• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 09:07

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Вариатус ?

Започната от Morphined, 06.07.2010 22:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Morphined

Моля,само запознатите да пишат.

Попадна ми наскоро черен високоплавен,възрастен мъжки вариатус,от тези дето светят в плътен син цвят. Изключителна красота. Гледам живородки отдавна,но никога нито съм виждал нито гледал вариатуси и бях супер впечатлен. Бях чувал,че им викат "многоцветни плати" или нещо такова. А и размерът му е близък до тези на платите. И така,вкарах го аз в аквариум,където оставих две БЕЛИ женски плати,които да му родят поколение. Но пича просто не им обръщаше никакво внимание. Днес наминах да го видя какво прави и що да видя ? Пича си харесал едра,бяла хелерка и я гони до дупка.
А още в началото бях забелязал,че дори и с размер на плата,вариатусът е животинка,много по-близка по родственосст до хелера,по форма и всичко си прилича именно на хелер вариатусчето.
Та въпросът ми е,може ли да го накарам някак да ухажва платите,да родят от него и т.н. ? Защото доста бих се зарадвал на още индивиди като него,но не разполагам с женски вариатуси.

Разгледах и още снимки на вариатуси в гугъл,хелерска му работа,само че дребна и различна окраска :)

+бонус въпрос - На колко време раждат женските вариатуси ? (да си знам) и по колко на брой ?

wwladoo

Имам количество-женски и мъжки вариатуси-черни,не го мъчи човечеца да го кръстосваш,ако искаш пиши да ти пратя женски-но не са високоплавни!!!Люспите им светят с различни разцветки,както на черният хелер!!! ;-) :-)
: 07.07.2010г 00:12ч
Вариатуса е по близо до платата,и при мен винаги се е кръстосвал с тях,успях да изкарам вариатус мики маус между плата мики маус и вариатус-но 80 проц. от поколението се получава мъжки!!!Докато обратното мъжки вариатус и женски хелер,аз поне не съм получавал,не към експериментирал достатъчно!!!!! ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

svetlyo_89

15.02.2012 13:26 #2 Last Edit: 15.02.2012 13:46 by NO CARRIER
МодЕдит NO CARRIER: Правилата са за всички!
някои продава ли вариатуси

diso

Мисля, че това четиво ще ти е полезно:
http://ornamentalfishes.alle.bg/%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BA%D0%B8/

Ако искаш повече мнения, напиши "вариатус" в ТЪРСЕНЕ или в търсачката си!

multisam

както при хелера и платата отново бременност около 30 дни