• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:35

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Гупата ми плува права

Започната от klicksa, 25.06.2013 10:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

klicksa

25.06.2013 10:48 Last Edit: 25.06.2013 11:14 by Caxapa
ПичовеКолеги, от онзи ден забелязах че едната ми женска гупа плува права, смисъл не нормална ами перпендикулярно на дъното, с глава към капака и опашка към дъното. Какво й е?

Мод.Сахара: тук сме колеги! Останалите нарицателни не са желателни!

Ivan_S

А сега де  :-). Ако не е някакво заболяване, първото за което се сещам е да не й достига кислород. Сега покрай жегите темепературите по аквите се качват, но с това намалява кислорода в тях. Увеличи подаването на кислород и поохлади водата, ако се е затоплила много. Друго като че ли не мога да предложа  *dontknow*.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

klicksa

Ами тази гупа е при мен от 1 месец някъде, и е доста големичка та си мислех да не е няква стара майка. От както е при мен роди веднъж на 20.05.2013, и след като роди всичко си беше наред, мъжкия не спираше да я гони и да я бута отзад ама буквално не спираше. И скоро я чаках пак да роди, щото сме вече 25.06 и знам че 30 дни ги носят, и до преди няколко дена си беше както трябва с родилното петно, с леко надутия корем, но от вчера няма нищо все едно не е бременна, пък не съм забелязал да е раждала. Сега е една слабичка и няма черно отзад. Не знам какво й става.

Ivan_S

Така както описваш развитието, на мен ми изглежда като да е родила, а другите риби да са се "погрижили" за поколението.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

klicksa

Еми може и така да е, не знам.

Илиян Илиев™

От скоро имам аквариум, но няколко пъти съм имал гупи с този проблем. Оцеляла от тях нямам.

klicksa

Да и моята днес си отиде.