• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 02:31

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бели точки

Започната от milenski, 17.01.2005 12:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

milenski

17.01.2005 12:52 Last Edit: 02.04.2009 12:41 by NO CARRIER
Здравейте пичове.Днес забелязах че по рибите ми има някви бели точки най-вече по опашките.Можете ли да ми кажете как да ги излекувам, щото си мисля че е някаква болест.Ако е нещо опасно моля да ми кажете какви лекарства трябва да си купя и всичко там за това нещо.Благодаря предварително.

miTko

Цитат на: "milenski"Здравейте пичове.Днес забелязах че по рибите ми има някви бели точки най-вече по опашките.Можете ли да ми кажете как да ги излекувам, щото си мисля че е някаква болест.Ако е нещо опасно моля да ми кажете какви лекарства трябва да си купя и всичко там за това нещо.Благодаря предварително.
Я виж прилича ли ти на това:
http://aquariumbg.com/index.php?inspage=show_item.txt&id=36&vid=3
Ако да, купи си Малахин и действай.
Разни мои АКВАРИУМИ 

Anonymous

Преди време и аз имах този проблем. За три дни всичко изчезна с лекарствата на Sera- Еctopur и Costapur. Струват десетина лева.

Динко Сл.

Цитат на: "Anonymous"Преди време и аз имах този проблем. За три дни всичко изчезна с лекарствата на Sera- Еctopur и Costapur. Струват десетина лева.
Съжалявам, забравих да се регистрирам. Сега е по-добре. :)

milenski

значи вчера си купих Контра ихтио и в упътването пишеше да се лага първия ден по 2 капки на 10 литра , втория и третия ден по 1 капка на 10 литра.За моя 30 литров аквариум това става за вчера - 6 капки а за днес и утре по 3.Нали по толкова трябва да се слага щото оня в магазина ми вика -"...Слага се по една капка на 3 литра..." ама си прочетах упътването все пак де:).
Кажете ми ся дали точно по моя начин трябваше да направя ( по упътването)

Boby_

Цитат на: "milenski"значи вчера си купих Контра ихтио и в упътването пишеше да се лага първия ден по 2 капки на 10 литра , втория и третия ден по 1 капка на 10 литра.За моя 30 литров аквариум това става за вчера - 6 капки а за днес и утре по 3.Нали по толкова трябва да се слага щото оня в магазина ми вика -"...Слага се по една капка на 3 литра..." ама си прочетах упътването все пак де:).
Кажете ми ся дали точно по моя начин трябваше да направя ( по упътването)

По упътването си е добре. Само имай предвид, че ако лекарството съдържа метиленово синьо (а повечето евтинки лекарства против ихтиофтириус съдържат), трябва да го слагаш вечер след като угасиш лампите - активното вещество е светочувствително. И за да имаш успех, е нужно да повишиш температурата на водата докъм 30 градуса по Целзий.

cihlidi_fan

По-добре махни рибката(болната),защото Ichthyo-то много бързо се размножават.И  така може да се размножат в твоят аквариум,което не е желателно.Така че по добре я отдели докато я излекуваш.Относно лекарствата ectopur,costapur.Както и е написано по-горе!
220л. Танганайка
17 Tropheus sp."Red" Chimba, 10 Cyprichromis leptosoma "Utinta"
3 Telmatochromis vitattus, 3 lamprologus ocellatus

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg151.imageshack.us%2Fimg151%2F8813%2Flogocopy&hash=b4ea5442a8466f141a31ed7c3c139d77bd107786

Boby_

Цитат на: "cihlidi_fan"По-добре махни рибката(болната),защото Ichthyo-то много бързо се размножават.И  така може да се размножат в твоят аквариум,което не е желателно.Така че по добре я отдели докато я излекуваш.Относно лекарствата ectopur,costapur.Както и е написано по-горе!

