• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:55

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въпросче за златните ми рибки

Започната от odinra, 25.07.2010 13:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

odinra

Здраявейте имам едно малко въпросче, днес цял ден 3-те ми женски и единия мъжки гонят и хапят(или просто побутват) 4-тата женска по корема. това е нещо нормално за мъжкия но другите женски не бяха правили така до сега. някои има ли идея на какво се дължи. обърнаха аквата на доло с главата :) рибите са на около година и полвина

raiko

Другите женски не участват в хвърлянето на хайвера, но се движат след тази женска за да ядат хайвера и.

toma-st

А дали другите със сигурност са женски всичките?
И аз си мислех че имам 2 мъжки и 2 женски , но после се оказа 3мъжки и 1 женска просто не бях се вглеждал както трябва. =-O


ПП: Някой да ми каже нещо за оцветяването при малките златни рибки?
:-|

raiko

Цитат на: toma-st - 27.07.2010 22:41
ПП: Някой да ми каже нещо за оцветяването при малките златни рибки?
:-|

Конкретно кое "нещо" те интересува? :-)

toma-st

Ами по магазините са си оцветени а моите не. Имам в предвид че моите само изсветляха. Въпроса ми е на каква възраст се оцветяват и това зависи ли от условията на отглеждане или тове от начина на хранене. За да се оцветят трябва ли да се хранят със специална храна за това или това си е строго индивидуално? *thanks

odinra

Ами женски са другите със сигурност имам само 1 мъжкар. Зачи казвате, че може да тичат отзад за да ядат хайвера. Хм странно, защото ги наблюдавах но не видях да хвърля хайвер

raiko

Цитат на: toma-st - 28.07.2010 05:24
Ами по магазините са си оцветени а моите не. Имам в предвид че моите само изсветляха. Въпроса ми е на каква възраст се оцветяват и това зависи ли от условията на отглеждане или тове от начина на хранене. За да се оцветят трябва ли да се хранят със специална храна за това или това си е строго индивидуално? *thanks
Първоначално всичките златни рибки са сиви на цвят, какъвто е цвета на дивите каракуди. На около три месечна възраст те започват постепенно да пожълтяват и накрая стават интензивно червени. Този процес може да продължи  повече от една година. Освен наследственоста, фактор за оцветяването са и условията при които се отглеждат златните рибки. Рибките, които са в  магазините са били отглеждани преди това във ферми на открито и са се хранели с алги, които са богати на каротин и затова цветовете им са интензивни. Колкото по-дълго рибите престояват в аквариум и нямат достъп до каротиносъдържащи храни, толкова повече цветовете им избледняват.

toma-st

 *privet*

   Много благодаря за отговора

stilista

Когато имах златни им давах Тетра Про колор и цветовете им бяха повече от добри така че зависи какво ядът  *DRINK*
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

toma-st

Сега започнах да ги храня с  храна на таблети на "AQUAEL" и ми се струва че може и да има ефект.

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

toma-st

 *YAHOO* Може да се каже че ефект вече има!

По-малките ще се оцветят по рано!