• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 05:45

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Болна златна рибка!

Започната от kvostaaa, 22.01.2009 17:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kvostaaa

златната ми рибка имаше ихтио предполагам имаше бели точки и зачервени хриле,лекувам я с мзлахитово зелено и белитеточки изчезнаха ама хрилете от зачервени станаха черни и опашката и е почерняла някой ако има идея какво може да е това ?
Ако някой те обиди, СПРИ, преброй до10 и след това пречукай гадното копеле!
,

Лора

Най вероятно си я изгорил с лекарството.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

kvostaaa

ама преди да започна да я лекувам амаше малко черно по опашката сега е повече има и по мхрилете
Ако някой те обиди, СПРИ, преброй до10 и след това пречукай гадното копеле!
,

миа


kvostaaa

най вероятно наистина е изгорена това лекува ли се може ли да изчезне *dontknow*
Ако някой те обиди, СПРИ, преброй до10 и след това пречукай гадното копеле!
,

ivailo7406

най вероятно ще се оправи стига да си я третирел правилно с малахитовото зелено но мисля че това не е най подходящото лекарство, а и температурата е много важно да е качиш при третирането. Аз лично съм успявал да излекувам болни златни, но пак ти казвам че малахитовото зелено не е най подходащо не искам да споменавам други препарати ти ще си намериш сам в форума, а ако си я излекувал до две три седмици няма да личи че е била болна сега е време да я налюдаваш внимателно и да видиш дали си я излекувал. Чувал ли си за баните с калиев перманганат потърси теми

kvostaaa

 :-) черното по хрилете изчезна , и язвичката едвам се забелязва,само черното по опашката стои лекувах я с малахитовото и малко сол,при темперетура около 22 градуса ,знам че трябваше да я повиша ама по хладката има повече кислород затова така реших.чудя се само дали това по опашката ще изчезне *dontknow*
Ако някой те обиди, СПРИ, преброй до10 и след това пречукай гадното копеле!
,

Живко

Би трябвало да изчезне.

Проблемът е, че при температура от 22 градуса, жизненият цикъл на паразита е доста забавен и лечение от 3-4 дни може да не е достатъчно. Може да са изчезнали всички признаци на заболяването за сега, но да се появят пак след няколко дни или седмици.
Никой не се е родил научен.

kvostaaa

направих 2 курса на лечение един след друк за 6 дена и сега смятам очще идин за по сигурно
Ако някой те обиди, СПРИ, преброй до10 и след това пречукай гадното копеле!
,

Similar topics (5)

27223

Започната от Super Sprint


Публикации: 6
Прегледи: 5956

19350

Започната от valnata


Публикации: 3
Прегледи: 2892

10173

Започната от le6o


Публикации: 4
Прегледи: 2799

36173

Публикации: 2
Прегледи: 2527