• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:17

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Подутина/мехур под перката на червен неон

Започната от The_Hunter, 03.08.2018 13:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

The_Hunter

Здравейте,

Първо малко предварителна информация:

Аквариумът е стартиран на: 30.12.2017
Обем: 56 литра
pH: преди месец беше 6.5
Температура: 27/28 през лятото (25/26 през зимата)
Смяна на водата: веднъж седмично по 1/3 от обема
Аераторна помпа: diy с гъба и керамични цилиндри
Вътрешен филтър л/ч: Diversa claro 600

Промени в аквариума: Преди три седмици (15.07.2018) бяха засадени 2 нови растения - лимнофила + друго
Риби (видове, брой): 10 бр. червени неони, 2 бр. анциструса
Храна: Sera люспи и таблетки веднъж дневно
Дебелина на дъното: 4-6 см грунд (?mm)
Осветление: 15W пура в червения спектър (?К, ?лумена) по 8 часа на денонощие


Имам следния проблем от заглавието - в сряда забелязах под перката на един от червените неони нещо като малка подутина/мехур. Иначе изглежда добре, не се държи като болен и се храни нормално. Не знам от кога е така, тъй като една седмица бях на почивка, но през това време рибите трябва да са хранени всеки ден с нормално количество храна. Ако има значение, преди три седмици посадих две нови растения, като забелязах, че лимнофилата е започнала да гние в основата и я присадих наново. Аквариумът ми е първи изобщо, стартиран е преди 7 месеца, а рибите са в него от февруари.
Четох и в други теми за подобни симптоми (http://aquariumbg.com/forum/problemi-s-vrediteli/podkojni-chervei-pri-neon/) и съответно ми се породиха съмнения за подкожен червей или ихтио. Тъй като съм доста начинаещ, ако може да дадете някакъв съвет какво да правя, да почвам ли лечение за нещо (и какво?) и да отделя ли рибката в карантинен аквариум?

PS: прилагам и снимки, за които не мога да кажа, че са излезли страхотно: https://imgur.com/a/PniQ8Vz

Similar topics (5)

44801

Публикации: 1
Прегледи: 1649

46340

Публикации: 2
Прегледи: 2446

5422

Публикации: 1
Прегледи: 4276

8786

Публикации: 16
Прегледи: 8487

57306

Публикации: 4
Прегледи: 2011