• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:41

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Болна златна рибка///

Започната от sHaaa, 22.05.2009 16:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sHaaa

Значи перките на рибката по краищата почнаха да почерняват тва на какво се дължи.
Снимка немога да ви дам щото на GSM не се забелязва също и на орандата почнаха да почерняват перките///  *dontknow*


kvostaaa

трябва да дадеш малко повече инфо ,ама като чета май е натравяне с амоняк-незабавна смяна на 50 процента от водата,и по 30 секи следващ ден до нормализиране!най-добре прочети това,ама първо попълни това

За да е по-лесно на другите да ви помогнат попълнете следните полета, оцветени в червено.


Обем на аквариума:...........

Височина:...........

Грунд
Дебелина на дъното:...........
Размер на камъчетата:...........

Осветление:...........

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба):...........
Аераторна помпа (с гъба):...........
Вътршен филтър л/ч:...........
Външен филтър л/ч:...........
Система за СО2: ...........

Филтрите работят(непрекъснато) или (изключвам ги за .... часа).

Дата на стартиране на аквариума:...........

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
...........

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:...........

Вода
Сменям по ....литра (процента) на всеки....дни.
При смяната: Водата е (престояла)/(от чешмата направо). Водата е с температура ....градуса.
Температурата на водата в аквариума е ....градуса.

Храна
Видове храна:...........
Колко често храните рибките си:...........
За колко време рибките изяждат порциите си:...........

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:...........
Колко % от дъното са бързо растящи:.........
Колко плуващи:..........

Риби:
Полово зрели(видове, брой):............
Млади риби(видове, брой):............
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):...........
Ако някой те обиди, СПРИ, преброй до10 и след това пречукай гадното копеле!
,

Caxapa

Отравяне с амоняк се получава ако дълго време не е сменяна водата.И при доливане на прясна се получава реакция при която се образува амоняка..Какво точно си правил преди да се получи този проблем с рибите?

kvostaaa

Цитат на: Caxapa - 23.05.2009 21:02
Отравяне с амоняк се получава ако дълго време не е сменяна водата.И при доливане на прясна се получава реакция при която се образува амоняка..Какво точно си правил преди да се получи този проблем с рибите?
спред мен нищо не е правил :-( или аквариумът му е нов или е направил рестарт.най-често е това ама нека колегата каже
Ако някой те обиди, СПРИ, преброй до10 и след това пречукай гадното копеле!
,

sHaaa

Цитат на: kvostaaa - 24.05.2009 00:22
спред мен нищо не е правил :-( или аквариумът му е нов или е направил рестарт.най-често е това ама нека колегата каже

Да аквариумът ми е нов но какво значи рестарт а и може да е отравяне с амоняк що то сложих в аквариума прясна вода не беше престояла една вечер както пише по енциклопедиите и ако е това и оправя нещата горедоло след колко време ще се оправи рибката...

kvostaaa

натравянето с амоняк няма много общо с смяната на водата,ама наистина трябва да изчакваш 24 часа ,защото хлорът също е вреден за рибите.както казах по- добре попълни това за да ти помогнем по добре,копираи го и на мястото на точките напиши  какви са твоите неща.и най-добре прочети тази статия защото е много важна за новостартирани аквариумиhttp://aquariumbg.com/forum/index.php?topic=1657


Ако някой те обиди, СПРИ, преброй до10 и след това пречукай гадното копеле!
,

Caxapa

24.05.2009 15:00 #6 Last Edit: 24.05.2009 15:23 by Caxapa
Сигурен си на 100%  че не се образува амоняк ако се налее направо от чешмата вода в аквариум в който не е сменяна водата дълго време или има засилен гнилостен процесІ./

sHaaa

Обем на аквариума:...........35 литра

Височина:...........30 см тоест на аквариума нали

Грунд
Дебелина на дъното:...........2 см
Размер на камъчетата:........... 0.5 см до 2 см диаметър и 3'ри по голями 10см на 5 см

Осветление:........... само когато съм пред тях да ги гледам

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба):...........
Аераторна помпа (с гъба):...........
Вътршен филтър л/ч:........... еми вътрешен филтър с гъба
Външен филтър л/ч:...........
Система за СО2: ...........

