• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:19

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

[Проблем] Нова рибка бета,отново болна.

Започната от иваенева, 18.06.2015 16:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

discusfen

Това на снимката ли е болната рибка.На външен вид до колкото се вижда на снимката не изглежда да е зле.Малко цвета и е блед.Не е в първа младост съдейки по предните плавници,след година и половина започват да стават толкова дълги.Възрастните риби по трудно се климатизират.

иваенева

не,това е мъжкият.имаме го вече от година,стана много голям силен и активен,казва се виктор.не пропуска да мина и да не ми се скара :) практически заради него взимам женски за да плува,иначе унива.


Публикациите са слети: 20.06.2015 17:09


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs8.postimg.cc%2F4dik3gk51%2F2015_06_18_16_09_50.jpg&hash=be96362b6e5a466769a7988365599663014deed3
тази е болна,така я взех...........не се разболя тук.

discusfen

Явно си я взела от съжаление.Доста бой е изяла.Дано да успееш да я спасиш.Женските риби по лесно се възстановяват.Слагай и от лекарството една седмица,като следиш водата да е с бледо жълто зеленикав оттенък.Не я излагай на пряка слънчева светлина.Опитай се да я накараш да яде.Със суха храна няма да стане,замразен хирономус,артемия майки,жив добре промит тубифекс.Следи за бистротата на водата,и ако се замъти я подменяй от стария аквариум,и добавяй от лекарството.Ако не се оправи,ще помислим за по класна женска стига да не държиш на червения цвят,че чисто червена нямам.

иваенева

Благодаря,че не ми се караш а се опитваш да ми помогнеш.Аз имах синя и не държа на червена,нека се спаси но бих взела и още женски,нали така могат да живеят заедно с мъжкия.Ще направя както ми каза.

discusfen

Колко е голям аквариума в който гледаш мъжкия.

иваенева

той е в 6 литра.Виждам ги така нещата- 30 литра с филтър аерация и лампи в момент когато мога да го купя,и преграда за мъжкия,голям е ,бърз,силен и активен.Според мен ще претрепе всичко по пътя си.

discusfen

За да не правиш повторна грешка първо се взима аквариума,а рибите са последното нещо което се пуска в него.

Lightning_boy

+1 за коментара на колегата за аквариума. Ако ще ги гледаш в един аквариум, във форума има много сериозно теми по тоя въпрос с много опитни акваристи, които са правили огромни бетарници. Ако не си чела, прочети ще ти е от голяма полза. Ако ги сложиш в един аквариум добре е преградата да е непрозрачна, иначе на мъжкия бързо ще му умръзне да се перчи пред женската и пак ще стане унил. А що се отнася до това дали ти се карат, не им обръщай внимание, това е нормално за всеки един български форум ;).
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

Similar topics (5)

45317

Публикации: 0
Прегледи: 1497

36676

Започната от Norek1


Публикации: 4
Прегледи: 2801

13677

Публикации: 4
Прегледи: 4025