• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:09

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Човешки болести и рибки

Започната от nutty, 16.04.2008 15:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nutty

16.04.2008 15:22 Last Edit: 16.04.2008 16:04 by nutty
Здравейте, колеги. Тръшна ме варицела, дето се вика- на стари години.  *CRAZY* На всичкото отгоре ме повтаря, тоест карала съм я като дете (липсва ми пъпчиво смайли ;) ). Виждала съм да се обсъждат рисковете за човека, свързани с аквариума, но не и кои човешки болести могат да бъдат опасни за рибките. Мислите ли че варицелата е опасна за домашните животни (не само за рибките, имам и куче и котка)? Ако 10 дни не мога и да бъркам в аквариума, нищо хубаво няма да ми остане  :'(. Принципно има риск от усложнения при инфектиране на раничките. Дали бърничкането в аквариума може да доведе до такива? Съмнява ме някой да има личен опит при такъв случай, защото варицелата обикновено се изкарва още в ранна детска възраст, но пък знам ли... може някой да сподели.
Поздрави
Д.
________________________________________

Пропуснах да кажа, че околните могат да бъдат заразени 2-3 дни преди да се появи обривът, което значи, че вече съм бъркала вътре преди да знам, че съм болна, но след като съм станала заразна. Разбира се, сега ще ползвам ръкавици, но ме вълнува и принципно какви са рисковете за рибките. Кажете и за кучето и котката, моля. :)

kratun

Нищо не пречи да си вземеш от аптеката дълги ръкавици за еднократна употреба и да си бъркаш. Каквото и да те посъветват - няма смисъл да рискуваш. Имам предвид точно инфекция на твоите ранички, а не рибите. Риби, дет се вика дал Господ.
,,Всичко, което съм искал е било — съгласие с моите желания, след конструктивна дискусия." - Уинстън Чърчил.

Similar topics (5)

36789

Публикации: 9
Прегледи: 4677

50916

Публикации: 2
Прегледи: 2850

11372

Започната от DarKkK


Публикации: 0
Прегледи: 2175

32628

Публикации: 2
Прегледи: 3922

6774

Публикации: 0
Прегледи: 25279