• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 14:42

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бели петна по рибките

Започната от MITKO32, 12.02.2009 19:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

MITKO32

12.02.2009 19:01 Last Edit: 12.02.2009 20:32 by Лора
рибките ми са болни имат бели петна по тях мисля 4е това е гъби4ка , купих някакво синя лекарство казаха 4е помага , даите ми савети как мога да ги излекувам  :-(

N.Nobs

12.02.2009 19:08 #1 Last Edit: 12.02.2009 20:33 by Лора
Сипи от синьото лекарство и чакай  8-)
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

FHM

12.02.2009 19:14 #2 Last Edit: 12.02.2009 20:33 by Лора
И вдигни малко температурата на водата  .

MITKO32

12.02.2009 19:35 #3 Last Edit: 12.02.2009 20:33 by Лора
зна4и по капка на литър и температурата на 30-32 градуса

FHM

Ам всъщност какви риби има в този аквариум ?

MITKO32

еми тои е 180 литра - рибите са : 30 скалар4ета,30 трихогастер4ета,14 тернеци, 10 коридороса , 4 калихта , 3 анцитруса , 5 птеригоплихта, 20 Кървава тетра. - това са и скалар4етата и сом4етата и трихогастрите са на зле от вси4ки наи много болни имат от тях

FHM

12.02.2009 20:04 #6 Last Edit: 12.02.2009 20:33 by Лора
Цитат на: MITKO32 - 12.02.2009 20:01
еми тои е 180 литра - рибите са : 30 скалар4ета,30 трихогастер4ета,14 тернеци, 10 коридороса , 4 калихта , 3 анцитруса , 5 птеригоплихта, 20 Кървава тетра. - това са и скалар4етата и сом4етата и трихогастрите са на зле от вси4ки наи много болни имат от тях
Кофти пренаселване от кадето и идва проблема според мен (въпреки че и аз обичам да пренаселвам  :-[ )  . Ако може и снимка на болните рибки да качиш щото положениеот може да е по сложно от колкото си мислиш .

MITKO32

12.02.2009 20:21 #7 Last Edit: 12.02.2009 20:34 by Лора
ми няма как да стане сега , даи некои савет

FHM

12.02.2009 20:27 #8 Last Edit: 12.02.2009 20:34 by Лора
Ами с тази информация която си дал какъвто и савет да дам ще си е хвърляне на боб .
мойто предположение е , че може да са хванали ихтио което не е никак добре защото лечението е трудно има много писано за това напиши в търсачката ихтио и прочети темите и ако намериш някой сходен белег за болеста чети и как се лекува.

medfun

моля те колега дай снимка!! ми прилича като "ich" Ichthyophthirius тогава sera med Professional Protazol за 1 ден. ще махнеш активен въглед ако имаш в филтър. между другото според мене имаш много риби за 180 литра.

MITKO32

сащото е , за сега им слагам едно синио лекарство препора4аха ми го от зоо магазина , даите някакви савети плс

zambo

Цитат на: MITKO32 - 12.02.2009 23:32
сащото е , за сега им слагам едно синио лекарство препора4аха ми го от зоо магазина , даите някакви савети плс
Поне му научи името на това синьото . Поинтересувай се за дозата .
Най-вероятно са ти пробутали метиленово синьо . Това е багрило и силно се влияе от светлината . Препоръчвам ти да намалиш осветлението на 5-6 часа дневно . Температурата 28-30 градуса .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

MITKO32

еми казаха ми по 1 капка на литър , то ставали или не помага , до колко време се излекувват след като им се приложи и  има ли и друг на4ин

N.Nobs

Я да не се мъчим.
Погледи ето тука и кажи на кое прилича =>http://aquariumbg.com/index.php?inspage=item.txt&vid=3
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

MITKO32

еми то4но такова е ( ихтио) , даи савет как се лекува , за сега само синио слагам друго трябва ли

zambo

Цитат на: MITKO32 - 12.02.2009 23:55
еми казаха ми по 1 капка на литър , то ставали или не помага , до колко време се излекувват след като им се приложи и  има ли и друг на4ин
Капка на литър е дозата . Не са те излъгали . Аз навремето правех следното : Сменям 50 процента от водата и сипвам лекарството . На втория и третия ден повтарям процедурата . След третото третиране всички риби са ми оздравявали .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

MITKO32

еми днеска сложих и не сам сменял от водата утре 6те сменя около50 и пак ше сложа , след колко време горе долу се излекуват а и сол трябвали да се слага , сащо забелязах 4е се се едно 4ешат в камъните

zambo

Никаква сол . До 4-5 дни след започване на лечението не трябва да имаш болна риба .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

zikzuk

Мен ме посъветваха като вдигна температурата да сложа още една помпа за кислород вътре, защото високата температура намалява съдържанието на кислород вътре.
И аз слагам метиленово синьо по капка на литър, имам само една болна рибка, която не се оправя, но пък няма и симптомите на болна.
Както и да е, аз сложиш още едно камъче за въздух и помпа за да не ги одуша вътре!э :buff:
Успех
www.wowforum-bg.com - Форум за World of Warcraft
www.forum.film-studio.eu - Всичко за видео заснемането и монтажа
:):):)

NO CARRIER

Я зарежи глупостите и започни да четеш.
http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,2087.0.html първо това.
Виж и за FMC или Sera Costapur в близкия зоомагазин.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

