• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:29

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

температура на водата

Започната от nev, 06.02.2011 15:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nev

Искам да попитам как регулирате температурата на водата? Когато пуснах рибките в аквариума темпетарурата беше 23 градуса, но постоянно нараства. Не пускам нагревател, махнала съм капака, а температурата стигна 26 градуса. Вярно, че и навън днес е топло, а и стайната температура е висока, но трябва да има някакъв начин.  =-O

Асен Евгениев

Когато е топло я охлаждаме /водата/.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

n1k3r

Спокойно при мен водата винаги си е 27 градуса. А както ти казаха може да си я охлаждаш.  ;-)

nev

а по какъв начин става охлаждането?  *dontknow*

Radinka

И аз съм със златни риби и днес се вдигнаха градусите до 24,НО ако минат 25 почвам да охлаждам с бутилски с лед.Пълня шишета,замръзват в камерата и после в аквариума.Това е че постоянно трябва да се следят градусите за да не се получават големи разлики в температурата
златарник,скаридарник и жабарник

Асен Евгениев

Цитат на: nev - 06.02.2011 16:15
а по какъв начин става охлаждането?  *dontknow*
Когато е много топло, охлаждам с вентилатор, има много изписано по въпроса, използвай търсачката.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

nev

Слагаш бутилките с лед в аквариума, така ли?

MeTogu

Че защо искаш да си намаляш температурата под 26?
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Radinka

да докато се разтопи
Или примерно ако свали до нужните градуси вадя шишето преди да се е разтопило.
златарник,скаридарник и жабарник

nev

към МеТоди: четох, че на затни рибки им е най-комфортно между 20 и 23 градуса и не трябвало температурата да се покачва повече  :-|

MeTogu

Радинка има златни и за това намаля темепратурата.А ти Нев какви рибки имаш,че искаш да намаляш температурата.26 е оптимална.

А защо не написа по-рано че става дума за златни рибки!?
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Radinka

Моите като мине 26-27 градуса и се умърлушват.А иначе зимата са падали до 15-16 и съм нямам проблеми
златарник,скаридарник и жабарник

nev

Не написах, че имам златни, защото това е раздела за златни рибки. Друг път ще уточнявам.  :-)

MeTogu

Права си,ама може и да си объркала.Доста често новите членове пускат теми къде ли не.За това едно уточнение няма да е във вреда.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!