• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 09:01

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Общи въпроси

Започната от Lottie, 19.01.2005 10:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dido 1

Аз имам 30 барбуса тетразона големина около 1см и в събота купих два анциструса малко по големи от барбусите, но до сега не съм забелязал някаква агресия, даже изобщо не им обръщат внимание :roll: . От мненията които прочетох се чудя да ли в бъдеще няма да имам и аз проблеми. :!:.
544л. Малави

miTko

Цитат на: "nikolav"кулито не е сом, а виюн. Братчеди са с боцийте.
Това вече и аз го научих, оказа се че са щипоци, а аз също ги мислех за catfish! А понятието "сом" е толкова локумджийско... и хич не го обичам.Половината аквариумни риби ги наричат "сом"?!Масово!
Тогава и пангасите са "сом"!
Барбусите са любопитни и закачат другите риби когато са по-млади и докато свикнат с новата риба, после мирясват.Личен опит.
Разни мои АКВАРИУМИ 

dido

Всъщност колко са на брой барбусите?

ico

барбусите са гадинки налагало ми се е да спасявам астронотоси от тях  :D  няколко дни след като се оказаха прекалено бързи за да станат закуска на стотина пъти по големите астронотоси почнаха да се гаврят с перките им...
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

spaisman

Цитат на: "dido"Всъщност колко са на брой барбусите?

3 суматренски и 1 калифорния . Като калифорнията миналата сутрин я намерих в долния аквариум извадила е късмет че е уцелила аквариума а не капака . miTko  това за свикаването с други риби изобщо не съм съгласен, гледах  скалари при тях единия се наложи да го преместя, докато си направя  по голям аквариум, защото перките му приличаха на дрипи другия не го закачаха защото ги гонеше и биеше. Не знам какво им става ама се гонят като луди авно пролетта им действа на хормоните. :twisted:

ivo

Дълго време гледах барбуси тетразона, но не съм ставал свидетел на подобен проблем. Вярно, че в повечето случаи при мен барбусите са съжителствали все с по-големи от тях риби, но това да нападат перките на скаларии дори, не съм го забелязал.
Може би има някаква конкретна причина за тяхната агресия - недохранване или нещо друго..

dido

Цитат на: "spaisman"
Цитат на: "dido"Всъщност колко са на брой барбусите?

3 суматренски и 1 калифорния . Като калифорнията миналата сутрин я намерих в долния аквариум извадила е късмет че е уцелила аквариума а не капака . miTko  това за свикаването с други риби изобщо не съм съгласен, гледах  скалари при тях единия се наложи да го преместя, докато си направя  по голям аквариум, защото перките му приличаха на дрипи другия не го закачаха защото ги гонеше и биеше. Не знам какво им става ама се гонят като луди авно пролетта им действа на хормоните. :twisted:

Най-вероятно причината за агресията е липсата на стадо, демек барбусите са малко. От всеки вид трябва да имаш по поне 6-8 рибки. Тогава агресията им избивамежду екземплярите в стадото и не закачат другите риби. Аз имам 8 тетразони, 10 калифорнийски, 4-5 конхониуса и 2 нигрофасциатуса. Единствено нигрофасциатусите проявяват агресия към други риби - най-вероятно щото са само 2.

Живко

може ли тази риба да се развъжда в аквариум?
могат да ми я докарат от испания и трябва да реша веднага.
Благодарности на всички отзовали се.
Никой не се е родил научен.

niky

Предполагам, имаш предвид Puntius denisonii.

За съжаление, тоя барбус май не се развъжда.
Ето ти малко инфо:
http://www.thetropicaltank.co.uk/Fishindx/puntius_denisonii.htm

Виж и за растенията?!

spaisman

Благодаря dido  ще гледам да обогатя стадото с нови членове, макар че съм ги отделил в отделен аквариум и нямат кого да малтретират. :lol:
След като увелича стадото ще пробвам със сомчета да видя дали ще ги закачат.

Живко

dido e абсолютно прав.аз също гледам доста барбуси.в момента имам и какви ли не риби.20 коридороса,молинези,данио,серпи,анциструси.дори натъпках преди 4 дни и 2 мъжки лерита,който 2 дни бяха новата играчка на барбусите.после ги оставиха на мира.
закачат само новите риби,но всичките ми видове барбуси са минимум по7-8 от вид.
Никой не се е родил научен.

Живко

аз само да се оплача.
човека,който може да ми ги докара тези риби поиска 24 ЕВРО на рибка 4см.:( :roll:
някой знае ли какво и е толкова специалното на тази рибка.
освен,че май се развъжда много рядко и то само с хормонално инжектиране.но може и изобщо да не се развъжда.
има и други рибки,които не се развъждат и не са на такава цена.
тези хора не са наред. :evil:
Никой не се е родил научен.

niky

Тоя определено се шегува с теб.
Кажи му да си ги гледа със здраве :lol:

Живко

аз така му казах.
баси идиота. :evil: извинете за израза,но държа да се чуе.
попрегледах в нета.останах с впечатление,че са скъпи риби.в един руски форум се споменаваше,чеса 8-10 долара но чак пък 24 евро...
първо ще потренирам хормонално инжектиране пък тогава. :lol:
сериозно ако някой има линк,да почета за инжекцийки.
стана ми доста интересно.
Никой не се е родил научен.

spaisman

Цитат на: "Живко"dido e абсолютно прав.аз също гледам доста барбуси.в момента имам и какви ли не риби.20 коридороса,молинези,данио,серпи,анциструси.дори натъпках преди 4 дни и 2 мъжки лерита,който 2 дни бяха новата играчка на барбусите.после ги оставиха на мира.
закачат само новите риби,но всичките ми видове барбуси са минимум по7-8 от вид.
Явно това е проблема с моите барбуси малко са .
Сърдечно благодаря на всички, които се отзоваха на моят въпрос :lol:  :wink: