• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 12:03

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Специалисти кажете какви рибки да гледам

Започната от Daniel, 13.10.2008 21:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Daniel

Здравейте всички, имам 200л. аквариум и незнам какви рибки да гледам, знам само че рибките трябва да са по изкрящи и по малки стадни рибки може и някой по голям рибок да пусна само да не ги изяде  *CRAZY* аквариума ми е в по тъмни цветове (черен грунд и някое друго мангрово дръвче и няколко стръка гиганска валиснерия) и отдалече мн. не се забелязват по безцветните рибки даже и неонките, проблем. червеното данио доста добре се вписва в картинката но май искам да гледам истински рибки за това се обръщам към вас за помощ. Дайте някакви идеи, и ако има нещо друго питайте.

Деян


malomir

Кажи някакви параметри на водата.Твърда ли е,мека ли е?Направи някакви тестове.

Daniel

тестовете мога да ги направя утре че сега няма с какво :) само знам че неонките живеят добре  :-D
до сега гледах доста рибки и честно казано за сега тези ми допадат: Разбора еспей и Кралска тетра

AngelEyes

 *offtopic

Кралската тетра става ли наистина толкова лилава, колкото изглежда на снимките?

Daniel

и аз това се чуда, ма като гледам тука голяма помощ няма да има. така че  *offtopic

AngelEyes

Ще ти помогнат, само дай необходимата информация  ;-)

Daniel

ми да ти кажа миличка толко изчетох до сега и мисля че вече неми е нужен отговор :) за тези който се отзоваха благодаря. честно казано важно на мен да ми харесват, а дали ще са рибки или мутанти тва незнам :) всичките ми харесват все пак са живи същества и са красиви. Важно е спорт да има с тубите  *CRAZY*

zambo

Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Daniel

Яки са, ма за тези голями рибета моя аквариум ще е малък или трябва по малък брой да гледам  *dontknow*

е тези цихлиди ми допадат ма такива животни никога несъм гледал даже и незнам колко бройки да гледам в 220л.
Американските ми допадат повече че са по малки и не вредят на градинката :) ако някой нещо знае да даде малко помощ, а за параметри на водата ще ги вида по късно че съм на работа :(

Африкански цихлиди

Pseudotropheus demasoni
Labidochromis freibergi
Labidochromis sp.

Американски цихлиди

Apistogramma agassizii
Apistogramma cacatuoides
Apistogramma borelli
Apistogramma hongsloi
Apistogramma macmasteri
microgeophagus ramirezi
Microgeophagus altispinosa

iek

Гледаш по снимките http://aquariumbg.com/index.php?inspage=item1.txt&vid=1, избираш, четеш и накрая пак питаш специАлистите.
Други варианти: http://www.aqa.ru/doc.php?docid=20 или http://www.elmersaquarium.com/nav/freshwater/index.html (кликваш на "Elmer's Freshwater Aquarium Handbook").

Daniel

гледах и видях :) спрях се на тези цихлиди който сам ги написал и мисля че са савмвстими, видях  ги в един сайт на 2ма софиски акваристи без да правя реклама. Май варианта е отивам в магазина обеснявам, обесняват ми, купувам и заминавам иначе тука много писане без отговори,  иначе ти благодаря iek :)

_777_

Цитат на: Daniel - 14.10.2008 14:16
...........Май варианта е отивам в магазина обеснявам, обесняват ми, купувам и заминавам..............
Ей тогава и най големите специалисти няма да могат да ти помогнат! *DONTWORRY*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs18.postimg.org%2Frg38pb2jt%2F24_05_15.jpg&hash=6f97fcaa79676235e44de93c1abe16d6edfa3739

Daniel

Ми чесно казано мисля че ако им кажа е тези ми харесват поне ще ми обяснят колко бройки може да сложа и кой от тех ще си паснат, трудно ли се гледат и тн. а не само да спамят.

