• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 06:50

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Сомче - проблем с поемане на въздух..?

Започната от joker80, 27.02.2009 19:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

joker80

Едно от сомчетата (Коридорас Кочи) се държи необичайно. Мисля, че е поело въздух и не може да го изпусне. Не може да се задържи на дъното и постоянно се противопоставя на спонтанното изплуване. Понякога застава под растенията, за да го държат да не изплува. Не знам какво да го правя...

kapacitet

Здравей,

аз лично не съм чувал за риба поела въздух и след това да не може да го изпусне. Може ли една снимчица на сомчето и има ли и други рибки със сходни проблеми. Като цяло, съдейки по поста ти от  29.11.2008г , ми се струва, че не си спазила основни правила при стартирането и подръжката на един аквариум. Правила ли си някакви промени, като засаждане на растения, промяна на интервалите на смяна на вода и други нещица, които са от голяма важност за създаването на един здрав и добре развиващ се аквариум. Мисля си, че ако положението е същото както от преди няколко месеца, сомчето не е единствената рибка със странно поведение и проблеми.
Моля те дай малко по- подробно описание на картинката.  *privet*

Живко

Възможно е да е глътнало въздух.
Случва се при лакомо хранене от повърхността или пък ако се ползва гранулирана суха храна, която не се е напоила с вода.
За около 24 часа трябва да се оправи.
Ако не вероятно ще има някакво възпаление или заболяване.

Първо изчакай да пръцне...! :-)
Никой не се е родил научен.

bigbeer

 *spam *offtopic
Спри да го храниш с боб, и му дай еспумизан!

denbosch

При мен с единия коридорас се получи нещо подобно,поду се и се криеше се под листата на растенията.След това започна да се залежава по дъното,после му щръкна една люспа и го изхвърлих,защото четох,че това е краен стадий на воднянка и оправяне няма.Виж прочети със търсачката за воднянка,най-важното е,че според колегите от форума не е заразна.

Живко

А къде пише, че рибата е подута и се залежава?
Никой не се е родил научен.

joker80

За щастие се оправи от самосебе си:)

Similar topics (5)

17713

Публикации: 4
Прегледи: 3077

52800

Публикации: 0
Прегледи: 1755

11852

Публикации: 7
Прегледи: 4673

43426

Публикации: 4
Прегледи: 2403

60131

Публикации: 9
Прегледи: 27508