• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 11:58

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Барбуси и скариди...

Започната от Asmodeus, 26.10.2010 13:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Asmodeus

Наскоро почнах да замислям все-повече да гледам барбуси... говоря за 4-5 бройки макс. аквариума ми е 70 литра, имам ендлери /които скоро ще бъдат преместени в новият ми аквариум, 20 литра/, скариди, анциструси, саета, разни тетри...

дали ще има проблем със скаридите?

Lucio

 Зависи от скаридите  :-D . При моите барбуси имам макробрахиуми големи и няма проблем.

iek

Зависи и от вида на барбусите, във всеки случай поколението на скаридите ще е почти невъзможно да оцелее дори и в много гъсто залесен аквариум. Имах пасаж от хемиграмус блехери заедно с ред чери, като последните се множаха в големи количества, пуснах едни малки конхониусчета и няколко месеца по-късно едва виждам по някоя скарида.

Asmodeus

Ок, значи се отказах... иначе ред чери... е да, ако бяха макробрахиуми определено щяха да оцелеят :D

zambo

Цитат на: Asmodeus - 26.10.2010 13:59
иначе ред чери...
Нямат никакъв шанс за оцеляване .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Asmodeus

Гадна работа. Я дайте някви съвети.. просто искам освен тетрите да имам 2-3 по-големи риби които така, един вид да бъдат нещо като главна точка, малките да са допълнения... но за 70 литров аквариум идея си нямам какво мога да сложа, така че да оцелеят и скариди, и малки рибки... може би някакви, които не са хищници.. дайте идеи :/

iek

Можеш да опиташ с  титея, ако държиш непременно на барбуси, а по-големи скариди, например аманови, няма проблем да съжителстват с повечето видове барбуси, като спазваш правилото скаридата да не може да влезе в устата на рибата.

bicho1976

При добре залесен аквариум скаридите ще си живуркат с барбусите.Но забрави за поколение.Преди време бях пуснал няколко черита,ей така,да видя какво ще стане при стадо тетразони.Оцеляха но ги виждах рядко.Сега си живеят със неони и два огнени барбуса.Барбусите имат да се справят с нишковидни и изобщо не им обръщат внимание.

MeTogu

Титеята наистина е много спокоен и миролюбив барбус.Много му се радвам и имам доста от тези рибки.Но все пак си е барбус да не забравяме това.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Similar topics (5)

53933

Започната от bazel


Публикации: 2
Прегледи: 2526

389

Публикации: 149
Прегледи: 71892

37374

Публикации: 0
Прегледи: 8871

16971

Публикации: 8
Прегледи: 5706

53128

Публикации: 7
Прегледи: 4978