Не си съвсем прав. Махането на рибката може да се направи, но при всички положения трябва да се третират и рибките, и водата в общия аквариум, където е била заразената риба.

cihlidi_fan

Да де извинявам се за грешката си! :oops:
220л. Танганайка
17 Tropheus sp."Red" Chimba, 10 Cyprichromis leptosoma "Utinta"
3 Telmatochromis vitattus, 3 lamprologus ocellatus

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg151.imageshack.us%2Fimg151%2F8813%2Flogocopy&hash=b4ea5442a8466f141a31ed7c3c139d77bd107786

milenski

Ники ме посъветва по-добре в общия направо защото не се знае дали и неоните са ми болни въпреки че не забелязвам нищо:)

Boby_

Цитат на: "milenski"Ники ме посъветва по-добре в общия направо защото не се знае дали и неоните са ми болни въпреки че не забелязвам нищо:)

Нали точно това казвам и аз?  :wink:

Живко

до колкото си спомням,контраихтиото съдържа трипафлавин,а той не е особено полезен за растенията.
Никой не се е родил научен.

77

издържат растенията на контраихтиото ама проблема е че всяка пратка идва с различна концентрация :cry: че може с него да не свършиш работа,сера костапур е едно от най добрите лекарства за тази цел :D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

dido

А, Миленски, ти нали си от Варна - провери за лекарството на СЕРА, дето ти го препоръча 77 в магазина срещу кръглата банка на ъгъла или в магазина на кооперативния пазар. Само внимавай с продавача в магазина на пазара, че е много устат - не му вервай много :-)

milenski

еми днеска е третия ден в който ще слагам контраихтиото в аквариума рибките се поизчистиха само за 2 дни само дето мъжкия хелер има още ама се надявам че утре ще са ОК:)

Boby_

Цитат на: "milenski"еми днеска е третия ден в който ще слагам контраихтиото в аквариума рибките се поизчистиха само за 2 дни само дето мъжкия хелер има още ама се надявам че утре ще са ОК:)

Слагай, слагай още. При температура 25-26 градуса жизненият цикъл на паразита е между седмица и десет дни, а при 30 градуса - 4-5 дни. Затова ако не си повишил температурата, трябва да слагаш по-дълго. Това, че рибите са се изчистили, не е никаква гаранция, че си се отървал.

Живко

да ви се похваля с какви проблеми се сдобих.
накупувах разни риби от сто различни места.на въория ден две живородки се оказаха с некроза,жал ми е за рибите ама излетяха през терасата.направих лека дезинфекция с метиленово синю.други заразени риби няма.
след три дни се появи ихтиофтириоза.реших да ползвам costapur(заради многото хвалби на препарата). купих от един магазин(сносен).в указанието дозата е 22 капки на литър,продавача каза да слагам повече.колко...??.сложих по30 капки на литър,след 24ч. резултат нулев.обадих се на приятел,който има в Плевен зоомагазин.каза да слагам двойно от препоръчаните дози.иди сега разбери колко се е разградил от светлината,и колко да добавя.притеснява ме,че в cstapura има формалдехит,и ме е страх да не стане предозирване,че както разбрахме от темата(лечение с формалин) става страшно.
някой знае ли точната дозировка на това лекарство,че ще се ядосам и ще ги подкарам рибите както си знам.
не съм вярвал,че едно елементарно заболяване ще ми създаде тези ядове.
Никой не се е родил научен.

SERA

Цитат на: "Живко"да ви се похваля с какви проблеми се сдобих.
накупувах разни риби от сто различни места.на въория ден две живородки се оказаха с некроза,жал ми е за рибите ама излетяха през терасата.направих лека дезинфекция с метиленово синю.други заразени риби няма.
след три дни се появи ихтиофтириоза.реших да ползвам costapur(заради многото хвалби на препарата). купих от един магазин(сносен).в указанието дозата е 22 капки на литър,продавача каза да слагам повече.колко...??.сложих по30 капки на литър,след 24ч. резултат нулев.обадих се на приятел,който има в Плевен зоомагазин.каза да слагам двойно от препоръчаните дози.иди сега разбери колко се е разградил от светлината,и колко да добавя.притеснява ме,че в cstapura има формалдехит,и ме е страх да не стане предозирване,че както разбрахме от темата(лечение с формалин) става страшно.
някой знае ли точната дозировка на това лекарство,че ще се ядосам и ще ги подкарам рибите както си знам.
не съм вярвал,че едно елементарно заболяване ще ми създаде тези ядове.

