• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:35

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Болна златна рибка

Започната от Radinka, 25.03.2009 20:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Radinka

25.03.2009 20:35 Last Edit: 25.03.2009 20:55 by Radinka
Купих си две златни рибки от магазина на ъгала до MC във Варна.(бях си обещала НИКОГА да не купувам нищо от там,но ми харесаха) След 2 дена върху окото на едната почна да се появява нещо бяло и в момента седи като перде на окото и и се съмнявам да вижда с това око.Не съм сменяла храната храня ги само с храни на сера и не съм пипала градусите на водата.Някой да даде съвет?

Обем на аквариума:135 л.

Височина: 50 см

Грунд
Дебелина на дъното 4 см

Размер на камъчетата около 1 см.
Осветление:...........

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба):.да
Аераторна помпа (с гъба):не
Вътршен филтър л/ч:.незнам
Външен филтър л/ч незнам
Система за СО2:  не

Филтрите работят непрекъснато

Дата на стартиране на аквариума:.11.08.08

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
не

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:.не

Вода
Сменям по 40.литра (процента) на всеки.15..дни.
При смяната: Водата е престояла. Водата е с температура 18 градуса.
Температурата на водата в аквариума е .20 градуса.

Храна
Видове храна: сера роял,сера голди и сера(немога да се сетя).
Колко често храните рибките си:1 на ден
За колко време рибките изяждат порциите си:2-мин
Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:.40
Колко % от дъното са бързо растящи:.30.
Колко плуващи:0

Риби:
Полово зрели(видове, брой): 8 сома.(1 хипостомус, 1 Птеригоплихт и 6 анцитруса)...........
Млади риби(видове, брой):. 7 златни риби(без новите 2)...........
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):две златни рибки за който става въпрос

златарник,скаридарник и жабарник

Mumko

без да претендирам за изчерпателност, ще ти препиша какво прочетох за проблема Ви в брошурата на Sera:
ЦитатСлузеста кожа; мелчнобяла и мътна; кървящи рани; дебело мътно покритие върху очите; кафеникаво покритие върху хрилете-> Ацидоза: Проверете стойностите на рН и карбоатна твърдост, прибавете sera pH-plus и осигурете достатъчна карбонатна твърдост за стабилизиране на стойността на рН с помоща на sera pH-plus , след това прибавете sera aqutan

дано да съм помогнал *THUMBS UP*

evgeni enduro

Понеже има доста теми посветени на болестите по златните рибки, реших да не пускам нова. Точно пък този проблем не го видях никъде. Имам и малка аквариумна енцклопедия, но и в нея не оприличих никоя от посочените болести с тази по моите рибки.
Става въпрос за златните ми от езерото. Възрастта им е около 4 години. От 3 години живеят навън целогодишно.
Миналата година боледуваха тежко, но оцеляха.
От 3 дни ги наблюдавам, че по гръбната перка и опашката се образуват мехурчета, накои от тях са пълни с кръв.
Иначе са активни имат и апетит.
Водата за момента не я филтрирам, но е прясна и е от сонда, с която никога не съм имал проблем.

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.postimage.org%2FPq1esGci.jpg&hash=0e383d4665b27fe83e0ffa832213a4f87e75f3b0

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.postimage.org%2FgxGJtsJ.jpg&hash=3e759b37f8eaaab7286026f42bd0f13f56bd0fcd
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

botan

06.04.2009 18:21 #3 Last Edit: 06.04.2009 18:36 by botan
До сега не бях виждал такова нещо! В интернет го намерих, буквално току що, като "Gas bubble disease". Успех с лекуването!
http://www.jbl.de/onlinehospitaluk/perpicture/index.php?Step=3&GalleryId=2&klickedPic=028_a

evgeni enduro

Цитат на: botan - 06.04.2009 18:21
До сега не бях виждал такова нещо! В интернет го намерих, буквално току що, като "Gas bubble disease". Успех с лекуването!
http://www.jbl.de/onlinehospitaluk/perpicture/index.php?Step=3&GalleryId=2&klickedPic=028_a

Благодаря за бързия отговор!
Сега ще го преведа и ще видя какво мога да предприема
: 06.04.2009г 18:06ч
Разбрах на какво се дължи, но лечението не ми е ясно!?
Да ги извадя ли от езерото или да си ги оставя там!? Чудна работа............. *dontknow* :duvar:
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

botan

В линка пише да аерираш водата или да сложиш някаква помпа, която да прави вълни за да се възвърне газовия баланс във водата.

evgeni enduro

Цитат на: botan - 06.04.2009 19:18
В линка пише да аерираш водата или да сложиш някаква помпа, която да прави вълни за да се възвърне газовия баланс във водата.

Да това го прочетох, но някакви медикаменти,дали няма да помогнат по-бързо.
Мисля, че знам и какъв е причинителя. Откакто измих езерото и го напълних отново наблюдавам, че по обяд /когато слънцето напече/ от стените излизат едни гадни мехурчета. За броени часове,тези мехурчета обхващат цялата повърхност.
Допитах се до по-вещи от мен лица и ми казаха, че бетонът "кипи".
Всеки ден доливам вода, като със струята избутвам тези мехурчета към преливника и ги изкарвам извън езерото.
Утре на светло ще прегледам и останалите рибки и ако и при тях има същият проблем, трябва да реагирам адекватно и на време
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

raiko

06.04.2009 19:46 #7 Last Edit: 06.04.2009 23:57 by raiko
Газовата емболия се е получила, защото си сменил наведнъж голям процент вода със сондажна(която е много бедна на кислород). Направи добра аерация и най-вероятно ще се възстановят. Лошото при емболията е, че освен епитела се нараняват и хрилете на рибите и е възможно да умрат от задушаване.

evgeni enduro

Цитат на: raiko - 06.04.2009 19:46
Газовата емболия се е получила, защото си сменил наведнъж голям процент вода със сондажна(която е много бедна на кислород). Прави добра аерация и най-вероятно ще се възстановят. Лошото при емболията е, че освен епитела се нараняват и хрилете на рибите и е възможно да умрат от задушаване.

Туко що вкарах една пома да циркулира водата и да тече от високо, ще вкарам и втора помпа за въздух. Водата я вадя от 2 метра дълбочина,за 3 години не ми е създавала проблем  *dontknow*
Имам 6 шлаерчета и само те са пострадали. Коите и другите златни са си добре /за сега/.
Нямам представа  :duvar:.
Дано мине без жертви  :buff:
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

Similar topics (5)

1153

Започната от Halford


Публикации: 11
Прегледи: 7377

24012

Започната от petevski


Публикации: 4
Прегледи: 5068

16011

Започната от marttt


Публикации: 2
Прегледи: 2774

31250

Започната от mati


Публикации: 11
Прегледи: 7563

39262

Започната от Paskalev


Публикации: 2
Прегледи: 1963