Автор Тема: Златна рибка  (Прочетена 8957 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Filosof

• Член на форума към БАЕ
  • Публикации: 30
Златна рибка
« -: 05.05.2007г 00:12ч »
златната ми рибка може ли да живее без помпичка за въздух ? в смисъл само в аквариъм без никакви съоражения ?

Неактивен neneee

• Нено
  • Член+ на форума към БАЕ
  • Публикации: 61
Re: Златна рибка
« Отговор #1 -: 05.05.2007г 00:12ч »
Ми то по принцип всичко може, ама не е препорачително. Спомням се че от предучилищната или от детската градина- не помня имах едно аквариумче от 3 литра(не сфера). Естесвено продавача гледаше да си продаде повече рибки и каза, че могат в този аквариум да се гледат 3 рибки и за да са 3 вида взехме 1гупа, 1хелер и 1 златна рибка. Не се спомням, но гупата и хелера или омряха или искочиха. И остана златната, та тази рибка живя докато станах в четвърти клас. Без помпичка, без филтър, без нагревател, без нищо! Хранихме я само със сухи храни най-често дафния. Малко се отплесвам но нахлуха хубави стари спомени. Поради липсата на кислород(защото нямаше филтър) тя стоеше винаги с главата нагоре тоест взимаше си въздух постоянно. И когато някой минаваше покрай аквариума тя започваше по някакъв начин да мляска с уста  :-) не лъжа. Другото, което си спомням е, че е преяждала няколко пъти-обръщаше корема, но пак се оправаше  :-) . Ако искаш да осигуриш ословия на рибката първо трябва да кажеш колко литра ти е аквариума и после, да ти кажем какво да правиш. И не прави като мен! Това, което е приживяла моята рибка е по вина на моето желание за любимец, на моята неграмотност(впрочем тогава...не съм бил мн голям че да знам кво да правя...),и на лъжата на продвача. Охх мн се унесох. С 2 думи кажи колко ти е аквата и после ще говорим. :-)

Неактивен Filosof

• Член на форума към БАЕ
« Отговор #2 -: 05.05.2007г 00:12ч »
20 литра (15 литра вода има в него) рибата е 1 със средна големина на тялото (около 4 см диаметър) та ще може ли да живее ?

Неактивен mimka

• Публикации: 63
« Отговор #3 -: 05.05.2007г 08:08ч »
Няма да имаш проблеми,според мен. :-)

Неактивен neneee

• Нено
« Отговор #4 -: 05.05.2007г 12:12ч »
Според мен трябва да вземеш компресор и една гъба не струват милиони. Около 4лв струват от най-евтините. Филтара около 1лв и нещо. За нагреватели и термометри може да минеш и без тях, ако ще гледаш само златната. Златните риби не са толкова претенциозни към температурата. Това е моето мнение може да правиш каквото искаш с твоя аквариум и твоята рибка. Чао и успех.

Неактивен Filosof

• Член на форума към БАЕ
« Отговор #5 -: 05.05.2007г 18:06ч »
и в крайна сметка ще и навреди ли ако няма помпичка ?

Неактивен mimka

• Публикации: 63
« Отговор #6 -: 05.05.2007г 18:06ч »
Ми лично аз мисля,че няма да и навреди.Гледам златна рибка от 1год. почти ,заедно с още 7 други рибки без помпа и нищо им няма.А ти мислил ли си да и купиш приятелче?

Неактивен Longanlon

• Триещ
  • Публикации: 5 202
    • Како Сийке, не съм от тях!
« Отговор #7 -: 05.05.2007г 19:07ч »
Най-вероятно една златна рибка ще оцелее.

Гледай да сменяш редовно 1/3 от водата всяка седмица.