миа

Абе те магазинерите са толкова специалисти че може да ти набутат 11златни за 10 литра и за храна-чернодробна.Украшение-пластмасови диамантчета.

iek

Добре си се ориентирал към т.нар. Dwarf Cichlids, няма голям избор в България, но сравнително лесно можеш да намериш:
Apistogramma agassizii
Apistogramma cacatuoides
microgeophagus ramirezi
и някои видове крибензиси (Pelvicachromis). Две двойки ще се чувстват идеално в 220л.
Горните можеш да комбинираш с повечето от семейство харацинови и други мирни рибки, коридораси, анциструси, отоцинклуси, дори и възрастни скариди ( не и red cherry).
Идеята с магазина е малко рискована, защото съм виждал как продадоха на една женица 10 литров аквариум  в комплект със скалария, златна рибка , сомче и 3-4 живородки.

Това предложение е с идеята де има 100% съвестимост с растения.

Daniel

Честно да ти кажа iek от такъв отговор се нуждаех тези неща не ми бяха ясни а да те питам с растенята
как седът нещата или да претапицирам апартамента. :)  А Продавачите ще загубат един клиент ако ме преметнат, пак и несъм мн. доверчив така че ще видим какво ще стане, благодаря.

abaro

Ако си избрал южноамериканските цихлиди джуджета - Браво! Това не са много лесни риби но удоволствието да ги потдържаш е наистина голямо. Предимство при теб е сравнително меката чешмяна вода - такава е нужна (в смисъл мека, не чешмяна ;-)) за тях, за да се чувстват добре. Само пълниш в някакви съдове за да престои 1-2 дни преди смяната и си готов. Препоръчвам ти да си вземеш и наностомуси (ако намериш) за компания на джуджетата. Може и някакви други дребни риби, 10-ина броя, примерно дребни тетри. Отоцинклосите са добра добавка също. Анциструсите като порастнат, а това става бързо, започват да плашат апистограмите. Все пак са за предпочитане пред коридорасите според мен.
В 220л според мен можеш да сложиш 2 чифта какаду (Apistogramma cacatuoides - сравнително лесно се намират) и 1 чифт рамирези като за начало. Тези риби се намират сравнително лесно и въпреки че изискванията им за параметрите на водата са малко различини, като потдържаш 24-25 градуса и сменяш по 30% от водата всяка седмица ще има щастие за всички. По-късно сам ще разбереш с какви точно риби искаш да продължиш.
Успех!
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

Daniel

Благодаря за отговора ще ми бъде доста полезен, след няколко дена ще хода да разгледам за какво става вапрос по магазините и ще пиша и ще очаквам да ми отговорите разбира се :)

Daniel

Та да продължим темата, след разхождане нагоре надолу и с помоща на Райко вече съм собственик на двойка
Apistogramma agassizii double red  *THUMBS UP* хубави рибки незнам как не съм ги забелязал до сега.

Та решението ми е: 220л. Биотопен

Риби
2ка Apistogramma agassizii от Райко, рибките са уникални
2ка Apistogramma cacatuoides чакам Райко да ги отгледа още малко
2ка Corydoras panda още несъм ги купил, (може вместо тях още някой друг вид Apistogramma, има и едно синьо agassizii мн. ме привлича)
10бр. Неона в наличност
Скариди - Palaemonetes Sp. или Palaemonetes ivonicus виж
(незнам дали няма да бъдат изядени ако ги намеря изобщо)

Май това е за сега с животните ако не съм прекалил.

Растения
от  Big_gonzo, лично по добри от неговите не съм виждал

2бр. Echinodorus bleheri в наличност
2бр. Echinodorus griesebachii - незнам от каде, някой ако знае да се обади
3бр. Alternanthera reineckii - трябва да ги поръчам от Big_gonzo
3бр. Sagittaria subulata - незнам от каде, някой ако знае да се обади

Ми това е за сега и снимки няма, като стане готов ще го покажа.

И ако имате идеи давайте защото още не съм добре запознат с новата си мания

assensi

Ако взимаш коридорасите, вземи 5-6, защото и те обичат да живеят на групи.

Daniel

Аз ще взема но да не се наложи после да давам  *CRAZY* честно казано незнам дали няма да стане пренаселено. 
Който има опит да казва докато е време.