Не знам дали съм разбрал правилно, но дозировката е 22 капки на 40 л вода, не на 1 л вода.прилага се три дни поред,така че ефекта не се наблюдава веднага.Трябва добре да се разклати преди употреба.
Необходимо е и да се отстрани активен въглен (ако го има), и UV лампата също.
При по-сериозни случаи обработката се повтаря от 5-тия до седмия ден.
Повишаването на температурата и аерацията действат добре.

Надявам се че съм помогнал.

Живко

Цитат на: "SERA"
Цитат на: "Живко"
някой знае ли точната дозировка

дозировката е 22 капки на 40 л вода, не на 1 л вода.прилага се три дни поред,

това в магазина ми го спестиха.
искрени благодарности за бързия отговор
Никой не се е родил научен.

Мишо

Цитат на: "Живко"
Цитат на: "SERA"
Цитат на: "Живко"
някой знае ли точната дозировка

дозировката е 22 капки на 40 л вода, не на 1 л вода.прилага се три дни поред,

това в магазина ми го спестиха.
искрени благодарности за бързия отговор
Скоро си взех харациди внос от колумбия и на петия ден "цъфнаха"с ихтио.Лошото е ,че тоя първак е много жилав вече на стандартните архаични методи на лечение(сол,трипафлавин и т.н.) Взех си аз костапур - по половин доза(става дума за дребни харациди)около 15 капки на 50 литра вана,T 28 гр,пет дена всяка вечер.Още на втория ден рибетата живнаха и взеха да се хранят,като точките намаляха,а на третия вече бяха се изчистили.На петия смених половината вода и още една доза костапур.После свалих T of 24 гр. и пуснах две "контролни"рибки от друг чист аквариум - вече няколко дена няма нищо обезпокоително,но ще изчакам поне месец като при смяната на водата доливам и от аквариума където ще живеят после.Пуснах се в подробности защото с неадекватно лечение този ектопаразит става още по-устойчив и прави много бели на колегите.
Доволен съм от ефекта на този препарат.
И при нови риби(от no name място или човек) -  винаги един месец карантина и контролна рибка.
П.С. Костапура е р-р с някакво съотношение между  калиев йодит и малахитово зелено.Формалин в него няма и затова не скапва растенията и охлювите.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Flurebg.com%2FFor_Web%2FMy_Aquarium_%2F2_mini.jpg&hash=4d4666357bd28950b4b4e601672e141ce5110eb1  https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Flurebg.com%2FFor_Web%2FMy_Aquarium_%2F19_mini.jpg&hash=abf73e85d5384ca65321824882d3f97b0028b04f

Живко

Мишо за формалина не знам,написал съм това което съм прочел.може да е грешка при превода.за карантините съм съгласен и по принцип винаги така действах(имам достатъчно аквариуми).проблема е че бях се отказал от рибоците,ама този форум пак ме запали,тоест нямам абсолютно никакви условия и за това всички рибки купих на куп и ги сложих директно в общия аквариум.купих ги на куп,защото винаги с новите риби идват някакви болести,особено зимата ихтиото се появява(заради рязката промяна на температурата при транспорта).по добре добре да ги лекувам веднъж,а не после с всяка нова риба лечение на всичките.
и пак казвам,това се налага,защото нямам възможност да държа под карантина всички нови риби.може би щеше да е по- добре да стегна базичката,но... нали я знаеш крастата.
сега мисля да стегна един 200л. за цихлиди,но там съм много зле.кой знае какви болести има.първо ще взема да почета,пък и се надявам тук колегите да помагат.
Никой не се е родил научен.

Сашо

Костапурът е добро лекарство и когатo се спазват инструкциите лекува рибките. Не уврежда обикновените растения, поне при мен не се е случвало. Хубаво е да се слага вечер и да се загасят лампите, за да се запази действието му по-дълго.
Една препоръка - когато ползвате такива продукти не разчитайте прекалено на българския превод на инструкциите. Опитайте се да разчетете тези на английски, немски или в краен случай руски и да ги сравните с българския превод.

Similar topics (5)

15598

Публикации: 34
Прегледи: 24199

58259

Публикации: 10
Прегледи: 2840

12919

Започната от gantchobooze


Публикации: 3
Прегледи: 5533

7286

Започната от pccv


Публикации: 2
Прегледи: 3528

349

Започната от NikolaV


Публикации: 6
Прегледи: 5031