• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 08:38

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Колко рибки мога да гледам в 50 л.?

Започната от risto80, 28.11.2013 19:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

risto80

Здравейте,имам аквариум с 54 литра обем,но като го напълних с вода и всичките декорации и едно растение Cryptocorine взе 44 литра.Въпросът ми е колко рибки мога да гледам нормално? Имам намерение да взема следните риби: Хелери,Гупи,Молинезии,Неони,Данио,Сомчета,Барбуси и Бети примерно. Филтъра ми е Ехеим модел 2007-300 литра на час. Някакви идеи ще ми дадете ли? :-)   

Caxapa

В тази тема ще прочетеш това което те интересува http://aquariumbg.com/forum/otgovori-na-chesto-zadavani-vaprosi/kolko-ribi-moga-da-gledam-v-litra-akvarium/

sVGNsali

 =-O
Сериозен филтър.
Много риби.
Аквариум - почти нано.
Да не се прецакаш колега? редуцирай малко и броя и водвете според мен.
И не пускай риби по-рано от 2 седмици. Че ще ти се наложи да вървиш по доста кофти път...
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

risto80

Вече е на една седмица,и вчера пуснах 6 риби да оправя по бързо водата с тях.Молинезии 2,Хелери 2,и Гупи 2.А това за филтъра,не съм казал че е сериозен просто споделям какъв е.:-) 

Лора

Само с това растение и толкова риби водата няма да се оправи. Най добре се ориентирай към още бързорастящи за да могат да смогнат на рибите.
Осветлението какво е, като мощност?
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

risto80

15W лампа,тип пура но съм чул че от много силна светлина,и продължително осветяване се появяват водорасли. 

Caxapa

Сложил максимума риби в аквариума. За стартиране на Азотен цикъл се слагат не повече от 3 рибки. Не слушаш какво ти се казва  но аквариума си е твой и си прави както намериш за добре. Значи съветите от колеги са излишни в този случай!

risto80

Сложих 6 риби защото ми ги подариха,и нямаше какво да ги правя,а за съветите щом питам значи ме интересува вашето мнение :-) 

Георги

Не слагай повече рибки поне 1 месец, подменяй през ден по 8-10 л. вода.

risto80

Благодаря,ще опитам така като сменям по малко вода през ден.А мога ли да сложа някакъв препарат за подобряване на водата?

Георги


risto80

Да,мисля да сложа сера нитривек.