• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 14:37

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бели петна по рибките

Започната от MITKO32, 12.02.2009 19:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kuvert

Тоя нистатин е трудна работа.Аз оправих 3 аквариума с лекарство за 4-5 лева-контраихтио.И трите аз ги заразих и се чувствах длъжен да ги оправя.А бях тръгнал да купувам нистатин.Добре,че зоомагазина е преди аптеката......
Потърси го-много е ефикастно!

Живко

Метиленово синьо и поиктанин са различни неща.
Не съм чувал пиоктанина някой да го е ползвал в акваристиката.


@kuvert
Мисля, че се разбра задоволството ти от контраихтио. Не е необходимо да пишеш по няколко пъти едно и също. Още повече разбирам, че не си ползвал нистанин, следователно нямаш база за сравнение.
Аз също не съм ползвал нистанин и за това няма как да съм арбитър в дилемата кое е по-добро. Само знам че е достатъчно да се изрази мнение, останалото ще преценят четящите.
Никой не се е родил научен.

kuvert

Цитат на: Живко - 21.02.2009 17:31
@kuvert
Мисля, че се разбра задоволството ти от контраихтио. Не е необходимо да пишеш по няколко пъти едно и също. Още повече разбирам, че не си ползвал нистанин, следователно нямаш база за сравнение.
Аз също не съм ползвал нистанин и за това няма как да съм арбитър в дилемата кое е по-добро. Само знам че е достатъчно да се изрази мнение, останалото ще преценят четящите.
Да,прав си.Извинявам се!

daria.eli

Привет на всички!Сложих пиоктанин ,поради липса на друго-реших че така или иначе трябваше с нещо да опитам да им помогна на рибоците.Вече 2-ри ден са живи все още,нямя други болни,поне не видимо.А за пиоктанина-на същата основа е като метиленовото сино,само че по концентрирано,поне така ми обясниха.Ще пиша пак как са се развили нещата.

Mish

Здравейте! Имам 4 декоративни сомове коридораси. Първия ден видях, че имат подути бузи, имаха недостиг на кислород и отиваха на повърхността. На втория ден имаха по главата, мустаците и перките малки жълти неща като гъбички, който бяха залепнали по тях, а мустаците им бяха сякаш залепнали. Опашките им бяха като огризани. Като им дам храна те искаха да ядат, но не могат, защото мустаците им са залепнали. Бяхме третирали водата преди няколко дни  с жълто дезинфекциращо хапче Sera baktopur direct. Възможно ли е то да е причинило заболяването и какво мога да направя, за да се излекуват рибките ми? Прилагам снимки и ще очаквам Вашите препоръки и съвети.

Similar topics (5)

14208

Публикации: 10
Прегледи: 5586

5717

Публикации: 3
Прегледи: 3661

30309

Публикации: 4
Прегледи: 5237

13285

Публикации: 4
Прегледи: 3508