• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 10:56

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Златна рибка

Започната от Filosof, 05.05.2007 00:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pehoo

Подкрепям абсолютно islander.
По темата,от Discus(Варна) наскоро продадоха аквариум на една моя позната за 129 лева,малко над 30л, като и продадоха и 4 златни рибки.Според тяхното обяснение "те били създадени за този аквариум".Да не забравим и липсата на каквито и да е растения и наличието на замък с оградка....Е второто си е кич допаднал на госпожицата...
Filosof има вътрешни филтри за 9лв,съмнявам се,че не можеш да отделиш толкова за нещо толкова важно и елементарно.

spetsa

Извинявам се за израза но някой хора се бият да не серат.Аз съм на принципа щом си затворил едно животно трябва така да го гледаш както би искал ти да те гледат.Според мен на една златна и трябват 50 литра както казаха вече.Но все пак ти си знаеш.

rookie_gyn

50 л са много, но примерно 10-15-20 л според размера на рибката. За златните рибки специално, съм писал, доста, макар и не под формата на статии, така, че може да се поразровите и да видите. При правилно отглеждане няма да имате проблеми с тях.

Aquarius

Прави сте, че колкото повече място, толкова по-добре ще се чувства дадена рибка. ОК, тогава искам да ви попитам всеки от вас осигурява ли нужното пространство на своите рибки!?!

Скалариите не стават по-малки от златните, дори по-големи значи за всяка скалария по 50 литра тогава в един минимум 120 литров съд 2 скаларии респективно 2 златни. Умишлено казвам 120 литра, защото тези 20 литра се губят в декорация, грунд и няколкото сантиметра които остват празни под капака на аквариума. Ами живородките и другите дребни видове осигурявате ли на всяка по 20 литра!?! 120 литров съд = 5 хелера!?!

Златната щяла да се чувства кофти в 20 литра, ОК - да ще е тясно като порасне (ако порасне), защото е доказано, че златните растът, колкото им позволиш, но нека за пореден път отбележа, че тези рибки НЯМАТ естествена среда. За разлика от тях обаче цихлидите от африканските езера и от амазонка имат и то огромни площи, а вие тук затваряте по 10тина бройки в 200-250 литра, а някой и в по-малко. Като приспаднете от тези 200-250 литра 30-40 за грунд, камъни и 3-4 сантиметра от горната част на аквариума реално рибките ви живеят в по 20 литра на рибка.

Акваристиката е зоопарк за рибки, ако искате рибките да са HAPPY просто не ги купувайте и не ги затваряйте в стъклени съдове, защото колкото и голям да е съдът вие практически ги ограничавате. И много рядко някой може да осигури реални над 20 литра за за една единствена рибка, какво остава за тези 50 литра, за които тук призовавате.

neneee

Малко се пообърка, че скалариите стават по-големи от златните ама както и да е...  :-D  По принцип си прав. Но за да се развива златната риба както трябва трябват около 50 литра, а ако стане голяма най-вероятно и 50 ще са и малко. Но аз казах не да си взима 50 литров аквариум за златната си. Казах да се опита да осигори оптимални условия в тези 20 литра а м/у другото златните са доста издържливи и могат да изтърпят какво ли не ама не е там въпроса.

Aquarius

Цитат на: neneee - 08.05.2007 17:50
Малко се пообърка, че скалариите стават по-големи от златните ама както и да е...  :-D 

Щом казваш...
: 08.05.2007г 18:06ч
Цитат на: neneee - 08.05.2007 17:50
а м/у другото златните са доста издържливи и могат да изтърпят какво ли не ама не е там въпроса.

Може...

Longanlon

Цитат на: neneee - 08.05.2007 17:50
Малко се пообърка, че скалариите стават по-големи от златните ама както и да е..

Щото не си виждал скалариите в софийския зоопарк - аз такива големи риби не съм хващал в Дунава... ;)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

neneee

Добре щом и двамата казвате какво мога да направя освен да се съгляся. Но скалариите не стават ли до 15 cm?

Longanlon

Само тялото е 15 см, без перките отгоре и отдолу.

Разбира се, повечето скаларии са по-малки - това са максималните размери.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

neneee

Аз съм чувал, че златните рибки могат да станат до 30 - 30 и нещо сантиметра  =-O

stoio0 xD

Здравейте.
Имам 3 доста големи златни(на дължина са 33 сантиметра) 5 по малки (10 сантиметра) няколко сомчета калихта,коридоруси и два хипостома . Искам да ви питам дали ако пусна 20 гупи(2-3 сантиметра) и 13 неона(и те 2-3 сантиметра) ще оцелеят .Аквариумът ми е 100/40/50-200л. *HELP* :duvar:
Благодаря предварителни.

xoxi

Ще станат за храна на златните.Вземи прочети  малко има доста по въпроса .неоните са топлолюбиви златните студенолюбиви гупите твърде малки , а и аквариума ти малък за повече риби

ivotri

Златните рибки обичат повече кислород и е добре да има филтърче или помпа. Аз препоръчвам някой малък филтър за да обира и боклуците.

cheatah

Цитат на: mimka - 05.05.2007 08:25
Няма да имаш проблеми,според мен. :-)
Според твойте виждания,ти трябва да живееш в килер!Т'ва е много малък обем за златна,ще живее известно време и ще даде фира.Подари я на някой и си вземи 2,гупи и си готов.

Асен Евгениев

Цитат на: stoio0 xD - 14.02.2012 15:18
Имам 3 доста големи златни(на дължина са 33 сантиметра) 5 по малки
Малките скоро ще станат като големите и ще е тясно за всички златни. Плюс хипостомуси по 40+ сантиметра
и калихти по 15 см. Помисли дали е добре да пускаш други риби и то несъвместими.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!