Филтрите работят(непрекъснато) или (изключвам ги за .... часа). да работят непрекъснато

Дата на стартиране на аквариума:........... преди 1-2 седмици

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
........... смяна на водата

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:........... морска сол и сода бикар бонат така миказа да направя продавача от който взех рибките и аквариумът

Вода
Сменям по ....литра (процента) на всеки....дни.
При смяната: Водата е (престояла)/(от чешмата направо). Водата е с температура ....градуса.
Температурата на водата в аквариума е ....градуса. 1/3 от аквариума на седмица вода направо от чешмата 25 градуса целзии

Храна
Видове храна:...........незнам по име още щото съм нов еми 3 вида са витамини  една 4ервена и една черна
Колко често храните рибките си:........... 1 път на ден
За колко време рибките изяждат порциите си:...........2 минути

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:........... имам едно голямо водорасло декоративно заема площ около 30% от аквариума
Колко % от дъното са бързо растящи:.........
Колко плуващи:..........

Риби:
Полово зрели(видове, брой):............от общо 30 половината са полово зрели
Млади риби(видове, брой):............не
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):...........не

yanki1

Цитат на: sHaaa - 24.05.2009 16:00
Обем на аквариума:...........35 литра

Риби:
Полово зрели(видове, брой):............от общо 30 половината са полово зрели
Млади риби(видове, брой):............не
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):...........не

30 риби в 35 литра вода!?!?  =-O ... дори и да си се объркал и 3 са много според мен за този литраж...хем рибките ще се мъчат, хем ще има и проблем с поддръжката!!!
526 литра

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi30.tinypic.com%2Fj0zlgl.jpg&hash=ae7ab03435ad73c6eca1b105b7531f3b048f7b50

Caxapa

35 риби в 30 литра си си за  *MODERATOR*.Хайде да почетеш малко преди да тормозиш  толкова златни в литраж който е малко дори за една от тях.

sHaaa

Цитат на: Caxapa - 24.05.2009 16:50
35 риби в 30 литра си си за  *MODERATOR*.Хайде да почетеш малко преди да тормозиш  толкова златни в литраж който е малко дори за една от тях.

Не златната  рибка (Лъвска глава) ми е само една другите са ми хелери молинезии гупи колиза теренция 3 вида сомове и.т.н до 34 броики но все пак тази броика не е добра нали по съветвайтеме какво да правя///

yanki1

24.05.2009 17:29 #11 Last Edit: 24.05.2009 17:33 by yanki1
Цитат на: sHaaa - 24.05.2009 17:17
Не златната  рибка (Лъвска глава) ми е само една другите са ми хелери молинезии гупи колиза теренция 3 вида сомове и.т.н до 34 броики но все пак тази броика не е добра нали по съветвайтеме какво да правя///

Явно не си чел основните теми все още!... ако се придържаш към златното правило: За всеки 1см рибка=1 литър вода и пресметнеш сам за твоят брой риби колко литра вода ще са необходими, мисля че сам ще си отговориш на въпроса. Това е елементарната основа, която ни дава представа колко риби можем да отглеждаме в аквариум с даден обем...след това избираме видове риби,които могат да живеят заедно и т.н....

ПП. Извинявам се за острият тон...неможах да се сдържа,а и неискам и да си представя как измъчваш горките рибки в момента .  :-(
526 литра

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi30.tinypic.com%2Fj0zlgl.jpg&hash=ae7ab03435ad73c6eca1b105b7531f3b048f7b50

bicho1976

Щом може да пишеш,значи може и да четеш.  http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=8  Приятно четене.

ivailo7406

чудя се как само са и почерняли перките на златната и как все още ги има- извади я от там просто с хелери и мулинези особено в такъв литраж е немислимО, НЕ МЪЧИ ПОВЕЧЕ РИБКАТА

Bai Pe6o

Осветлението също ти е проблем. Ако им светваш и гасиш всеки път когато ги гледаш ще се побъркат още повече. (Ако има на къде повече). Осигури им нормално 10-тина часово осветление, както би било в природата. Макар, че на фона на цялата картинка това май е най-малкия проблем.

Similar topics (5)

9610

Публикации: 2
Прегледи: 2603

35481

Публикации: 4
Прегледи: 4304

18860

Публикации: 2
Прегледи: 3653

7979

Започната от a_altankova


Публикации: 0
Прегледи: 2600