• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:37

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Болна ли е бетата

Започната от mati, 07.03.2011 07:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mati

Здравейте! Имам следния вьпрос.Преди една седмица закупих мъжка бета. Продавача ми каза ,че от стрес при преместването може да си изгуби цвета. Когато се прибрах и я пуснах в аквариума забелязах ,че има червена -така да го кажа- лента в началото на долната перка.В момента тази червенина се разпростира видимо по цялата перка . Вчера забелязах че има такова петно и на горната перка.Вьпроса ми е това болест ли е или е от стреса и ако е болест как да лекувам рибката.
Относно аквариума, за да няма въпроси от този род ми е стартиран на 4 януари т.г., 15 литра , с помпа и нагревател-работят нон стоп с темп. 27 градуса, водата я сменям всяка седмица по 3 л. престояла 2 дни - понякога даже и повече,други риби само двойка хелери .
Дано да ми отговори някои какво може да се направи, защото бетата ми е любимката.На хелерите и да им стане нещо няма да ме е яд тьй като вече 2 месеца откакто са при мен ни едно рибе не се пръкна от тях.


ForMe

Не се вижда много добре, но мисля, че е възможно, това да е просто оцветяване от стреса.
Само слабите риби плуват по течението.

mati

07.03.2011 08:48 #2 Last Edit: 07.03.2011 12:47 by mati
Благодаря за бързия отговор. Между впрочем снощи бетата и хелера май са се били, защото тази сутрин децата намериха хелера с наръфана опашка и полегнал чинно на дъното, след което го научиха на "безмоторно летене" *JOKINGLY*.Поне да нахрани котките зад блока.
Каква храна да и давам на бетата. Имам на люспи -непомня как се казваше.Има ли някаква специална храна, за да си оправи украската?

mati

Уф! Ето че отново се налага да питам. Става въпрос пак за бетата.Може да съм се вманиачила ,но според мен по-добре да питам,отколкото ако наистина е болна да я загубя.От няколко дни (3-4) наблюдавам че и се цепи плавника.Има ли място за притеснения и какво да сторя, за да спре това цепене и да се възтанови бетата.Иначе до вчера беше много жизнена ,дори постоянно преследваше хелерката, а днес я гледам , че ако не ме забележи е полегнала на грунда или се навира в единствения рапан който съм сложила.Също така забелязах ,че има тъмни петна по плавниците. Това нормално ли е -сега като се вгледах в по-горната снимка забелязах, че и тогава си е имала тези петна.Ще кача и една актуална снимка правена днес.



п.п Зад нея се вижда опашката на едното малко сомче  :-)



ForMe

Няма проблеми! Това си е нормално за бетите, в малко по-спокойна среда много бързо се възстановяват.
Само слабите риби плуват по течението.

Morphined

Леженето върху грунда,слепналият и сцепен горен плавник,сивите петна (налепи) и криенето са нормални за бетите ?  :-|

wwladoo

Цитат на: mati - 11.03.2011 16:09
Уф! Ето че отново се налага да питам. Става въпрос пак за бетата.Може да съм се вманиачила ,но според мен по-добре да питам,отколкото ако наистина е болна да я загубя.От няколко дни (3-4) наблюдавам че и се цепи плавника.Има ли място за притеснения и какво да сторя, за да спре това цепене и да се възтанови бетата.Иначе до вчера беше много жизнена ,дори постоянно преследваше хелерката, а днес я гледам , че ако не ме забележи е полегнала на грунда или се навира в единствения рапан който съм сложила.Също така забелязах ,че има тъмни петна по плавниците. Това нормално ли е -сега като се вгледах в по-горната снимка забелязах, че и тогава си е имала тези петна.Ще кача и една актуална снимка правена днес.



п.п Зад нея се вижда опашката на едното малко сомче  :-)



Аз не виждам на снимката нищо ненормално в оцветяването на бетата ти--а съм отгледал хиляди --по спокойно не се притеснявай толкова  :-) Бетите са лениви рибки и понякога лежат на повърхността на водата или на дъното това не значи че нещо им има а понякога са активни и агресивни нормално е при тях няма проблеми  ;-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Morphined

Искай й да ти прати клип да видиш как плува :( Ако е още жива бетата.

ForMe

Горкото животно. Не е лесно постоянно да те наблюдават и когато направиш нещо, да го смятат за ненормално.
Само слабите риби плуват по течението.

niki20036

 *HELP* *HELP* *HELP* Бетата ми има кафяви петна и не иска да яде.  *HELP* *HELP* *HELP*
*dontknow* *dontknow* *dontknow* Какво да правя?  *dontknow* *dontknow* *dontknow*

eminem_999

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2F4sx5mm7j1%2FIMG_28391.jpg&hash=d95a09abb94c6cd128dc51ec8847804c61a60364       https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs16.postimg.org%2Faavn5iowx%2FIMG_2888.jpg&hash=ff30df3675e832d703057601c218c1be37dc21ff

niki20036

За съжаление рибката умря преди няколко месеца  :-(  :'(  :-(

Similar topics (5)

24193

Публикации: 3
Прегледи: 3031

10243

Започната от exorsist


Публикации: 12
Прегледи: 5844

60066

Започната от leviev


Публикации: 10
Прегледи: 2349

382

Започната от b3n0v


Публикации: 8
Прегледи: 5301

42017

Публикации: 1
Прегледи: 2692