• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 09:30

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бета с Тъмна глава и тъмни точки по перките

Започната от minchminch, 01.09.2017 09:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

minchminch

Здравейте, мъжка бета, закупена преди около 6-8 месеца. Беше в 8л. колба, сега е в 10л. аквариум. Няма истински растения (2 изкуствени), няма филтри. От около месец неуспешно се борим с тъмни налепи по тялото и перките... Отидох в магазна, от където я взех, дадоха ми FMC DAJANA... Сложихме 2 капки и 3 дни не хранихе, както бяхме посъветвани... Рибата продължи да се влошава... преди да сложим лекарството, вече беше спряла да се храни, а след "лечението" започна да плува трудно, да не може добре да управлява посоката си на движение и да обръща корема... Смених водата, сложих и двойна доза от лекарството, още 3 дни глад... Започна да плува нормално и да се храни... От тогава насам обаче, няма подобрение... Налепите определено намаляха, и както се вижда на снимките са доста по светли и предимно в областта на главата, с много малко на брой и малки точици по гръбния плавник... Та... Как да я спасяваме дружката?

minchminch


rakim

На мен точките по перките ми изглеждат като част от украската и,прекалено симетрични са за друго.Това налеп ли е какво е от страни,снимките са доста зле и почти не се вижда от стъклото ли е какво е.Сменяй и редовно водата , гледай температурата да е в норма и щом се храни значи е на добре.Храни я с качествена храна,в някои магазини не им сменят редовно водата и може да е имала някаква инфекция но след като си я сложил в по чиста да се оправя рибата.
540л Южна Америка

minchminch

Цитат на: rakim - 03.09.2017 23:55
На мен точките по перките ми изглеждат като част от украската и,прекалено симетрични са за друго.Това налеп ли е какво е от страни,снимките са доста зле и почти не се вижда от стъклото ли е какво е.Сменяй и редовно водата , гледай температурата да е в норма и щом се храни значи е на добре.Храни я с качествена храна,в някои магазини не им сменят редовно водата и може да е имала някаква инфекция но след като си я сложил в по чиста да се оправя рибата.


Това по перката определено е налеп, това по главата също... Рибата започна да се влошава при мен и в момента изобщо не изглежда така, както когато я взех (главата синееше и беше чиста, сравнително "лъскава", а сега е кафява и матова, точно като някакъв мъх или повърхността на гъба)... Преди да започнем лечението беше спряла да се храни и стоеше неподвижно в аквариума... Водата се сменя всяка седмица... Храната е "специално за бети" червен гранули... Със сигурност е по-добре, но не е излекувана и няма прогрес, а аз искам, както предполагам е нормално, да я излекувам напълно...

goran.varbanov@gmail.com

10 литра, без филтрация, и без растения е много лоша среда, дори и за една бета. Веднъж седмично смяна на вода, според мен е малко. Сменяй я два пъти седмично. Добави и някакви плаващи живи растения. Сложи аераторна помпа с гъба, и камъче.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


minchminch

Цитат на: goran.varbanov@gmail.com - 05.09.2017 07:43
10 литра, без филтрация, и без растения е много лоша среда, дори и за една бета. Веднъж седмично смяна на вода, според мен е малко. Сменяй я два пъти седмично. Добави и някакви плаващи живи растения. Сложи аераторна помпа с гъба, и камъче.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


Благодаря за препоръките, ще се заема с това, но дали би помогнало за излекуването, и съответно, дали лекарствата няма да окажат негативен ефект върху растенията?

goran.varbanov@gmail.com

Не, няма да окажат негативен ефект, пък и третирането с лекарствата не може да продължава много дълго. Главното е да се стараеш да подобриш жизнената среда на рибката. Само по себе си това ще даде по-добър ефект от лекарствата.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


Similar topics (5)

33904

Започната от deni7


Публикации: 30
Прегледи: 16533

59255

Публикации: 2
Прегледи: 2505

27097

Започната от НаУ


Публикации: 5
Прегледи: 3893

3563

Публикации: 2
Прегледи: 3262