• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 01:01

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Златна Рибка HELP!!!

Започната от DarinHristov, 12.07.2009 15:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

DarinHristov

Днес като се събудихме видяхме че едната ни рибка няма плавници какво да е правим горката директно за тоалетната ли е?

N.Nobs

Започни да сменяш  вода по-често.И не се осланяй на разсъждения че ако било от водата и другите щели да са така.Просто тая е първата от многото  *predupejdavam*
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

DarinHristov

Сменяли сме водата преди седмица оттогава няма подобрение тя няма НИКАКВИ плавници не е от вадата какво да я правим?? Другите са си наред тя беше зле цял месец а сега днес е видяхме че е тежко ранена

sliven

Хай Дарине!Че,ще отиде в тоалетната:Спор няма.Според мен:Трябва да престанете да наливате вода,директно.Оставяйте я да престои 1-2денонощия.Вижда ми се,много(рязко) да подменяте 60-70л.на мес.Както пишеш:2/3 на 200л.Опитайте 30-40на 2седм.или 20л.всяка седмица отлежала!!  Няма перки,защото нейните посестрими са ги излапали.Щом е най-малка и цял месец(бере душа),най вероятно са я подяждали(изпреварвали в храненето)За което вероятно, носите вина,всички Вие(които,и колкото и да сте??)  Не се сърдите,нали!?Това е,за сега!   :-(Боби
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

valnata

Защо трябва водата да е отлежала? Не е това проблема търсете го другаде но не и в директното наливане на вода :-)

petkob

Знам много хора, които наливат направо от чешмата и нямат проблеми, но аз директно от чешмата и на цветята не слагам, камо ли на рибките. Едно от предимствата на малкия аквариум е, че не зависиш от това колко хлор са сложили днес и не ти коства нищо да оставиш водата да престои.
"Това са моите принципи. Ако не ви харесват, имам и други." - Граучо Маркс

rossi77

опитай с general tonic на tetra,на мен ми е помагал няколко пъти вече при различни проблеми с моите златни,успех с рибката ;-)
Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. И все пак  за Вселената не е чак толкова сигурно!