• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 05:30

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Сладководни Скатове

Започната от Babolat, 21.02.2010 16:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Babolat

Понеже от скоро се занимавам с отглеждане на рибоци ми трябва малко помощ.  :-) Понеже скоро ще взимам 70-литров аквариум и много харесвам скатовете като животни искам малко инфо как се отглеждат. :-( Интересувам се от това трудно ли се гледат сладководните скатове, с какво се хранят, какви размери придобиват и дали ще са подходящи за 70-литров аквариум и начинаещ акварист? *privet*

Деян

Владо от Бургас имаше някакви скатчета, той може да ти каже повече. За по - сигурно му пиши и на ЛС. Може да не види темата.  ;-)


santah

Ето тук има какво да прочетеш - http://www.loaches.com/
Аз имам Beaufortia leverreti.Изисква ниска температура на водата 22-24С. Храня ги вечер(след изключване на осветлението) с дънни таблетки на Тетра.Пенеже повечето от тези риби са дивоуловени е много трудно да ги накараш да хапват суха храна. Много са срамежливи и почти не се показват през деня. Севелиите са сравнително по-активни и стават по- големи от Беафортията и Гастромизоните.

suntsu69

Това че са сплескани прави ли ги скатове? Сладководните скатове са potamotrigon-ите, мисля аз.

santah

Дам,първо за тях се сетих,но после обърнах внимание на литража.
Как ще вирее тая риба в 70 литра?

Асен Евгениев

За тия плескавици не трябва ли аквариум с голяма площ на дъното?
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

vasso

Да, в магазина на Дискус има един много плитък, но с голяма площ аквариум- там са скатовете. Малък е този аквариум( ако е за тези, които си мисля, че става въпрос, защото разбрах, че има и едни много дребнички). :-)

Babolat

Цитат на: Деян - 21.02.2010 16:39
Владо от Бургас имаше някакви скатчета, той може да ти каже повече. За по - сигурно му пиши и на ЛС. Може да не види темата.  ;-)



Аз не го познавам този Владо и нз как се е писал че да му напиша 1 лс. Кажи как му е ник-а.  *privet*

valnata


Аз не го познавам този Владо и нз как се е писал че да му напиша 1 лс. Кажи как му е ник-а.  *privet*
[/quote]

Ника е wwladoo.