• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:54

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

ВОДА

Започната от djeni_, 07.03.2010 20:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

djeni_


hartt

Цитат на: dafil - 07.03.2010 21:49
няма значение дали е малък или голям...аквариума.
Водата постоянно се филтрира,а освен това се подменя част от нея всяка седмица :-)
Попрочети първо статиите за начинаещи акваристи

Нещо не съм съгласен ... за малкия аквариум. На един 30-литров да му сложиш гъбата, то колко място има в него? На един 50-литров, като му сложиш вътрешния - "препоръчително 300-400 л" и филтриращи елементи две едропорести гъбички 2х2х2 см - дали ще успее да филтрира това, което ще размъти със струята вода от outlet-а? Аз лично на моя 55 л. спрях филтъра. Осигурявам си известно размесване на слоевете с СО2-реактора на Ферпласт. Истинският филтър е външният, с няколко различни филтриращи слоя. Е, ще сложиш ли канистър на 30-50 л. аквариум? *NO*

Лора

И аз нещо не съм съгласна с теб.
Цитат на: hartt - 08.03.2010 19:21
Аз лично на моя 55 л. спрях филтъра. Осигурявам си известно размесване на слоевете с СО2-реактора на Ферпласт.
И сега един начинаещ, като прочете това и като нахака 20 риби... И вместо аератор, като пусне реактора за Со2... Сещаш ли се какво ще стане?!

Моля те да се въздържаш от подобни мнения, защо всичко тук се приема за чиста монета. В твоя аквариум експериментирай както си искаш, но не го огласявай публично, ако е в разрез с правилата на акваристиката.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

djeni_

Лора  @}->-- Честит  8-ми март миличка, пожелавам ти щастие,късмет,здраве и много рибки  O:-)

hartt

Цитат на: Лора - 08.03.2010 19:30
И аз нещо не съм съгласна с теб. И сега един начинаещ, като прочете това и като нахака 20 риби... И вместо аератор, като пусне реактора за Со2... Сещаш ли се какво ще стане?!
Съгласен, неудачно е да се направи извод, всъщност реакцията ми беше срещу мнението на не толкова начинаещ, да се филтрира и при малък аквариум.

Моля те да се въздържаш от подобни мнения, защо всичко тук се приема за чиста монета.
Да, май е така.

В твоя аквариум експериментирай както си искаш, но не го огласявай публично, ако е в разрез с правилата на акваристиката.
Не е правило на акваристиката да се филтрира непременно и в най-малък обем.

С една дума, посипвам си главата с пепел и закъсняло честитя  празника на модератора @}->--

vasso

Защо смяташ, че в малък обем не трябва или не е задължително да се филтрира? Звучи ми абсурдно. Особено за такъв, който не е някакъв акваскейп или растителен, а наблъскан с безумно количество риби. =-O

hartt

Цитат на: vasso - 08.03.2010 21:00
Защо смяташ, че в малък обем не трябва или не е задължително да се филтрира? Звучи ми абсурдно. Особено за такъв, който не е някакъв акваскейп или растителен, а наблъскан с безумно количество риби. =-O

Сигурно защото съм пропуснал възможността да е наблъскан с безумно количество риби. Просто не трябва да се наблъсква. Иначе го казах по-горе, защото в такъв аквариум филтърът мъти повече, отколкото филтрира.
Пак ще кажа, съжалявам, че се изказах в тази тема. Ако някой твърди, че съм насърчавал да се отглеждат в малък обем много риби, постът ми е в началото.

dandy

Има само едно решение на проблема поставен от автора на поста в самото начало - По-ГоляМ АквариуМ. Колкото и да се мъдри и разисква темата, това е решението.

hartt

Цитат на: dandy - 08.03.2010 21:32
Има само едно решение на проблема поставен от автора на поста в самото начало - По-ГоляМ АквариуМ. Колкото и да се мъдри и разисква темата, това е решението.
*THUMBS UP*

stefanpz

Цитат на: djeni_ - 07.03.2010 21:23
МОМИЧЕ СЪМ Ами аквариума ми е  7 литров със 18 рибки в него и го чистя водата става бяла но после се мътаньосва искам да ВИ ПИТАМ ПРЕДИ БЯХ ГЛЕДАЛА ЕДИН ПРЕПАРАТ ЗА ВОДА CRYSTALWATHER  ЛИ ТАМ КАКВО БЕШЕ И ПИШЕШЕ НА СЪДАРЖАНИЕТО ЧЕ  ПРАВИ ВОДАТА КРИСТАЛНО БЯЛА
и моя е 7 литров и сам само с 2 рибки и ми е перфектво а ти доста си ги наблъскала и им е тясно

Асен Евгениев

Цитат на: stefanpz - 13.05.2010 20:49
и моя е 7 литров и сам само с 2 рибки и ми е перфектво а ти доста си ги наблъскала и им е тясно
Това е все едно човек с едно око да се успокоява, че има и напълно слепи. "18 риби в 7 л." въобще не подлежи
на коментар и няма място за сравнение.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!