• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 18:26

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

За конкурса...

Започната от NikolaV, 02.03.2005 19:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

NO CARRIER

Най-реалната оценка е да се въведе гласуване с потвърждение по e-mail. Така винаги могат да се отхвърлят фалшивите гласове. Петобална система мисля, че е достатъчна.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Anonymous

аз си мисла че гласуването с анкета е най-удачно тука няма чак такива залози за да се търси голяма сигурност :)

NikolaV

Цитат на: "Niky"Знам, че тия две категории са малко общи. Но...такива са и в конкурса на AGA (Aquatic Gardeners Association).
Така че не подлежат на обсъждане!!!
Това според мен ще доведе до две работи: Ще се напълнят отделните категории с аквариуми, които не са за там. Аз предпочитам да не го правя и просто няма да участвам.

niky

Ха ха ха.
Ти ме развесели.
Конкурса не е задължителен!!! Даже никак.

Вие искахте конкурс, хората се съгласиха даже награди да дадат.

Пък ако не искате...ваша си работа :lol:


Ако искаш за всяко аквариумче категория..няма да стане.
Както не може да се опише кой аквариум е красив, така не може и да се категоризира.

Всъщност, я предложи как би трябвало да изглежда според теб.
Много ми е интересно!!!

Мунчо

Според мен би било хубаво да има и трета категория "Сборни". Там биха могли да участват всички, които не могат да се вместят в холандския и биотопния /като мен/:)  И ако може да се гласува както 77 предложи по десетобалната или поне по петобалната, струва ми се добра идея :)

NikolaV

Май Мунчо ме е изпреварил. Според мен трябва да има три категории. Холандски, биотопен, сборен. Не казвам да са само три. Може и аз да пропускам някоя категория.
Ако някой гледа златни рибки и растителноядни пирани в "холандския" си аквариум къде да го сложи? :lol:
Това, че на мен или и на други този аквариум ни се струва абсурден, не означава, че човека не може да го предложи за гласуване. А вече публиката ще реши.
А, за участието естествено, че не е задължително. А каква е целта? Да останат 2-3 участника ли?

77

гледам в руския форум категорията за конкурса е една :!: аквариумен дизайн  :!:  участват аквариуми с растения и аквариуми с цихлиди в една категория :wink: няма  ограничения на литрите :wink: тука три категории и пак има недоволни :cry: според мен при хубавия аквариум няма значение колко литра е и какви риби и растения се гледат в него :D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

NikolaV

Цитат на: "77"гледам в руския форум категорията за конкурса е една :!: аквариумен дизайн  :!:  участват аквариуми с растения и аквариуми с цихлиди в една категория :wink: няма  ограничения на литрите :wink: тука три категории и пак има недоволни :cry: според мен при хубавия аквариум няма значение колко литра е и какви риби и растения се гледат в него :D
Това си мисля, че е по-добрия вариант. :D

Мунчо

Цитат на: "77"гледам в руския форум категорията за конкурса е една :!: аквариумен дизайн  :!:  участват аквариуми с растения и аквариуми с цихлиди в една категория :wink: няма  ограничения на литрите :wink: тука три категории и пак има недоволни :cry: според мен при хубавия аквариум няма значение колко литра е и какви риби и растения се гледат в него :D
:D Така ще могат всички да участват 8)

discus

Цитат на: "Мунчо"
Цитат на: "77"гледам в руския форум категорията за конкурса е една :!: аквариумен дизайн  :!:  участват аквариуми с растения и аквариуми с цихлиди в една категория :wink: няма  ограничения на литрите :wink: тука три категории и пак има недоволни :cry: според мен при хубавия аквариум няма значение колко литра е и какви риби и растения се гледат в него :D
:D Така ще могат всички да участват 8)

а ква е разликата в холандски и сборен ако не е нареден като хората,е все едно какъв е.
Всеки сборен аквариум е и холандски стига да има достатъчно растения.Така че невиждам какъв е проблема , можеби категориите трябва да са 2 сборен с растения и биотопен( било то малавийци, или нещо друго)

niky

Добре, разберете се и ще сменя категориите.
Само не знам защо пак трябва да има наш си вариант, български.

Защо трябва да откриваме топлата вода.

Не искам да се сърди nikolav (адаши сме все пак), но според мен не е прав.
А и не сме малки да се сърдим за нищо. Поне аз не съм де  :oops:

Така че...решавайте и да се приключи.
Да не стане като с аватарите.

Мунчо

Ники пусни една анкета дали да бъде само една категория или три и приключваме дискусиите :P И по колко бална система ще става гласуването 8)

niki__s

аз лично мисля че моя аквариум е сборен.така че ако има биотопен и холандски аз няма да участвам

NikolaV

Аз да се сърдя! Не ме познаваш 8) :D  :D
А ние хубаво ще си спориме и нищо няма да решиме. Какво ще кажете за една анкта? Например:
1. Биотопен и холандски
2. Биотопен, холандски и сборен
3. All in one  :)
Примерно...

discus

Цитат на: "nikolav"Аз да се сърдя! Не ме познаваш 8) :D  :D
А ние хубаво ще си спориме и нищо няма да решиме. Какво ще кажете за една анкта? Например:
1. Биотопен и холандски
2. Биотопен, холандски и сборен
3. All in one  :)
Примерно...

Май първо ще трябва да се напише дефиниция, що е сборен аквариум, що е биотопен , що е холандски.

ВСЕКИ аквариум в който има достатъчно растения може да се на рече холандски. Това го казвам за втори път.
Всеки аквариум който се доближава най много до естественото местообитание на даден вид е биотопен( в такъв аквариум може да има и растения , всичко зависи от вида рибки).
Ако под сборен някой разбира някакъв водоем с водолази, кораби , изкуствени растения и абсолютно несъвместими видове рибки , това вече е друг въпрос, жалко за притежателя на такъв аквариум.