 Telmatochromis vitattus, 3 lamprologus ocellatus

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg151.imageshack.us%2Fimg151%2F8813%2Flogocopy&hash=b4ea5442a8466f141a31ed7c3c139d77bd107786

niki_s

Цитат на: "joyboy"опитва се да яде но клъвва хапчето веднъж и отива на другата страна не го е изяла още

Пък и човека сам си го каза. :wink:

joyboy

рибката се оправя и си плува без проблем въпрос на време е кога ще я върна в аквариума

Similar topics (5)

1153

Започната от Halford


Публикации: 11
Прегледи: 7377

24012

Започната от petevski


Публикации: 4
Прегледи: 5068

7979

Започната от a_altankova


Публикации: 0
Прегледи: 2600

16734

Публикации: 5
Прегледи: 4306

31250

Започната от mati


Публикации: 11
Прегледи: 7563