• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:45

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпроси относно бетите.

Започната от CellebrO, 21.04.2007 16:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

CellebrO

След като бетите ми хвърлиха хайвер женската стои със свити перки и не е много активна. Това нормално ли е?
Мъжкия не го свърташе в развъдния аквариум,явно е разбил гнездото(като се прибрах имаше хаивер по дъното,а той не се интересуваше),сега го гледам в общия с посвити перки,макар да е доста активен.
А другия ми мъжки напоследък стана много муден...Тези три риби се хранят добре,но както писах по горе всяка от тях се държи по определен начин. Да се притеснявам ли или всичко е нормално?
Останалите 3 бети и всички други риби са активни и като цяло в добро здраве.
А и един въпрос за бетите като цяло. Когато не се перят нормално ли е перките им да стоят свити(по конкретно опашния плавник)?
Beauty is in the eye of the beholder.

CellebrO

тъй..разбрах че са били изтощени от хвърлянето на хайвера - сега рибите са пак жизнени и всичко е наред.
Но шродължавам с въпросите - нали имаше една техника с огледало за развитие на по големи плавници. Та колко време трябва да стои огледалото на ден,на каква възраст трябва да е рибата и колко време като цяло да стои огледалото? Ако някой знае нещо по въпроса ще съм му благодарен ако го сподели :)
Beauty is in the eye of the beholder.