• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:12

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос за сомчета

Започната от ivelingt, 16.10.2011 01:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ivelingt

16.10.2011 01:40 Last Edit: 11.12.2013 17:33 by Desmoria
Здравейте имам 14 или 16 не сън сигурен литров аквариум знам че е малък но нямам възможност за по-голям.Искам да гледам 2-3 сомчета и да станат големи може да са и 1-2 само да не е 1. Така изглежда аквариума ми сега  https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg577.imageshack.us%2Fimg577%2F6813%2Fp1010059bf.jpg&hash=6b24d3cf4205f2c527fed6adde8784b4402e2106 , ако може да ми кажете какво да смена и какви сомчета да си взема ще бъде супер : )

Асен Евгениев

Цитат на: ivelingt - 16.10.2011 01:40
какви сомчета да си взема
Коридорас.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

qvo

Коридорасите стават големи !!!

Асен Евгениев

Цитат на: qvo - 16.10.2011 09:17
Коридорасите стават големи !!!
Големи, големи, колко големи да станат? Повече от един метър няма да пораснат. :whistle:
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

ivelingt

Някакви други сомчета освен тея ? А за грунд има ли значение , какви градуси да бъде водата ?

Caxapa

Цитат на: qvo - 16.10.2011 09:17
Коридорасите стават големи !!!
А сега прочети тук http://aquariumbg.com/index2.php?inspage=show_item.txt&id=143&vid=1 но не през редовете а малко по-подробно.

qvo

Цитат на: Caxapa - 16.10.2011 12:13

А сега прочети тук http://aquariumbg.com/index2.php?inspage=show_item.txt&id=143&vid=1 но не през редовете а малко по-подробно.
Много полезно инфо :)

ivelingt

Освен Коридорас други видове може ли ако си харесам за моя аквариум.Грунда добър ли е ? Трябва ли да го смена с друг или с камачета по-голями ,растения какви ? Тея искуствените стават ли ?Трябва ли ми друг филтър или там каквото е или нещо друго ? И от каде мога да си купа сомчета.Някакви укрития и как да ги направя : ? :)

bb7eam

Цитат на: qvo - 16.10.2011 09:17
Коридорасите стават големи !!!


Различните видове Коридорас са с различна дължина, като най-дребните видове достигат не повече от 3 см. Що се отнася до това каква дънна риба би се чувствала добре в 16 литров аквариум, бих казал никоя. Не се препоръчва по-малък аквариум от 30-40 литра и за най-древните видове Коридорас. Моят съвет е да махнеш тези изкуствени растения, които си взел за 3лв броя и да ги замениш с истиснки (С два лева е по-скъпо на връзка).
Сомчетата обичат по-дребна фракция - като пясък. Най-добре е да си вземеш 30л аквариум. Струва 20-25лв.

Caxapa

Всичко за начинаещият акварист+  това как се стартира аквариум и каква техника е необходима ще намериш в изкачащото меню в ляво на екрана.

ivelingt

Техника всичко имам след малко ще си купа 32 литров аквариум.Интересуваме от каде и какви камачета мога да взема да направя като скривалища да си крият какви растения ? : )
: 17.10.2011г 16:04ч
Вече имам 32 литров аквариум 2 Калихта ли са как се казват не знам точно едно дурво вътре камачета.Нагревател ,термометър и помпа с гъба . Храната която съм им купил е :Tetra Wafer Mix на гранулки.По  колко да им слагам на ден искам да станат голями  :) и  колко още сомчета може да сложа ?

Асен Евгениев

Не ти трябват тия прасета.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

ivelingt

Заащо аз видях по голями и ми харесаха  :-D кажи някакви други ?  :-) които стават по-голями 

Асен Евгениев

Цитат на: ivelingt - 17.10.2011 21:55
кажи някакви други ?  :-) които стават по-голями 
За тия 32 литра ли търсиш по-големи?
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

ivelingt

Да ! Аз имах 16 обаче си купих този за да мога да гледам по-големи  :)