• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:16

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Търся информация

Започната от avgo, 26.04.2009 19:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

avgo

Здравейте колеги,
преди няколко дена се сдобих със следните сомове по 2 от вид:
L 014a Scobianc. Aureatus sp. Sao felix           
L 066 Hypancistrus sp.  King Tiger Pleco                     
L 075 Peckoltia sabaji                 
L 204 Panaque sp.Peru striped
Сомовете ги държа в 120 литра съд с растителност и корени. Други риби няма.
Това което ми направи впечатление, че все още не съм ги хранил, но по дъното е пълно с изпражнения. Това означава ли, че ядат нещо или просто имат остатъци от предишни хранения?
Единствената информация за тези видове съм чел от www.planetcatfish.com и от там съм си ги харесал. Ако някой е отглеждал някой от тези видове ще съм му благодарен да ми сподели информация относно гледане, хранене, или някакви специфични особености.
Благодаря на всички.

zambo

Никога няма да умрат от глад щом в аквариума има растения и корени . Може и да не ги храниш . Те ще си намерят нещо за хапване . При добра воля от твоя страна може да им вземеш храна за дънни риби на таблетки .
В моя аквариум никога не съм пускал храна за анциструсите .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Иво Катрафилов

Изключително неподходяща комбинация. Скобианциструса става огромно чудовище, което отгоре на това се рови и в субстрата. Унищожава растения независимо колко е твърдолистно. И най-важното не е алгояд, а месоядно. В момента в който дръпне на размер ще направи на парцал останалите L-ове при първия зародил се конфликт, за храна за дупка...

Деян

А ще кажеш ли от къде ги взе?

Иво Катрафилов

Мишо има колкото искаш L-ове :)

avgo

Цитат на: Иво Катрафилов - 26.04.2009 20:43
Изключително неподходяща комбинация. Скобианциструса става огромно чудовище, което отгоре на това се рови и в субстрата. Унищожава растения независимо колко е твърдолистно. И най-важното не е алгояд, а месоядно. В момента в който дръпне на размер ще направи на парцал останалите L-ове при първия зародил се конфликт, за храна за дупка...
Но другите стават нали ? А иначе мине ли 10 см го местя при цихлидите там е само камънак, а дъното и без това е постоянна оран.
: 26.04.2009г 22:10ч
Цитат на: Деян - 26.04.2009 21:59
А ще кажеш ли от къде ги взе?
Ами от Германия са рибите, но не ми е ясна точно фирмата. Достави ми ги един приятел.

Иво Катрафилов

Панака е изцяло водораслояд, пеколтията е по средата(моите лично предпочитат месце), хипанциструсите ми пък тотално отказват храна за водораслояди.

S_Y_N_C

От любопитство може  ли 2-3 снимчици и сори за спама :)

nasaiforii

Не забравяйте, че тази планета не е модел за рационална мисъл и онова, което се счита за здрав разум тук, кара останалата част от вселената да настръхва.