• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 14:54

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Вода

Започната от heda, 21.06.2010 13:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

heda

извинявам се че пак пиша но искам да питам как да сваля градусите на водата от 28 до 26 някаде защото мн топло почна да става и рибите ще се опекат дайте някаква идея освен да източа вода и да долея по студена

zambo

Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

archer

Тук някъде из форума имаше подобни питания, но и аз немога още да се оправя, че да ти пратя линк :) .
За това накратко това което се споменаваше е :

1 Използвай си климатика в стаята . Ако го пуснеш дори на  25 градуса ще  усетиш разликата.
2 Използвай бутилка от фризера ( със  замръзена вода ) . Само че трябва да прецениш колко голям ти е аквариума - /за това давай повече инфо/ - и колко голяма бутилка да използваш ,а и колко време да е държиш вътре, за да не ги шокираш.
3 Ако имаш осветление, което способства повишаването на темп. просто не го пускай

Макар че, все си мисля че на рибите и растенията - дори и на 28-30 гр. нищо няма да им стане или ако  постоят на "тъмно " 
Това с вентилаторите все си мисля че е нож с две остриета. Предполагам че в помещение в което темп. е по- висока от тази на аквариума ще способства за ..... загряване на водата.
А и е предимно за момчета, които не ги е страх от ток и поялник  :kreshtja:
Дано нещо да ти е от помощ.
Човек вижда толкова, колкото знае !     *DONTWORRY*

nikolaytoshev