• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:36

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

помощ!!!

Започната от РОСЕН, 13.10.2004 12:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

РОСЕН

Можели някои да ми каже какво се случи на моите рибки?За една нощ на Скалариите ми им изчезнаха горните и долните перки????За една нощ???На някои по - голяма част на други по- малка, а има една високоплавна дето няма нито една перка останала, засега е жива ама незнам докога. :( Ph-то ми е наред и gh-то също.Това което ми прави впечетление е че накреая имат бяло по перките където свършват.Дали е болест или са се били и яли?А иначе другите ми риби са си наред .Какво да ги правя сега?С какво да ги лекувам ?
:(  :(  :(  :(

discus

Цитат на: "РОСЕН"Можели някои да ми каже какво се случи на моите рибки?За една нощ на Скалариите ми им изчезнаха горните и долните перки????За една нощ???На някои по - голяма част на други по- малка, а има една високоплавна дето няма нито една перка останала, засега е жива ама незнам докога. :( Ph-то ми е наред и gh-то също.Това което ми прави впечетление е че накреая имат бяло по перките където свършват.Дали е болест или са се били и яли?А иначе другите ми риби са си наред .Какво да ги правя сега?С какво да ги лекувам ?
:(  :(  :(  :(

Какви други риби имаш в аквариума.Според мен не може да е болест ,просто не ми се вярва това да стане за едно нощ,мисля си че някой здраво е похапнал.

Anonymous

еми имам дискуси, черни ножове, анциструси и калихти.Ама не ми се вярва някои от тях да е виновника, освен да са се чепкали помеждуси, но пък живеят отдавна заедно и не се е случвало такова нещо.

РОСЕН

това бях аз

discus

Наистина не ми се вярва някоя от изброените риби да е направила тези поразии но не е пък и за изключване тази хипотеза. Най добре отдели в отделен аквариум засегнатите риби и ако искаш сложи някакъв слаб дезинфектант/метиленово синьо ,малахитово зелено/ и изчакай един два дни,така или иначе ако наистина е някаква болест която се е развила за една нощ вече е доста късно за адекватна реакция, но пък по този начин ще предодвратиш бъдещи усложнения.
По принцип е възможно дискусите да не са много дружелюбни спрямо скалариите по тази причина и поради това че двата вида могат да си предават болести които са безвредни за самите тях , не се препоръчва те да се гледат в общ аквариум.ако имаш възможност най добре щракни въпросните рибки и пусни снимките.
П.с. Щях да забравя да питам накъсани ли са перките всмисъл по лъчите и кои са засегнати само гръбната и аналната ли /имали някакви увреждания на опашната и гръдни перки/

РОСЕН

Перките не са накъсани по лъчите, а направоги няма.Предимно горните са накъсани, а на тази дето е най-зле нито горна има нито долна нито опашна?Много е зле. :cry:

Halford

значи... според мен това е болест. гниене на перки. Ти описа точните симптоми. АЗ си мислех че ако една е болна целия аквариум трябва да е болен, но не четох в справочника че засяга само рибите с слаба имунна система. Беее тва са бактерии. Като препорачително лекарстжо SERA BAKTOPUR начи скупо е но може и да го намепиш аз сам го срештал по 6 и 80. Дано да ти помогне.

РОСЕН

Ами не, оказа се че е било бои, снощи като им огасих светлината станах свидетел на яко гонене и хапане.Доминиращата направо ги побърка и сега съм ги разделил да видя какво ще стане.

Halford

хаха добре че не ме послуша... иначе щеше да ги лекуваш без да са болни... ама като прочетох и веднага си помислих че е болест ама.... явно не е . :wink:  :wink:

РОСЕН

Пак имам проблем този път със сините дискуси.От вчера са си свили перките и са потъмняли доста което е признак че нещо не е наред, обаче не мога да разбера какво.На другия вид им няма нищо.Сега съм ги извадил в друг аквариум, защото ме е страх да не заразят и другите.Иначе параметрите са ми в норма.Някои дали знае какво да правя сега ,да чакам ли, да търся някакви препарати ли?
Наскоро си купих растения и може да съм вкарал някаква зараза с тях.Незнам???     HELP ME!!!  Неизкам да ми мрът рибоците.Даите съвет какво да правя.

РОСЕН

А другото което ми направи впечетление е, че след като ги преместих в другия аквариум седът сгъчкани в единия  ъгъл на дъното, ако това има някакво значение разбирасе

discus

Цитат на: "РОСЕН"А другото което ми направи впечетление е, че след като ги преместих в другия аквариум седът сгъчкани в единия  ъгъл на дъното, ако това има някакво значение разбирасе

Това че стоят сгъчкани в ъгъла се дължи на стреса.Водата в новия аквариум със същите параметри ли е като в стария ако не е мисля че ти е ясно защо са силно стресирани.Ако можеш вдигни температурата до 32 и пусни силна аерация,като съответно подменяй по около 30% вода всеки ден. Това че са потъмнели не винаги означава признак на болест може да се дължи и на стрес.
Не казваш нишо за аквариума параметри на водата и други основни неща,дай по точно описание за да се опитам да ти дам някакъв съвет.

РОСЕН

Значи ситуацията е следната преди около седмица си взех нови 2 дискуса(змийска кожа) и нови растения обаче чак онзи ден имах време да ги засадя и малко ми се наложи да бъркам в аквариума.Та засадих ги  и около 1 ден нямаше никви проблеми.Да обаче вчера сините дискуси оклюмаха.И днес ги извадих в другия аквариум.
Значи в карантинния Пх-то е 7-7,2 а в другия аквариум е 7,5.Твърдоста е еднаква и в двата аквариума (7-8)темперетурата сега ще я повиша с 1-2 градуса.
Как мислиш какво да направя.

discus

Цитат на: "РОСЕН"Значи ситуацията е следната преди около седмица си взех нови 2 дискуса(змийска кожа) и нови растения обаче чак онзи ден имах време да ги засадя и малко ми се наложи да бъркам в аквариума.Та засадих ги  и около 1 ден нямаше никви проблеми.Да обаче вчера сините дискуси оклюмаха.И днес ги извадих в другия аквариум.
Значи в карантинния Пх-то е 7-7,2 а в другия аквариум е 7,5.Твърдоста е еднаква и в двата аквариума (7-8)темперетурата сега ще я повиша с 1-2 градуса.
Как мислиш какво да направя.

По принцип е по хубаво малко по ниско Пх но не мисля че вслучая то е проблем, забелязал ли си някоя от по старите ти риби да гони новодошлите а също не си казал дали рибките се хранят ,защото ако не се хранят тогава вече работата ще отиде на зле

РОСЕН

Еми от както махнах скаларийте не имало ексцесии в аквариума.Иначе сутринта се харнеха малко по малко от другите ама пак хапнаха.Сетих се още нещо преди да ги преместя седяха или на повърхноста или на дъното леко килнати на една страна, а това не са го правили досега.

Новите риби са в отлично здраве проблема е в старите.
А пък пх-то винаги ми е било такова и не съм имал проблем.

Similar topics (5)

28929

Започната от avrora


Публикации: 9
Прегледи: 6072

10838

Публикации: 12
Прегледи: 7095

54351

Публикации: 5
Прегледи: 3184

50126

Публикации: 13
Прегледи: 4799

24306

Публикации: 2
Прегледи: 2894