• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:01

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

[Проблем] Умират ми златните рибки без видима причина

Започната от hama4, 06.11.2016 22:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hama4

По повечето от другите умрели рибки имаше същите мехурчета, даже и повече. Мехурчетата се появяват по някой от рибките още преди да умрат Преди 2 дни умря още една златна и пак имаше мехурчета. Възможно ли е проблема да е от помпа която прави силно течение и пуска прекалено много ситни мехурчета с кислород?

d256h

Истински съм потресен от геноцида в този аквариум...
Спри да сменяш водата за два месеца и доливай само изпарилата се, но само с престояла вода, добре източена от чешмата и темперирана до стайна температура... за целта използвай шише от 5Л, за минерална вода>
Тровиш рибите! Газовата емболия е заради хлора в доливаната вода или препарати които използваш за почистване. Не използвай никакви химикали за почистване, НИКАКВИ!
Втора причина за емболия може да бъде отравяне с азотен окис от неправилен нитрификационен цикъл на разграждане на боклуците в аквариума .. заради честото доливане на "чиста" вода, но едва ли ще разбереш това.
Препоръка - подари аквариума и рибите на някой, който ще може да ги гледа, явно тази дейност, акваристиката, не е за теб..

Иван Вълков

Според мен прекалено строго съдите колегата. Явно че аквариума му е подарен/завещан и е заварено положение.

Аз бих направил така:
Спирам да купувам нови риби
Прочитам за азотен цикъл
Прочитам за смяна на водата
Прочитам за поддръжка на филтъра и медията
Прочитам за останалите риби от кой биотоп са и какви условия изискават
Комбинирам рибките по съвместимост
Прочитам за видовете грунд
Прочитам за подходящи растения
Рестартирам аквариума с работещият филтър( ако може и малко утайка от работещ здрав аквариум)
Когато правиш "летящ" старт рибки може и да пуснеш след първата седмица.

Друг вариянт е подаряваш рибките на някой. Правиш един хубав рестарт със завъртането на азотен цикъл и пускаш нови обитатели съобразени с филтрация, размери на аквата, изискавания на рибките. А и задължително растения.

Sent from my LG-D290 using Tapatalk

Tracker

Цитат на: d256h - 15.11.2016 09:53
Истински съм потресен от геноцида в този аквариум...
Спри да сменяш водата за два месеца и доливай само изпарилата се, но само с престояла вода, добре източена от чешмата и темперирана до стайна температура... за целта използвай шише от 5Л, за минерална вода>
Тровиш рибите! Газовата емболия е заради хлора в доливаната вода или препарати които използваш за почистване. Не използвай никакви химикали за почистване, НИКАКВИ!
Втора причина за емболия може да бъде отравяне с азотен окис от неправилен нитрификационен цикъл на разграждане на боклуците в аквариума .. заради честото доливане на "чиста" вода, но едва ли ще разбереш това.
Препоръка - подари аквариума и рибите на някой, който ще може да ги гледа, явно тази дейност, акваристиката, не е за теб..
d256h Даваш грешни съвети да не кажа направо глупости ще объркаш само колегата.
Как и от къдр разбра, че акваристимата не е за него и му даваш съвети да се отказва, ти сигурно си се родил "научен", като ти чета съветите имаш доста още да учиш.

Никой не е съдил hama4 освен колегата d256h   опитваме се да помогнем.

Hama4 не се отказвай от хобито ще стабилизираме аквариума и той ще стане страхотен.
Hagen, Aquarien-Set "Marina Basic 54"
2x15 [w]: GLO, Sera plant color
Sera fil 120
Sera heater, 50 [w]

DobriG


hama4

Здравейте на всички, и благодаря за съветите. Четох за водата, за филтъра, за цикъла, за рибите..... опитвам се да правя това което е написано и чакам да видя какво ще се случи.

d256h

Тракер, не виждам какви са ми грешните съвети, но да, всеки може да напише съвет според неговите си знания. Няма как да знаеш моите какви са и е безсмислено да занимаваме другите с нашите знания...

Similar topics (5)

30906

Публикации: 35
Прегледи: 14646

5103

Публикации: 17
Прегледи: 8657

17713

Публикации: 4
Прегледи: 3057

43426

Публикации: 4
Прегледи: 2397