Неактивен Godjiro

• Публикации: 104
« Отговор #8 -: 06.05.2007г 23:11ч »
Философе като гледам си хванал на снимката златната рибка,ама и тя се е хванала за помпичката.....та след малко ще пускате съоръжението де. *JOKINGLY*
Виж моето 75 лт ХL-нано аквариумче :
http://i164.photobucket.com/albums/u4/Godjiro_album/DSC01025.jpg

Неактивен spetsa

• Публикации: 674
« Отговор #9 -: 07.05.2007г 00:12ч »
Според мен трябва да вземеш компресор и една гъба не струват милиони. Около 4лв струват от най-евтините. Филтара около 1лв и нещо. За нагреватели и термометри може да минеш и без тях, ако ще гледаш само златната. Златните риби не са толкова претенциозни към температурата. Това е моето мнение може да правиш каквото искаш с твоя аквариум и твоята рибка. Чао и успех.
Напълно съм съгласен това са 4лв.Ако се спомине и ти не си и сложил помпичка ще те гризе съвеста както него :( Аз лично бих и сложил и мисля че ще е по добре за самото животинче.

Неактивен islander

• Публикации: 313
« Отговор #10 -: 07.05.2007г 17:05ч »
Filosof, слагай въздух! Ти как ще се чувстваш, ако теб те гледат затворен в помещение метър на метър без проветрение. Вероятно ще си вкараш носа под вратата!?

Апелът ми е към всички, които задават въпроси свързани с елементарни нужди на животинчетата, т,нар. "любимци":
Моля ви, ако нямате възможности или желание да обгрижвате едно животинче, то тогава не го вземайте вкъщи!!! Защото те са затворници и не могат да се грижат за себе си, както го правят техните свободни съродственици.

Edit:Редакцията от червено на черно я правя за Живко. Май си прав. Ама и аз съм прав.
« Последна редакция: 09.05.2007г 10:10ч от islander »

Неактивен Живко

• angelarii
  • Началник
  • Публикации: 2 837
« Отговор #11 -: 07.05.2007г 17:05ч »
Бе какво ви става на всички =-O
 Какво е това нервене.  %)
Какви са тези истерии.
По-спокойно бе хора.  @}->--Някой, ако има да доказва нещо да ползва нормални изразни средства. Доказателства, факти и фатки от философията.
Баси!!!
Извани ми очите с това червено бе islander.
Чувствам се все едно съм минал без да спра на знак стоп *CRAZY*
Никой не се е родил научен.

Aquarius

• Гост
« Отговор #12 -: 07.05.2007г 18:06ч »
Защото те са затворници и не могат да се грижат за себе си, както го правят техните свободни съродственици.

Без да се заяждам само ще уточня, че златните в този вид, в който се продават по магазините не се срещата в природата. Но принципно съм съгласен за животните и възможностите за отглеждане.

Относно златната и аерератора дори 2 златни в 20 литров съд няма да имат проблем. Само сменяй по-често към 5-6 литра от водата.

Неактивен NO CARRIER

• Живеещ на 100м от лудницата
  • Администратор
  • Публикации: 9 703
  • Николай Цветков
    • http://tsvetkov.be/
  • Група: Потребител
« Отговор #13 -: 07.05.2007г 18:06ч »
Ами прав е човекът, Живко. Може ли без помпичка, може ли на 29°С, може ли растения без осветление. Може, ама айде да не съм груб.  *DRINK*

Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Неактивен neneee

• Нено
« Отговор #14 -: 07.05.2007г 19:07ч »
Без да се заяждам само ще уточня, че златните в този вид, в който се продават по магазините не се срещата в природата. Но принципно съм съгласен за животните и възможностите за отглеждане.

Относно златната и аерератора дори 2 златни в 20 литров съд няма да имат проблем. Само сменяй по-често към 5-6 литра от водата.
Абе хора за една златна рибка зада се развива нормално трябват 50л. Мисля, че въпросът не е дали ще оживее а дали ще се опиташ да и създадеш максимално добрите условия в 20литровия си аквариум. И пак казвам, че изразявам мнение само. Никой не е дръжен да ме слуша.