• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:38

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Болести засягащи златните рибки

Започната от ivalin, 11.05.2006 19:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ivalin

Моля , да ми помогнете!Подариха на сина ми златна рибка, но преди няколко дни  върха на гръбната перка се оцвети в  черен цвят. На следващият ден цялата гръбна перка почерня , а също и опашната.От лявата страна на хрилете се появи нещо като язва.Лекуваме я от два дни с малахитово зелено, трипафлавим и повишаване на температурата до 30 градуса, но няма промяна. Рибката е подвижна и се храни. Ако някой може да ми каже каква е болестта и лекарство , ще съм му благодарен много.

Живко

Никой не се е родил научен.

discus

И също така не вдигайте температурата , над 25 градуса , златните рибки са студенолюбиви :!:

Dropkick

При мен пък се появяват нещо като язви, при които първо се образува мъх по тялото на рибката, най-често в близост до опашката и после се оцветява в ярко червено - отделила съм ги и започнах лекуване, сега продължавам да ровя за болестта и бацила, който предизвиква тази т.нар. рана и дано се оправят :-(
ADOPT AN ANIMAL, DON'T BUY !!!

Caxapa

Темата е от преди 6 години. Това не е първата  такава в която пишеш!

Dropkick

И къде предлагаш да пиша по темата? Гледам мн са от отдавна, но да създавам нова тема, не е необходимо или пък да пиша за проблем на златна рибка в тема за Цихлиди да речем  *NO* Пиша в гугъл, за да разбера и само този форум ми излиза, а в книгата, която имам не пише нищо за това, което имам аз като проблем =((
ADOPT AN ANIMAL, DON'T BUY !!!

Similar topics (5)

24758

Публикации: 4
Прегледи: 3003

5717

Публикации: 3
Прегледи: 3657

30906

Публикации: 35
Прегледи: 14647

3548

Публикации: 29
Прегледи: 12383