• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 14:22

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

въпрос относно барбуси

Започната от slapp, 07.07.2006 17:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

slapp

Имам малко въпросче относно барбусите .... та значи искам да си отглеждам в скромното си аквариумче само барбуси и съм се насочил към черните барбуси и барбус шуберти някои ще ми каже ли как мога да се здобия с такива рибки (от враца съм но мога и да доида до сф ако ги има и там де) трудно ли се отглеждат и т.н.  мерси .....

rookie_gyn

Добър избор за рибки. В София със сигурност ги има. Барбусите/ при това всички модели/ се отглеждат лесно. Три основни правила при барбусите:1.Гледай ги на ята от по 6-7 рибки/поне/;2.Опреснявай ежеседмично водата; 3. Храни с разнообразна храна, 2-3 пъти на ден,  на малки порции. Единствения проблем на Барбус нигрофасциатос е, че хваща пясък/Оодинум/, но това не е болка за умиралка, лесно се лекува. :D

slapp

ооооооооо имало живот .... наи накрая отговор мн мерси за мнението .....  значи софия ми е спасението в таз враца няма кои да те препсува камоли някви по хубави рибки  :lol: пак перси

slapp

ммм имам още едно въпросче.... понеже малко ме марзи да търся из форума направо ще си питам пък някои ако каже жив и здрав .... тааа значи както вече казах съм от враца и за да се здобия с рибките които иска трябва да ида до сф .... въпроса ми е как да ги върна живи до вр. тъи като ще ми отнеме време .... влако актобуси път ... знаете как е.. . . . . ако някои каже ще съм благодарен

itilien

Мисля че могат да ти пуснат кислород в торбичката, това ще им стигне за половин ден път май.