HaIr4o

и аз имам същия проблем при молинезиите и днес взех от зоомагазина едно лекарство за 3лв което излежда като торбичка за чай.пуска синьо от самото пликче.казаха ми,че трябва да седи 5 дни в аквариума и след това се хвърля.овеличих температурата до 29 градуса и се надявам да се оправят,че имам бремнна вече :-) стискайте ми палци
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.bgbirds.com%2Fimages%2Fuserbar.jpg&hash=376d30a5c42be44b4d47f3bbe69e0b6d78975ca3

medfun

Колега  ще го пиша пак  метиленово синьо  е най евтин решение но е опасно заради свърхдозирано  е много токсично. Най добра вариант който съм използвах и аз е  на sera professional Protazol.  Като лекарство има много по широк спектрум  на микроорганизми (protozoa) хвана и гъби който са виновни за многобройни инфекции. Единствено минус е цена 23 лева за разлика от costapur  е евтино около 9 лева  но има специфично действие само върху Ихтиофтириус. и ной важно-то лечение протеце само за 24 часа Ако имаш бъпроси  прати ми Л.С.

Живко

Метиленовото синьо е един от най-леките препарати.
В сравнение с него предозирането на почти всичко останало е много по-опасно.
Да не говорима за споменатите в горният пост препарати на Сера.
Никой не се е родил научен.

i4o

19.02.2009 08:47 #23 Last Edit: 19.02.2009 19:07 by i4o
 
както каза колегата , ако не дай боже пак се повтори. НИСТАТИН!!!

kuvert

Преди около 2 месеца имах проблем с Ихтио и си купих лекарство КОНТРАИХТИО-около 4 лева.
Понеже бях дал рибки на познати и забелязах,че и те са се напудрили третирах всичките 3 аквариума по един и същ начин-както е описано в опаковката.Резултат-след 3 дни излекувани риби.След 2 седмици сложих профилактично пак от лекарството и сега всичко е ОК.

daria.eli

Здравейте,едната ми златна рибка има същите бели петна по опашката и перките,като точици.Понеже в момента ми е невъзможно да взема някой по специален препарат(поради климатичните условия и имам малко дете)мога ли да сложа в аквариума от това "метиленово синио"това е пиоктанин,предполагам?!

kuvert

Ако едната има,би трябвало и другите да имат.

daria.eli

Но нямат,поне засега.Ако някой знае дали може да се сложи пиоктанин,да каже каква е дозата за литър.Или ако иам друго лечение,начин,?!

Лора

Ако си сугурна, че ихтио е болестта погледни тази темичка. http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,2087.0.html
За всеки случай погледни и това.http://aquariumbg.com/index.php?inspage=item.txt&vid=3
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

zambo

Ихтиото е заразно и до ден би трябвало всички риби да са болни . Изчакай до утре следобет и ако и друга риба покаже симптоми започни лечение .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

kuvert

Тоя нистатин е трудна работа.Аз оправих 3 аквариума с лекарство за 4-5 лева-контраихтио.И трите аз ги заразих и се чувствах длъжен да ги оправя.А бях тръгнал да купувам нистатин.Добре,че зоомагазина е преди аптеката......
Потърси го-много е ефикастно!

Живко

Метиленово синьо и поиктанин са различни неща.
Не съм чувал пиоктанина някой да го е ползвал в акваристиката.


@kuvert
Мисля, че се разбра задоволството ти от контраихтио. Не е необходимо да пишеш по няколко пъти едно и също. Още повече разбирам, че не си ползвал нистанин, следователно нямаш база за сравнение.
Аз също не съм ползвал нистанин и за това няма как да съм арбитър в дилемата кое е по-добро. Само знам че е достатъчно да се изрази мнение, останалото ще преценят четящите.
Никой не се е родил научен.

kuvert

Цитат на: Живко - 21.02.2009 17:31
@kuvert
Мисля, че се разбра задоволството ти от контраихтио. Не е необходимо да пишеш по няколко пъти едно и също. Още повече разбирам, че не си ползвал нистанин, следователно нямаш база за сравнение.
Аз също не съм ползвал нистанин и за това няма как да съм арбитър в дилемата кое е по-добро. Само знам че е достатъчно да се изрази мнение, останалото ще преценят четящите.
Да,прав си.Извинявам се!

daria.eli

Привет на всички!Сложих пиоктанин ,поради липса на друго-реших че така или иначе трябваше с нещо да опитам да им помогна на рибоците.Вече 2-ри ден са живи все още,нямя други болни,поне не видимо.А за пиоктанина-на същата основа е като метиленовото сино,само че по концентрирано,поне така ми обясниха.Ще пиша пак как са се развили нещата.

Mish

Здравейте! Имам 4 декоративни сомове коридораси. Първия ден видях, че имат подути бузи, имаха недостиг на кислород и отиваха на повърхността. На втория ден имаха по главата, мустаците и перките малки жълти неща като гъбички, който бяха залепнали по тях, а мустаците им бяха сякаш залепнали. Опашките им бяха като огризани. Като им дам храна те искаха да ядат, но не могат, защото мустаците им са залепнали. Бяхме третирали водата преди няколко дни  с жълто дезинфекциращо хапче Sera baktopur direct. Възможно ли е то да е причинило заболяването и какво мога да направя, за да се излекуват рибките ми? Прилагам снимки и ще очаквам Вашите препоръки и съвети.

Similar topics (5)

40003

Започната от bugys


Публикации: 5
Прегледи: 6535

22670

Публикации: 1
Прегледи: 4799

7590

Публикации: 6
Прегледи: 7334

2641

Публикации: 2
Прегледи: 3645

18499

Започната от florian1990


Публикации: 4
Прегледи: 3069