• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:43

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

странно поведение

Започната от Лора, 09.02.2008 20:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Лора

Преди време Методи ми даде една тернеция.Всичко е ок.Добре се спогажда с другите риби.Обаче забелязах нещо-когато е светната лампата на аквариума тернецията направо замръзва,изгася ли светлината почва да шава.Знам за тернециите само това което съм чела из форума,но никъде не видях такъв проблем.Ако някой знае нещо да пише,ако не -здраве да е!  :-)
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

ico

Тернециите са стадни риби и е неормално, да не се чувстват добре сами.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Лора

Проблема беше съвсем друг.Стартирах по голям аквариум и не се сдържах да я пусна в него от съжаление.Знам че ще прецакам азотния цикъл,но....какво да се прави.Сега тя е царица във водата,а може и цар да е.Шава без проблем и на светната лампа и на тъмно.Явно й е било тясно.  :-)
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

mimka

22.02.2008 12:10 #3 Last Edit: 22.02.2008 12:40 by mimka
Аз тук реших да си напиша въпроса,защото и той е за странно поведение *dontknow*.

Имам 3 серпи 2 от тях са много слаби,а третата е дебела(като надута).Та двете слаби серпи се отделят в единия ъгъл на аквариума,където има много растения и започват все едно да се перчат.Застават една срещу друга и започват да се извиват и да се "надуват".После се отъркват една в друга и се стрелкат в различни посоки, забелязвам,че много рядко когато се стрелнат така се отъркват в корена и пак се срещат и започват всичко от начало :-D.Дали им има нещо (някаква болест) или брачен танц,или пък някакъв вид битка...?И това го правят само тези двете,а третата изобщо не участва =-O.
Забравих да кажа,че когато се перчат така и цветовете им стават много хубави :-).

Ето и клипче: http://www.vbox7.com/play:acbe6d98
http://www.vbox7.com/play:e9284196 - на това се вижда и дебелата,която не участва в перченето :-)

bay_milee

И при мен са така от сумати време според мен си се перчат.

mp450

Цитат на: mimka - 22.02.2008 12:10
Аз тук реших да си напиша въпроса,защото и той е за странно поведение *dontknow*.

Имам 3 серпи 2 от тях са много слаби,а третата е дебела(като надута).Та двете слаби серпи се отделят в единия ъгъл на аквариума,където има много растения и започват все едно да се перчат.Застават една срещу друга и започват да се извиват и да се "надуват".После се отъркват една в друга и се стрелкат в различни посоки, забелязвам,че много рядко когато се стрелнат така се отъркват в корена и пак се срещат и започват всичко от начало :-D.Дали им има нещо (някаква болест) или брачен танц,или пък някакъв вид битка...?И това го правят само тези двете,а третата изобщо не участва =-O.
Забравих да кажа,че когато се перчат така и цветовете им стават много хубави :-).

Ето и клипче: http://www.vbox7.com/play:acbe6d98
http://www.vbox7.com/play:e9284196 - на това се вижда и дебелата,която не участва в перченето :-)

Същото се случва и с моите серпи. Имам само две ( 1м и 1ж). И те като твоите се перят, гонят. Според мен това е някакъв брачен танц. :-[

CellebrO

Това за серпите си е нормално поведение - перчат се,играят общуват... Ако наблюдавате много млади бети на едно място е почти същтата работа,само дето са по бавни.
Beauty is in the eye of the beholder.

mp450

Четох в една книга, че когато се перчели цветовете им ставали по - наситени и самите рибки все едно настръхвали и по този начин мъжките се опитвали да се харесат на женските. Незнам да ли е вярно, но ... :-[

CellebrO

В общи линии при всички полигамни животни поведението е точно такова.При рибите особеното е че им се насищат световете мигновено.
Beauty is in the eye of the beholder.

mimka

Много са ми интересни..друг път не съм ги виждала да павят така :-) :-D.