• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 02:57

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

въпросче за Боция клоун

Започната от stanko, 29.05.2005 03:47

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

stanko

даите малко пвече информация за тази рибка като разлика между мъжки и женски  в група от колко рибки се чувства наи добре и някои развъждал ли я това което е в саита съм го изчел

Живко

имам някоя друга статия на темата ако искаш ще ти ги пратя на e-mail.
развъждането е особено трудно.иска се големи аквариуми,хормонално стимулиране.наподобяване на естествените(речни) им условия.от прочетените статии разбрах,че в грунда трябва да има специални добавки.
тези риби са една от маниите ми.
с хормоналните истории съм сравнително слабо запознат.
май не само аз.
Никой не се е родил научен.

stanko

пращаи ги предполагам че хормоналното е инжектиране на хипофизна железа

Живко

да.
да нямаш нещо по въпроса.
Никой не се е родил научен.

stanko

не точно но съм работил преди демокрацията в експирементално рибовъдно стопанство при всички риби които развъждахме се използваше хипофиза развъждаме шаран лин толосолоб бял и черен амур от екперименталните успешно соленоводна пастърва в природата такова чудо няма цялата гама есетрови есетра чига моруна
белуга и успешно вадихме бестер кръстоска между белуга и есетра използва се са добиване на черен хаивер защото достига полова зрелост само на 6 години докато всичко останало достига полва зрелост между 18 и 25 години докараха и още интересни риби но доиде демокрацията и окрадаха парите защото бяхме доста печелившо

Живко

пиши,пиши.
на тази тема мога да чета с дни.
ако знаеш повече подробности кажи.нищо ако инфото е непълно.къс по къс нещата се нагаждат.
от къде взимахте хипофиза?
единственото място за което аз съм чувал беше нещо в Стара загора.
Никой не се е родил научен.

stanko

работихме с жива доколкото си спомням извличахме е от таранка и след това таранката се изхвърля или изяжда всичките ми бумаги по този въпрос са в Бургас при маика ми трябва да и звънна да я накарам да ми ги прочете

Живко

ха,
моята съпруга е от Бургазззз. :D
ако стане тая работа с твоите тефтери,как ще те черпя. :cry:
чак до Маями ли да идвам? :D
Никой не се е родил научен.

stanko

прегледах нещата на вентилатор и като цяло разбрах че за размножаване са необходими възрастни екземпляри окл 25-30см което значи диви с хормонални инжекции инжекциите се ползват за едновременно отделяне на хаивер и семенна течност
но неможах да намеря никаква информация за определяне на пола
количеството хаивер които трябва да се добие приблизително броики
 много са скъпи големите при мен ходих да ги гледам 25 -30 см
140-200$ броиката диви без никаква информация за възраста предполагам че при тази продължителност на живота полова зрелост между 2 и 3 година

Живко

ще погледна какво съм ти пратил.май трябваше да ги има тези неща.
наскоро(благодарение на 77) разбрах,че се различават мъжка от женска по формата на опашката.
май хвърляха 300-500 зърна.
Никой не се е родил научен.

stanko

за развъждане с хипофиза бяха наи добри на практика в рибарника в село Мечките русенско до 98 бяха работещи след това незнам